لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

اکتروس بهترین کشنده نازی ها

همانطور که کمپانی مرسدس بنز افتخارات بسیار زیادی در ساخت خودروهای سواری بدست آورده است توانسته با تولید خودروهای سنگین و تجاری بر این افتخارات بی‌افزاید. مرسدس بنز اکتروس یکی از شناخته‌ شده‌ترین خودروهای سنگین و تجاری مرسدس بنز است که از سال 1995 برروی خط تولید قرار دارد. درسال 2012 نسل چهارم از این کشنده آلمانی با کد (MP4) معرفی و روانه بازار شد. کشنده اکتروس توسط شرکت دایملر تراکس ( Daimler Trucks) تولید می‌شود. این کشنده توانسته در سال‌های 2009 و 2012 عنوان برترین کشنده سال را دریافت کند.

اکتروس بدلیل کابین بی‌نظیر و کیفیت ساخت فوق العاده مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار دارد. Mercedes-Benz Actros  و Volvo FH به عنوان قابل اعتماد ترین ماشین های سنگین 44 تنی شناخته می‌شوند و مرسدس در بین این سازنده‌ها بیشترین گارانتی را برای محصولاتش در نظر گرفته است. همچنین این کامیون با موتوری مطابق با استاندارد های یورو 6 تجهیز شده است. ویژگی که ماشین‌های تولید شده توسط شرکت داف توانایی رقابت با مرسدس بنز را خواهند داشت. این کامیون در دو تیپ Rigid و Tractor با محور‌های 2x4 6x2 6x4 و  8x4 تولید می‌شود.

از نظر طراحی نیز اکتروس با کامیون‌های  سریR اسکانیا  رقابت می‌کند. در مدل 2012 تغییرات زیادی در کابین بوجود آمد و این مدل ظاهر بهتری پیدا کرده است. بیشتر تغییراتی که در ظاهر آن ایجاد شده برای بهبود آیرودینامیک است. با این تغییرات Actros توانسته تا از تست های تونل باد سربلند بیرون بیاید.

وقتی که وارد کابین شوید متوجه خواهید شد که بهترین کابین ممکن برای این کامیون طراحی شده است. فضای داخل کابین بسیار جادار است و همین امر کار راننده را راحت تر کرده است. داشبورد و کنترل‌های قرار گرفته بر روی آن به صورت ارگونومیک طراحی شده است تا راننده به آسانی از آنها استفاده کند. کیفیت مواد اولیه در کابین بسیار خوب و قابل قبول است. 4 نوع صندلی راننده برای این کامیون در نظر گرفته شده که هر کدام وژگی های مربوط به خود را دارد. تخت خواب های قرار داده شده در این مدل نیز تغییرات زیادی داشته است و از راحتی بیشتری بر خوردار است.

برای اکتروس 4 نوع پیشرانه با استانداردهای یورو 5 و یورو 6 با قدرت 421 تا 510 اسب بخار در نظر گرفته شده است. پیشرانه اولی دارای421اسب بخار قدرت و 2100 نیوتن متر گشتاور است. دومین پیشرانه 6سیلندر 449 اسب بخار و 2200 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. پیشرانه سوم نیز 476 اسب بخار قدرت و 2300 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. قدرتمندترین پیشرانه مورد استفاده در اکتروس می‌تواند 510 اسب بخار قدرت و 2500 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

همچنین پیشرانه ی OM 471 اولین موتور در این کلاس است که با استاندارد های یورو 6 مطابق است. البته اکتروس در مقایسه با دیگر کامیون‌ها عملکرد خیلی خوبی در سر بالایی ها ندارد. همچنین این کامیون با وجود جعبه دنده 12 سرعته اتوماتیک شتاب حرکت کمتری نسبت به Scania R Series و Volvo FH دارد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین