لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

معایب سوزوکی گرند ویتارا | چرا سوزوکی ویتارا نخریم؟

 

خودروی گرند ویتارا را می توان یکی از قدیمی‌ترین شاسی بلند‌های حاضر در بازار ایران دانست. حدود 12 سال از حضور گرند ویتارا در ایران می‌گذرد و محبوبیت آن هیچ گاه کاهش پیدا نکرده است. تاکنون چهار نسل از این خودرو ارائه شده است اما مدل حاضر در ایران نسل سوم این خودرو است.

با اینکه سوزوکی ویتارا در سال 2009 به عنوان یک شاسی بلند ایده‌آل جوایز متعددی دریافت کرد ولی اکنون در سال 2017 این مدل دارای ضعف و نواقصی است. در این مقاله به بررسی معایب سوزوکی گرند ویتارا پرداخته و دلایل نخریدن آن را بررسی کرده‌ایم.

 

  • طراحی قدیمی

 

سوزوکی ویتارا

 

سوزوکی ویتارا در زمان عرضه از طراحی زیبا و پیشرویی برخوردار بود اما این طراحی در حال حاضر بسیار ساده  و خشک به نظر می رسد. در طراحی ویتارا مشخصه مدرنی وجود ندارد و نسبت به رقبا طراحی زننده و کسالت‌آوری دارد. با این حال درنظر داشته باشید هنوز در بین رقبا، سوزوکی ویتارا از بدنه قوی و مستحکمی برخوردار است که آن را در جایگاه بالاتری قرار می‌دهد. در مقاله زیر به بررسی مزایای سوزوکی ویتارا پرداخته‌ایم که جهت آشنایی بیشتر با این شاسی بلند پیشنهاد می‌کنیم آن را مطالعه کنید:

 

 

با ورود به کابین نیز دوباره طراحی ساده و خسته کننده ظاهری را مشاهده می کنید. ادوات و نوع چینش آن‌ها نیز بسیار ساده و بدون هیجان انجام شده است و هیچگونه خلاقیت و زیبایی مدرنی در آن پیدا نمی‌کنید.

 

  • کیفیت پایین صندلی ها

 

سوزوکی ویتارا

 

صندلی‌های سوزوکی ویتارا سطح کیفی پایینی دارند که حتی نسبت به صندلی‌های سمند و پژو 405 نیز بی‌کیفیت است. این صندلی‌ها در دراز مدت باعث سلب آرامش سرنشینان خودرو خواهند شد. به نظر ما اگر قصد خرید یک ویتارا را دارید حتما برای صندلی‌های آن یک پوشش مناسب تهیه کنید.

 

  • مصرف سوخت بالا

 

سوزوکی ویتارا

 

ایران خودرو مصرف سوخت ویتارا را به ازای هر 100 کیلومتر در سطح شهر، 12.5 لیتر اعلام کرده است. اما متاسفانه این عدد در واقعیت بیشتر است و به 14 لیتر می‌رسد. در حالی که اکثر مشتریان و خودروسازان به خودروهای کم مصرف روی می‌آورند، این سطح از اشتهای سوزوکی در بنزین سوزاندن خیلی بالاست.

 

  • سر و صدای موتور

موتور سوزوکی ویتارا سر و صدای زیادی ایجاد می‌کند که آرامش سرنشینان را سلب می‌کند. این سر و صدا در دور موتور بالا بیشتر بوده و بسیار آزار دهنده می‌شود. شرکت سوزوکی باید در این نسل سوزوکی ویتارا از یک عایق‌بندی برای از بین بردن صدای موتور استفاده می‌کرد.

 

  • لغزندگی در سطح جاده

 

سوزوکی ویتارا

 

امروز در سطوح متنوع جاده‌ها و شرایط مختلف رانندگی، وجود سیستم ESP یک ویژگی ضروری در خودروی شاسی بلند محسوب می‌شود. عدم وجود این سیستم در گرند ویتارا باعث می‌شود در پیچ‌های لغزنده عملکرد مناسبی نداشته باشد و خودرو شروع به لغزیدن کند.

 

  • سواری خشک

گرند ویتارا کیفیت سواری خوبی ندارد و سواری خشک برای شما به ارمغان می‌آورد. در قسمت عقب نیز کوبش‌هایی وجود دارد و زمانی که از روی دست‌انداز ها عبور می کنید بیشتر متوجه این موضوع خواهید شد.

 

 

 

 

  • قیمت بالا

 

سوزوکی ویتارا

 

پرداخت 300 میلیون تومان برای ویتارای مونتاژ ایران خودرو مبلغ زیادی است. با اینکه گرند ویتارا از امکانات خوبی دارد اما به هیچ عنوان این هزینه برای ویتارا قابل توجیه نیست. اگر از سیستم ۴ چرخ متحرک این خودرو صرف نظر کنید، می‌توانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید نیسان جوک، سانگ یانگ کوراندو، سانگ یانگ تیوولی. حتی می‌توان مدل‌های کارکرده خودروهای کرده‌ای و ژاپنی را به آن ترجیح داد.

 

  • خدمات پس از فروش نامناسب

برخی از خریداران سوزوکی ویتارا از خدمات نامناسب ایران خودرو، کمبود قطعات و عدم رسیدگی مناسب آن شکایت داشته‌اند. البته این موضوع در بسیار در خودروهای داخلی مشاهده می‌شود و مسلما در صورتی که از این نمایندگی ها خودرویی خریده باشید، با این مشکل آشنا هستید.

 

جمع بندی

 

سوزوکی ویتارا

 

در نهایت سوزوکی گرند ویتارا را می‌توان یک خودروی شاسی بلند دانست که طراحی قدیمی، مصرف سوخت بالا و قیمت بیش از حدی دارد که به نظر نمی‌رسد ارزش خرید مناسب داشته باشد. با این حال قبل از خرید این خودرو به بررسی مزایا و معایب آن بپردازید تا بتوانید با اطمینان بیشتری در انتخاب آن تصمیم‌گیری کنید.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین