لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :8 دقيقه

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم؟ بخش اول

 

کم کم به پایان سال ۲۰۱۸ نزدیک می‌شویم و بزودی سال ۲۰۱۹ فرا می‌رسد. حالا وقت مناسبی است که خودروهایی که در سال جاری و سال ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد را بررسی کنیم. ممکن است بعضی از موارد این فهرست در حد گمانه‌زنی باشند اما پرداختن به آن‌ها هم جذاب است. با هم مروری به خودروهایی که سال آینده باید منتظرشان باشیم می‌پردازیم.

 

آلفا رومئو GTV ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

بخشی از استراتژی پنج ساله فیات کرایسلر، عرضه مجموعه جدیدی از خودروهای اسپرت و شاسی‌بلند است. یکی از این محصولات آلفا رومئو جی‌تی‌وی خواهد بود. این خودرو که بر اساس خودروی تحسین شده آلفا رومئو جولیا طراحی شده است، یک خودروی هیبریدی ۶۰۰ اسب‌بخاری خواهد بود و قدرت تولیدی موتور به تمام چرخ‌های آن منتقل خواهد شد. هنوز تاریخ عرضه این خودرو مشخص نیست، اما کیفیت جولیا به قدری بالا بود که از همین حالا منتظر عرضه جانشین آن هستیم.

 

خودروی اپل iMaybe

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

اگرچه گزارش‌ها حاکی از این است که پروژه خودروی خودران اپل (با اسم رمز تایتان) لغو شده است، اما اپل هنوز در حال کار روی فناوری خودران است. اپل دو سال قبل این خودرو را معرفی کرده بود و از آن به بعد در سکوت خبری مطلق قرار گرفته است. قرار بود این خودرو در سال ۲۰۲۰ عرضه شود اما فعلا هیچ خبری از آن نیست. ممکن است اپل این پروژه را به طور کلی لغو کرده باشد اما ما هنوز امیدواریم که این غول فناوری وارد صنعت خودرو شود.  (تصویر این خودرو طراحی مفهومی است و نشان‌دهنده محصول نهایی نیست)

 

خودروی الکتریکی آئودی اسپرت ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

آئودی اسپرت یکی از برندهای زیرمجموعه آئودی است و به همین تازگی خبر از عرضه یک خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۰ داده است. به جز این اطلاعات بیشتری درباره این خودرو وجود ندارد. در اعلامیه این شرکت بیشتر به برنامه‌ریزی‌های آئودی برای تولید خودروهای با عملکرد بالای الکتریکی اشاره شده است. آئودی گفته است که این خودرو کراس‌اور نخواهد بود و کراس‌اورهای الکتریکی برند آئودی اسپرت بعد از سواری‌های معمولی آن عرضه خواهند شد. آیا آئودی اسپرت ۲۰۲۰ الکتریکی سدان خواهد بود یا کوپه یا هاچ‌بک؟ باید دید. (تصویر بالا تصویر اصلی خودرو نیست)

 

 

بی‌ام و i4 ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

برخلاف بی ام و i3 و بی ام و i9، بی ام و i4 اولین خودروی کاملا الکتریکی بی ام و خواهد بود که وارد بازار می‌شود. طراحی آن به شدت از خودروی مفهومی ویژن الهام گرفته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که این خودروی الکتریکی می‌تواند با یک بار شارژ ۷۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند که رقم فوق‌العاده‌ای است. این خودرو اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

 

بی ام و M3 ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

بی ام و در ماه دسامبر اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰، ۲۶ مدل جدید یا نسل جدید از خودروهای سری M خود را عرضه خواهد کرد. اطلاعات زیادی درباره این پروژه در دسترس نیست اما بی ام و M3 که محبوبیت زیادی دارد احتمالا کانون توجه این پروژه خواهد بود. انتظار می‌رود M3 جدید مدل ۲۰۲۰ بهار سال ۲۰۱۹ در نمایشگاه فرانکفورت معرفی شود و آن زمان می‌توان از جزییات بیشتری در مورد آن با خبر شد.

 

بی ام و X3e ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

پاییز سال ۲۰۱۶ بی ام و تایید کرد که بزودی نسخه کاملا الکتریکی از شاسی‌بلند X3 را عرضه خواهد کرد و تابستان امسال اعلام شد که این خودرو در سال ۲۰۱۹ و به عنوان مدل ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. بیشتر از این اطلاعات موثقی درباره این خودرو وجود ندارد. نام این خودرو X3e و یا iX3 خواهد بود و به احتمال زیاد موتور به کار رفته در آن یکی از موتورهای سری i خواهد بود. احتمالا این خودرو از نظر قیمتی بین تیپ پایه و کامل‌ترین تیپ X3 قرار خواهد گرفت.

 

 

کادیلاک اسکالید و اسکالید ESV ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

مدت‌هاست که علاقمندان به خودروهای کادیلاک منتظر نسل بعدی کادیلاک اسکالید هستند، اما کادیلاک عجله‌ای برای عرضه این خودرو ندارد. یک موتور ۴.۰ لیتری V8 جدید در این خودرو به کار گرفته می‌شود و احتمالا مدل هیبرید پلاگ‌این آن نیز ارائه خواهد شد. خبرها حاکی از آن است که کادیلاک سنت‌کشی کرده و به جای محور عقب سخت نسل فعلی، از سیستم تعلیق مستقل یا سیستم تعلق مستقل هوایی استفاده کرده است. احتمالا در طراحی بدنه این خودرو از خودروی مفهومی اسکالا استفاده خواهد شد. این خودرو اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه خواهد شد.

 

شاسی‌بلند فراری ۲۰۲۲

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

فراری قبلا اعلام کرده است که در حال طراحی اولین شاسی‌بلند تاریخ خود است اما جزییات زیادی از آن منتشر نشده است، اما مدیران فراری اشاره‌هایی کرده‌اند که می‌توان از آن‌ها چنین برداشت کرد که این خودرو زودتر از سال ۲۰۲۲ عرضه نخواهد شد، اما می‌توان منتظر رونمایی آن در اواخر سال ۲۰۱۹ یا اوایل سال ۲۰۲۰ بود. گزارش‌ها می‌گویند این خودرو از پلتفرم جدیدی که جایگزین GTC4Lusso فعلی فراری می‌شود استفاده خواهد کرد و احتمالا نسخه هیبریدی هم از آن تولید می‌شود. (تصویر تنها طراحی مفهومی است)

 

شاسی‌بلند فورد فیوژن ۲۰۲۲

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

گزارش‌های لو رفته از کارخانه فورد حاکی از این هستند که فورد بزودی مدل فیوژن را تبدیل به یک شاسی‌بلند خواهد کرد تا بتواند با خودروهای سوبارو رقابت کند. این بخشی از تصمیمات کلی فورد برای فاصله گرفتن از بازار سنتی سدان‌ها و ورود به بازارهای جدید کراس‌اوور و شاسی‌بلند است. شنیده‌ها حاکی از آن است که سال اینده تولید فورد فیوژن چهار در کنسل می‌شود و این خودرو می‌تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد. می‌توان در سال ۲۰۱۹ یا ۲۰۲۰ منتظر رونمایی از این خودرو بود. (تصویر متعلق به نسخه سدان فیوژن است)

 

جنسیس G70 کوپه ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

جنسیس G70 توانسته نظرات زیادی را به سمت خود جلب کند و حتی از طرف نشریه معتبر موتورترند به عنوان بهترین خودروی سال انتخاب شد. نسخه کوپه این خودرو هم می‌تواند جذاب باشد و با کوپه‌های لوکس شرکت‌های آلمانی رقابت کند. احتمالا مثل مدل سدان این خودرو، مدل کوپه هم احتمالا از موتور چهار سیلندر توربوی V6 مدل سدان استفاده خواهد کرد و قیمت آن نیز نباید با مدل فعلی تفاوت چندانی داشته باشد. باید اواخر سال ۲۰۱۹ منتظر عرضه این خودرو بود. (تصویر متعلق به سدان G70 است)

 

 

جنسیس GV80 ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

جنسیس قصد دارد بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ سه کراس‌اوور معرفی کند. اولین آن‌ها GV80 خواهد بود که یک کراس‌اوور سایز متوسط است و زودتر از بقیه عرضه می‌شود. طراحی ظاهری آن شباهت زیادی به خودروی مفهومی نمایش داده شده در نمایشگاه خودروی نیویورک خواهد بود. GV70 بر اساس خودروی محبوب G70 طراحی می‌شود و پس از آن هم قرار است یک مدل کاربردی (مثل وانت یا پیکاپ) از آن عرضه خواهد شد. اگرچه قیمت این خودرو مشخص نیست، اما می‌توانم اوایل سال ۲۰۱۹ منتظر رونمایی از آن باشیم.

کراس‌اوور تمام الکتریکی جنرال‌موتورز

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

در آوریل سال ۲۰۱۸، شورولت از خودروی مفهومی FNR-X رونمایی کرد و در نوامبر هم مدیرعامل جنرال‌موتورز اعلام کرده است که آن‌ها در سال ۲۰۲۰ یک خودروی کراس‌اوور تمام الکتریکی معرفی خواهند کرد. در حال حاضر خبری از جزییات این خودرو نیست اما ممکن است پلتفرم آن با شورولت بولت یکی باشد، در این صورت احتمال استفاده از موتور ۲۰۰ اسب بخاری شورولت بولت برای این خودرو کم نیست. این موتور می‌تواند با یک بار شارژ بیشتر از ۳۸۰ کیلومتر مسافت را طی کند.

 

کراس‌اوورهای جدید هیوندای

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

هیوندای کمی در بازار کراس‌اوورها و شاسی‌بلندها نسبت به رقیبان کم آورده و همین باعث کاهش فروش آن‌ها در سالی که گذشت شده است. برای جبران این فروش کم، هیوندای اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ هشت کراس‌اوور مختلف را معرفی خواهد کرد. یکی از این مدل‌ها یعنی هیوندای کونا رونمایی شده است و احتمالا تعداد دیگری از این خودروها، خودروهای قدیمی مثل سانتافه و توسان با طراحی‌های جدید خواهند بود. احتمال عرضه یک کراس‌اوور لوکس برای رقابت با خودروسازان آلمانی و همینطور ارائه یک شاسی‌بلند ۸ سرنشینه بسیار بالاست. احتمالا در این خودروها از پیشرانه‌های متنوع هیبریدی، سوخت سلولی و دیزل استفاده خواهد شد.

 

 

هیوندای سانتاکروز پیکاپ ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

در سال ۲۰۱۵ هیوندای یک خودروی مفهومی جذاب را در نمایشگاه دیترویت به نمایش گذاشت که نام آن سانتاکروز بود. تابستان گذشته اعلام شد که این وانت پیکاپ مجوز تولید را دریافت کرده است و در میان مدل‌های سال ۲۰۲۰ این شرکت عرضه خواهد شد. سانتاکروز بر مبنای کراس‌اوور سانتافه طراحی می‌شود اما هیوندای جزییات بیشتری اعلام نکرده است. در نسخه مفهومی این خودرو از یک موتور توربودیزل ۲.۰ لیتری استفاده شده بود اما قطعا محصول نهایی موتور متفاوتی خواهد داشت. این خودرو در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

 

جگوار تیپ F ۲۰۲۰

 

در سال آینده باید منتظر چه خودروهایی باشیم

 

جگوار اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۰ تمام مدل‌های آن، نسخه‌های الکتریکی هم خواهند داشت. نسل بعد جگوار تیپ F یا جگوار اف تایپ که نسخه فیس‌لیفت آن در سال ۲۰۱۸ عرضه شده بود احتمالا یکی از این خودروها خواهد بود. طرفداران خودروهای اسپرت باید خیالشان راحت باشد چون جگوار اعلام کرده به هیچ عنوان قرار نیست عملکرد بالای محصولات این شرکت قربانی طراحی الکتریکی شود. بعید است این خودرو زودتر از سال ۲۰۲۰ عرضه شود.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین