لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

سری FH ولوو پرفروش ترین محصول

ماشین‌های سنگین تولید شده توسط کمپانی ولوو به داشتن ایمنی بالا مشهور هستند. FH یکی از بهترین کشنده‌های تولید شده در کلاس ماشین‌های سنگین 44 تنی است. در مدل 2010 این کشنده تغییراتی ایجاد شد تا همچنان بتواند روند فروش خوب خود را حفظ کند. برای اینکه FH بتواند مورد توجه طیف بیشتری قرار بگیرد‌ کمپانی ولوو سریFH را در چند تیپ متنوع به بازار عرضه کرده است. همچنین برای آن پیشرانه‌های مختلفی در نظر گرفته که قابلیت تولید 420 تا 540 اسب بخار قدرت را دارد.

طراحان کمپانی ولوو همیشه در مورد طراحی ظاهر خودرو وسواس خاصی به خرج می‌دهند تا به ظاهر و طراحی ایده آل برسند و در مورد FH نیز این امر صدق می‌کند. کابین FH بر روی موتور قرار گرفته است و دارای طراحی زیبا و محکمی است. ظاهر کلی FH ساده و خشن‌تر از چهره‌ی رقیبانش یعنی  Mercedes-Benz Actros و  Scania R Series است.

البته خریداران ماشین‌های سنگین ابتدا به عملکرد آن نگاه می‌کنند و سپس به ظاهر آن توجه می‌کنند به همین خاطر طراحی و ظاهری کشنده موردنظر همیشه در اولویت دوم قرار داشته است. اگرچه امروزه همه‌ی ماشین‌های سنگین عملکرد خوبی دارند ولی ماشین‌های ولوو از ماشین‌های قابل اعتماد به شما می‌آیند.

زمانی که به کابین این کشنده وارد می‌شوید به زیبایی منحصر بفرد آن پی‌خواهید برد که حتی می‌‌توان با Mercedes Actros مقایسه کرد. کابین که بر روی موتور قرار دارد به اندازه‌ی کافی جادار است و علاوه بر آن دید خوبی هم به جاده دارد. صندلی راننده دارای کمک فنر بادی قابل تنظیم است و صندلی کنار راننده هم قابلیت چرخش تا 90 درجه را دارد تا موقع استراحت راننده بتواند از صفحه نمایشی که در بالای صندلی راننده قرار دارد استفاده کند.

در ولوو FH از پیشرانه‌های سوئدی استفاده شده است که توانایی تولید 420 تا 540 اسب بخار قدرت را دارد. این پیشرانه‌ها از بهترین و روان‌ترین پیشرانه‌ها در کلاس ماشین‌های سنگین 44 تنی به شمار می‌آیند. به نوعی می‌توان گفت محصولات ولوو علاوه بر کیفیت دارای قدرت بسیار بالا در بخش پیشرانه هستند. گویی نوبت آنها رسیده تا قدرت را در دست بگیرند و بازار را به سمت خود جلب کنند.هر کدام از این پیشرانه ها را که انتخاب کنید به اندازه کافی پرقدرت هستند که بتوانند شیب‌های تند و سربالایی‌های جاده‌ها را به راحتی بالا بروند. همه‌ی این پیشرانه‌ها به یک جعبه دنده‌ی توانمند اتوماتیک مجهز هستند که بهینه‌ترین مصرف سوخت را دارد.ولوو FH به سیستم VEB مجهز است که 4 حالت قابل تنظیم دارد و این امکان را به راننده می‌دهد که قدرت ترمز را در شرایط مختلف تنظیم کند. از دیگر امکانات و تجهیزات این تریلر می توان به سیستم کروز کنترل و سیستم LKS اشاره کرد.کمک فنر‌های FH الکترونیکی هستند و به صورت اتوماتیک تنظیم می‌شوند تا FH را در یک ارتفاع ثابت از سطح زمین نگه دارد و تعادل ماشین را در جاده‌های ناهموار حفظ کند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین