لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :6 دقيقه

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

سال گذشته سال سختی برای صنعت خودرو در آمریکا بود. فورد اعلام کرد که تولید تمام خودروهایش به جز فورد موستانگ را متوقف خواهد کرد، جنرال موتورز چندین پروژه شورولت و کادیلاک را لغو کرد و فروش سدان‌ها از همیشه کمتر بود. البته سال ۲۰۱۸  فقط خبرهای بد نداشت، بیشتر از ۲۴ مدل خودرو توانستند از مرز فروش ۲۰۰ هزار دستگاه بگذرند که آمار تاثیرگذاری است. در ادامه این مقاله به معرفی ۱۵ خودروی پرفروش سال ۲۰۱۸ در آمریکا می‌پردازیم. علی‌رغم اشباع شدن بازار از خودروهای شاسی‌بلند، هنوز نام چند خودروی سدان هم در این لیست وجود دارد. علاقه زیاد آمریکایی‌ها به وانت پیکاپ یا به قول خودشان تراک هم در این فهرست مشهود است، همانطور که خواهید دید دو خودروی پرفروش اصلی سال ۲۰۱۷ در آمریکا وانت پیکاپ بوده است. باید دید آیا روند کاهش فروش سدان‌ها و افزایش فروش کراس‌اوورها، شاسی‌بلندها و وانت‌های پیکاپ در سال ۲۰۱۹ هم ادامه خواهد یافت یا نه.

 

 

۱۵. جیپ رانگلر (Jeep Wrangler)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

جیپ در سالی که گذشت توانست ۲۴۰۰۳۲ دستگاه جیپ رانگلر بفروشد و نسبت به سال ۲۰۱۷ تقریبا ۲۶ درصد رد داشته است. بد نیست بدانید جیپ چروکی و جیپ گرند چروکی هم با فروش ۲۳۹۴۳۷ و ۲۲۴۹۰۸ دستگاه اختلاف زیادی با جیپ رانگلر نداشتند.

 

۱۴. تویوتا هایلندر (Toyota Highlander)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

در فیلم کوه‌نشین (هایلندر، محصول ۱۹۸۶) شخصیت اصلی جمله معروفی داشت که می‌گفت تنها یک کوه‌نشین وجود دارد. اما حالا می‌بینیم که خیلی بیشتر از یک کوه‌نشین و هایلندر وجود دارد. دقیق‌تر بخواهیم بگوییم در سال ۲۰۱۸ تویوتا ۲۴۴۵۱۱ دستگاه هایلندر فروخته است که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش فروش داشته است.

 

۱۳. تویوتا تاکوما (Toyota Tacoma)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

آمریکایی‌ها علاقه زیادی به تاکوما دارند. فروش این خودرو با افزایش ۲۴ درصدی نسبت به سال گذشته به ۲۴۵۶۵۹ دستگاه رسیده است. تاکوما تنها وانت پیکاپ سایز متوسطی است که توانسته در فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار بگیرد.

 

۱۲. فورد اسکیپ (Ford Escape)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

فورد اسکیپ کم کم کهنه شده است و به شدت نیازمند طراحی مجدد است. در سال ۲۰۱۸ در حالی که بازار خودروهای کراس‌اوور به شدت پررونق بود، فروش فورد اسکیپ نسبت به سال قبلش ۱۲ درصد کاهش یافته بود. اما با وجود این کاهش فروش باز هم شرکت فورد توانست ۲۷۲۲۲۸ دستگاه فورد اسکیپ به فروش برساند.

 

۱۱. هوندا آکورد (Honda Accord)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

فروش آکورد نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است و برای اولین بار از سال ۲۰۱۱ به کمتر از ۳۰۰ هزار دستگاه رسیده است. این هم یکی دیگر از علائم کم شدن محبوبیت سدان‌ها در بازار است. با این وجود باز هم هوندا توانست در سالی که گذشت ۲۹۱۰۷۰ دستگاه هوندا آکورد به فروش برساند که همچنان رقم تحسین‌برانگیزی است.

 

 

۱۰. تویوتا کرولا (Toyota Corolla)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

اگرچه به احتمال زیاد با عرضه نسل جدید تویوتا کرولا در سال ۲۰۱۹ فروش این خودرو دوباره بالا می‌رود، اما این خودرو در سال ۲۰۱۸ با افت فروش تقریبا ۸ درصدی روبرو بود. تویوتا توانست ۳۰۳۷۳۲ دستگاه تویوتا کرولا به فروش برساند.

 

۹. هوندا سیویک (Honda Civic)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

هوندا سیویک اگرچه پرفروش‌ترین خودروی سال امریکا نبود، اما در کلاس خودروهای کامپکت عنوان پرفروش‌ترین را به خود اختصاص داده است. هوندا ۳۲۵۷۶۰ دستگاه هوندا سیویک فروخته است، این یعنی فروش آن نسبت به سال ۲۰۱۷ تقریبا ۱۴ درصد افزایش داشته است.

 

۸. شورولت ایکوناکس (Chevrolet Equinox)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

جنرال موتورز خودروهای زیادی در این فهرست ندارد که این به نوعی باعث برجسته‌تر شدن رتبه دهم شورولت ایکوناکس می‌شود. شورولت توانسته ۳۳۲۶۱۸ دستگاه از این کراس‌اوور کامپکت به فروش برساند که نسبت به سال گذشته تقریبا ۱۵ درصد افزایش فروش داشته است.

 

۷. تویوتا کمری (Toyota Camry)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

تویوتا کمری اگرچه پرفروش‌ترین خودروی آمریکا نیست ولی می‌توان آن را محبوب‌ترین دانست. تویوتا سال گذشته ۳۴۳۴۳۹ دستگاه تویوتا کمری فروخته است که اگرچه تحسین‌برانگیز است، اما نسبت به سال قبل ۱۱ درصد کاهش داشته است.

 

۶. هوندا CR-V (Honda CR-V)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

با وجود تقاضای فراوان برای هوندا سیویک، این هوندا CR-V است که در رقابت فروش بین خودروهای هوندا رتبه اول را به خود اختصاص داده. با فروش ۳۷۷۸۹۵ دستگاه، هوندا CR-V با فروش بیش از ۵۰ هزار دستگاه نسبت به هوندا سیویک عملکرد بهتری داشته و نسبت سه سال گذشته هم اندکی پیشرفت داشته است.

 

۵. نیسان روگ (Nissan Rogue)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

نیسان در سال ۲۰۱۸ توانسته ۴۱۲۱۱۰ دستگاه نیسان روگ به فروش برساند که تقریبا ۲ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. در حال حاضر چند سالی هست که پرفروش‌ترین مدل نیسان همین نیسان روگ است و فروش آن از مجموع فروش دو خودروی نیسان سنترا و نیسان آلتیما (که رتبه‌های دوم و سوم فروش میان محصولات نیسان دارند) هم بیشتر بوده است. نیسان توانسته از دو مدل نیسان روگ اسپرت و نیسان روگ عادی ۴۱۲۱۱۰ دستگاه به فروش برساند. نیسان سنترا و نیسان آلتیما به ترتیب ۲۱۳۰۴۶ و ۲۰۹۱۴۶ دستگاه فروش داشته‌اند.

 

 

۴. تویوتا راو فور (Toyota RAV4)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

احتمال خیلی زیادی وجود دارد که تویوتا امسال بیش از نیم میلیون تویوتا راو ۴ بفروشد، اما در سال ۲۰۱۸ فروش آن‌ها کمی از نیم میلیون کمتر بود. در سالی که گذشت ۴۲۷۱۷۰ دستگاه تویوتا راو۴ فروخته شد که نسبت به سال ۲۰۱۷، پنج درصد افزایش فروش داشته است.

 

۳. پیکاپ رم (RAM Pickup)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

سال گذشته فروش وانت پیکاپ رم ۷ درصد افزایش پیدا کرد و به ۵۳۶۹۸۰ دستگاه رسید. سایت موتورترند در سال ۲۰۱۹ وانت پیکاپ رم ۱۵۰۰ را به عنوان بهترین پیکاپ وانت سال ۲۰۱۹ انتخاب کرده است و می‌توان انتظار داشت که فروش آن در سال ۲۰۱۹ افزایش بیشتری هم داشته باشد.

 

۲. شورولت سیلورادو (Chevrolet Silverado)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

شورولت سیلورادو بدون رشد و کاهش محسوسی در سال ۲۰۱۸، ۵۸۵۵۸۱ دستگاه فروش داشته است. اما حتی اگر فروش ۲۱۹۵۵۴ دستگاه جی ام سی سیراس (GMC Sierras) را هم با فروش شورولت سیلورادو جمع بزنیم، باز هم این فورد است که لقب پرفروش‌ترین خودروی سال آمریکا را به خود اختصاص می‌دهد.

 

۱.  فورد سری اف (Ford F-Series)

 

۱۵ خودروی پرفروش آمریکا در سال ۲۰۱۸

 

فورد در سال ۲۰۱۸ توانست نزدیک به یک میلیون، یعنی ۹۰۹۳۳۰ دستگاه وانت پیکاپ سری اف به فروش برساند که نسبت به سال ۲۰۱۷، ۱.۴ درصد افزایش داشته است. حالا که فروش سری اف فورد به ۹۰۰ هزار دستگاه رسیده است، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که در سال ۲۰۱۹ بتواند فروش خود را از مرز ۱ میلیون دستگاه هم فراتر ببرد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین