لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

قیمت‌‌های جدید محصولات ام وی ام (MVM) اعلام شد

 

مدیران خودرو از روز گذشته شرایط فروش قطعی محصولات MVM را هم در کنار محصولات چری اعلام کرده است. این قیمت‌ها با توجه به افزایش نرخ دلار دچار افزایش شدیدی شده‌اند. در این مقاله نگاهی به قیمت‌های جدید محصولات مدیران خودرو انداخته و نوسانات قیمت این خودروها را بررسی می‌کنیم.

 

مدیران خودرو از جمله شرکت‌هایی است که در زمینه قیمت‌گذاری عجیب و غریب سابقه‌دار محسوب می‌شود. به نظر می‌رسد مدیران خودرو به جای این که به بهای تمام شده خودروها برای خود نگاه کند، قیمت بازار این خودروها را در قیمت‌گذاری جدید مد نظر قرار داده است.

قیمت MVM X22:

 

خودرو

قیمت (ریال)

جریمه تاخیر

زمان تحویل

X22 AT Excellent Sport

۱.۵۸۵.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

X22 AT Luxury

۱.۵۲۱.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

X22 MT Excellent Sport

۱.۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

X22 MT Luxury

۱.۳۴۲.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

X22 MT

۱.۳۱۸.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

X22 MT Sport Excellent

۱.۳۸۱.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

 

قیمت ام وی ام

 

قیمت MVM X33

 

خودرو

قیمت (ریال)

جریمه تاخیر

زمان تحویل

X33 S Sport

۱.۸۳۶.۰۰۰.۰۰۰

۱۲٪

۳۰ روز کاری

 

قیمت ام وی ام

 

بد نیست برای مقایسه نگاهی به قیمت فعلی این خودروها در بازار داشته باشیم. قیمت MVM X22 در حال حاضر در بازار بین ۱۰۹ میلیون تومان تا ۱۳۲ میلیون تومان است. این یعنی قیمت ارزان‌ترین مدل ام وی ام ایکس ۲۲ تقریبا ۳۰ میلیون تومان و گران‌ترین مدل آن تقریبا ۲۶ میلیون تومان افزایش یافته است. قیمت ام وی ام X33 هم تقریبا ۳۶ میلیون تومان نسبت به قیمت بازار افزایش پیدا کرده است. قیمت‌گذاری بالاتر از نرخ خودرو در بازار تصمیم عجیبی است به خصوص وقتی که می‌بینیم می‌توان در بازار مدل صفر ام وی ام X22 را با قیمتی‌ پایین‌تر از قیمت فعلی کارخانه خریداری کرد!

در واقع باید می‌بینیم قیمت کارخانه ارزان‌ترین مدل ام وی ام X22 تقریبا ۳۰ درصد افزایش یافته است و قیمت ام وی ام X22 در گران‌ترین تیپ خود تقریبا ۲۱ درصد افزایش یافته. قیمت ام وی ام X33 هم ۲۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

این قیمت‌ها مربوط به قیمت کارخانه‌ بوده‌اند و وقتی قیمت‌های جدید را با قیمت‌های فعلی بازار مقایسه می‌کنیم اوضاع عجیب‌تر هم می‌شود. قیمت ام وی ام X33 در بازار تقریبا ۲۵ درصد کمتر از قیمت کارخانه است. در ارزان‌ترین تیپ قیمت ام وی ام X22 هم بیشتر از ۲۶ درصد نسبت به قیمت بازار بیشتر شده است و گران‌ترین تیپ آن هم در بازار تقریبا ۲۰ درصد ارزان‌تر از قیمت کارخانه به فروش می‌رسد. با این قیمت‌گذاری باید گفت خرید و فروش خودروی MVM آن هم مدل‌های صفر کیلومتر در بازار به مراتب منطقی‌تر از خرید این خودروها از کارخانه است!

باید دید مدیران خودرو با چه منطقی به سراغ این قیمت‌گذاری رفته است. همین حالا هم علی‌رغم افزایش کیفیت خودروهای چینی، مشتریان ایرانی واکنش خوبی به قیمت‌های بالای این خودروها ندارند و حالا که قیمت‌ها دچار افزایش محسوس شده است باید منتظر نارضایتی بیشتر مشتریان هم باشیم. با این اوصاف و این قیمت‌ها خودروهای MVM که در ابتدا به عنوان گزینه‌های اقتصادی وارد بازار ایران شده‌اند کم کم دارند به خودروهای لوکس تبدیل می‌شوند.

 

قیمت ام وی ام

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین