لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :8 دقيقه

بهترین خودروهای هیبریدی سال 2018

 

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۱۸ میلادی، زمان مناسبی است که به برترین خودروهای سال بپردازیم. خودروهای هیبریدی آینده صنعت خودرو هستند و تقریبا تمام شرکت‌ها در حال حرکت به سمتی هستند که در آینده‌ای نه چندان دور خودروهای بنزینی و دیزلی خود را کنار بگذارند و تنها به تولید خودروهای هیبریدی و یا تمام الکتریکی بپردازند. در این مقاله نگاهی انداخته‌ایم به بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸ از نگاه سایت معتبر Edmunds و اندکی به هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم.

 

 

بهترین سدان‌های هیبریدی ۲۰۱۸

هوندا آکورد هیبریدی ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

آکورد نه تنها یکی از بهترین سدان‌های سایز متوسط جهان است بلکه یکی از بهترین خودروهای هیبریدی بازار جهانی هم هست. این خودرو با ظرفیت زیاد و طراحی کابین لوکسش به واسطه استفاده از جدیدترین فناوری‌ها و تجربه سواری نرم و دلپذیرش تبدیل به یکی از بهترین هیبریدی‌های بازار شده است. این خودرو به سادگی می‌تواند با یک بار شارژ و باک پر تقریبا ۹۶۸ کیلومتر مسافت را طی کند. مصرف این خودروی هیبریدی هم بسیار پایین است و به صورت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر تنها ۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند. موتور این خودرو ۲۱۲ اسب بخار توان دارد و ۱۷۱ نیوتن‌متر هم گشتاور تولید می‌کند.

 

تویوتا کمری هیبریدی ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

تیپ LE تویوتا کمری هیبریدی یکی از کم‌مصرف‌ترین و بهینه‌ترین خودروهای سدان است. کمری بخاطر سواری آسان، طراحی خوب و راحت داخلی و فناوری‌هایی که دارد یکی از محبوب‌ترین محصولات تویوتا است. نسخه هیبریدی کمری ۲۰۱۸ سواری نرم‌تری دارد و شتاب بیشتری هم در اختیار راننده می‌گذارد. شاید بتوان گفت تنها نقطه ضعف این خودرو سیستم رسانه‌ای سرگرمی آن است که نسبت به رقبا ضعف‌هایی دارد. اگرچه نسخه معمولی کمری ۲۰۱۸ نمی‌تواند با رقیبان قدر خود رقابت کند، ولی نسخه هیبریدی آن یکی از بهترین‌های بازار است. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی در هر صد کیلومتر ۴.۵ لیتر است. موتور این خودرو ۲۰۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که نسبت به وزن و ابعاد بدنه آن کاملا مناسب است.

 

فورد فیوژن هیبریدی ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

همانطور که گفتیم اکثر شرکت‌های بزرگ خودروسازی در حال حرکت به سمت خودروهای الکتریکی یا هیبریدی هستند و شرکت بزرگی مثل فورد هم از این قاعده مستثنی نیست. فورد فیوژن مدت‌هاست که تولید می‌شود اما مدل ۲۰۱۸ آن اولین مدلی بود که به موتور هیبریدی مجهز بود. اگرچه این سدان کم کم سن و سال و کهنگی‌اش را نشان می‌دهد، اما باز هم خودرویی راحت، بزرگ و جادار است که هندلینگ و قدرت خوبی دارد. در بین سدان‌های هیبریدی که به آن‌ها پرداختیم فورد فیوژن بیشترین مصرف را دارد و به صورت ترکیبی ۶.۶ لیتر سوخت مصرف می‌کند. این خودرو به دلیل قدیمی بودن طراحی آن در زمینه فناوری کمی از رقبا عقب می‌ماند. موتور ۲.۰ لیتری این خودرو می‌تواند ۱۸۸ اسب‌بخار نیرو تولید کند و گشتاور آن ۱۷۴ نیوتن‌متر است.

 

 

بهترین هاچ‌بک‌های هیبریدی

خیلی‌ها زمانی که به خودروهای هیبریدی فکر می‌کنند ناخودآگاه یک خودروی هاچ‌بک را تصور می‌کنند. شاید دلیل این امر این است که این خودروها با تویوتا پریوس به شهرت رسیدند که یک هاچ‌بک بود یا شاید تعداد ها‌چ‌بک‌های هیبریدی از سدان‌های هیبریدی بیشتر بوده است.

 

شورولت ولت ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

شورلت ولت یک خودروی هیبریدی پلاگ این است که بخاطر سیستم سرگرمی رسانه‌ای جذاب، فضای زیاد صندوق و رانندگی نرم و راحت اعتبار زیادی کسب کرده است. مصرف سوخت آن تنها ۵.۶ لیتر است. موتور این خودرو می‌تواند ۱۴۹ اسب بخار نیرو و ۲۹۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. با این مصرف سوخت عملکرد این خودرو به شکل استثنایی خوب است. وضعیت امکانات و آپشن‌های هم همانطور که از شورولت انتظار می‌رود خوب است.

 

تویوتا پریوس ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

تویوتا پریوس اولین خودرویی بود که نام خودروهای هیبریدی را سر زبان‌ها انداخت و هنوز هم یکی از بهترین خودروهای این کلاس است. فضای سرنشین و فضای بار آن واقعا زیاد است، قوای فنی آن کارآمد و کم‌مصرف است و رانندگی با آن لذت‌بخش است. اگرچه ممکن است تجربه رانندگی با آن برای آن‌هایی که عشق سرعت هستند و قدرت خیلی زیادی از خودروی خود می‌خواهند کمی کسل کننده باشد، با این حال پریوس ۲۰۱۸ یکی از بهترین گزینه‌ها برای علاقمندان به خودروهای پاک است. تخمین زده می‌شود که مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی تنها ۴.۵ لیتر باشد. موتور این خودرو خیلی قدرتمند نیست و تنها ۱۲۱ اسب‌بخار نیرو تولید می‌کند. البته مطمئنا کسی که سراغ پریوس می‌رود انتظار عملکرد یک خودروی سوپراسپرت را ندارد بلکه به دنبال یک خودروی پاک، کم‌مصرف، بی‌صدا و آرام است.

 

 

بهترین خودروهای لوکس هیبریدی

خودروهای لوکس هم برای این که از دیگران عقب‌ نمانند کم کم به سمت خودروهای هیبریدی و حتی تمام الکتریکی حرکت کرده‌اند. به واسطه گشتاور بیشتر موتورهای الکتریکی، مدل‌های هیبریدی خودروهای لوکس سریع‌تر و پرشتاب‌تر هستند و همزمان مصرف کمتری هم دارند و بهینه‌تر هستند.

 

لکسوس RX 450h ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

لکسوس آنقدر شناخته شده است که نیازی به مقدمه‌چینی ندارد. لکسوس RX 450h فضای خیلی زیادی در اختیار سرنشینان می‌گذارد بدون این که عملکرد خوبش را قربانی کند. این شاسی‌بلند سایز متوسط از همه نظر خودروی جذابی است و شاید تنها نقطه ضعف آن رابط کاربری ضعیف سیستم رسانه‌ای سرگرمی آن است. مدل هیبریدی این خودرو قیمت بیشتری دارد اما در ازای آن شتاب را افزایش و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد و به هیچ وجه تجربه خوب رانندگی که از لکسوس انتظار می‌رود را خراب نمی‌کند. مصرف سوخت این خودرو ۷.۸ لیتر است که اگرچه نسبت به بقیه خودروهایی که ذکر کردیم زیاد به نظر می‌رسد، ولی برای یک شاسی بلند سایز متوسط با این قوای فنی رقم بسیار خوبی است. موتور ۳.۵ لیتری هیبریدی این خودرو ۳۰۸ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که کاملا مناسب ابعاد و وزن این خودرو است.

 

ولوو XC60 T8

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

ولوو اخیرا جان تازه‌ای یافته است و خودروهایی تولید می‌کند که هم از درون و هم از بیرون زیبا و جذاب هستند. ولوو XC60 هم دقیقا همینطور است، کیفیت ساخت فوق‌العاده‌ بالایی دارد و از برترین فناوری‌ها برخوردار است و یک شاسی‌بلند کاربردی با طراحی دقیق و حساب شده است. نسخه هیبریدی این خودرو اگرچه نرمی و قدرت نسخه بنزینی را ندارد و قیمت آن هم به طرز قابل توجهی بالاتر است، اما با این وجود باز هم این شاسی‌بلند هیبریدی یکی از بهترین شاسی‌بلندهای لوکس است. مصرف سوخت این شاسی‌بلند تقریبا ۹ لیتر است که از همه خودروهای این فهرست بیشتر است، اما باید وزن و همینطور موتور ۴۰۰ اسب‌بخاری آن را در نظر بگیرید. این خودرو یکی از قدرتمندترین و جذاب‌ترین خودروهای هیبریدی حال حاضر است.

 

 

بی ام و 740e xDrive ۲۰۱۸

 

بهترین خودروهای هیبریدی سال ۲۰۱۸

 

اگر بی ام و در این لیست نبود جای تعجب داشت. سدان بزرگ 740e لوکس است و از جدیدترین فناوری‌های بی ام و بهره برده است. هنوز هم ماهیت اصلی سری ۷ یعنی راحتی و لوکس بودن در این خودرو موج می‌زند. البته بسیاری از این فناوری‌ها آپشن‌های اختیاری هستند و مثل خیلی از خودروهای بی ام و باید بهای آپشن‌های آن را بپردازید اما با این وجود کمتر خودرویی با این ابعاد است که بتواند با وجود ۴ سرنشین ظرف ۵ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب بگیرد و مصرف سوخت اقتصادی داشته باشد. این خودرو با وجود ابعاد و وزنش به صورت ترکیبی تنها ۸.۷ لیتر سوخت مصرف می‌کند که تازه باید موتور ۳۲۲ اسب‌بخاری آن را هم در نظر گرفت.

 

کم‌مصرف‌ترین خودروهای هیبریدی جهان کدامند؟

همانطور که گفتیم فهرست بالا تنها خودروهای هیبریدی (الکتریکی-بنزینی) را پوشش می‌دهد که از جهات مختلف (مشخصات فنی، طراحی و امکانات) برتر باشند. در ادامه بدون در نظر گرفتن هیچ ویژگی دیگری، به خودروهای هیبریدی می‌پردازیم که کمترین مصرف سوخت را دارند.

 

هیوندای آیونیک تیپ بلو – ۴.۰۵ لیتر

هیوندای ید طولایی در ساخت خودروهای کم‌مصرف دارد و آیونیک از این نظر فوق‌العاده است. این تیپ از این خودرو آپشن‌ها و امکانات زیادی ندارد تا در وزن آن بیشترین صرفه‌جویی ممکن صورت بگیرد. البته متاسفانه این خودرو به جز مصرف سوخت پایین نکته مثبت قابل ذکری ندارد.

 

تویوتا پریوس اکو – ۴.۲ لیتر

مثل آیونیک تیپ بلو، این تیپ از پریوس برای بهینگی بیشتر مصرف سوخت خیلی از امکانات و آپشن‌ها را از دست داده است. این خودرو بهترین پریوس ممکن نیست که البته جای نگرانی ندارد، مدل‌های مجهزتر پریوس هم از نظر مصرف سوخت بسیار اقتصادی هستند.

 

تویوتا پریوس پرایم – ۴.۳ لیتر

این مدل پریوس که یک هیبریدی پلاگین است و به غیر از آن تفاوت چندانی با دیگر مدل‌های پریوس ندارد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین