لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

پاور استار محصول قدرتمند اویکو

Powerstar تنها کامیون تولید شده در کمپانی Iveco می باشد که دارای کابین سنتی است. این کامیون برای کارهای سنگین ساخته شده است و برای آن چندین پیشرانه‌ی Cummins ISX در نظر گرفته شده است که قدرت تولیدی آنها بین 450 تا 560 اسب بخار است. در کامیون‌های پاور استار از جعبه دنده اتوماتیک  EuroTronic II استفاده شده است که بیشترین بازده و راحت رانندگی را فراهم می‌کند. این کامیون با توجه به پیشرانه‌ی پرقدرت خود می‌تواند تا 90 تن بار را حمل کند.

اویکو Powerstar دارای ظاهری بسیار زیباست که به خاطر طراحی آمریکایی کابین بر روی موتور است. این ماشین دارای دماغه‌ی بزرگی است که جلوی آن با گریل رادیاتور پوشیده شده است و هوارسانی بهتر به رادیاتور دو گریل در کناره‌ی دماغه قرار داده شده است که به زیبایی این ماشین افزوده است و به نوعی ظاهری دینامیک و پویا به آن بخشیده است.

دستگیره‌های ارگونومیک ورود و خروج را راحت کرده است واگر وارد کابین شوید با فضای 2.3 متری مواجه خواهید شد که به راحتی به همه جای کابین دسترسی دارد. داشبورد این ماشین بر گرفته از مدل اروپایی کمپانی اویکو است و کنترل‌های قرار گرفته بر روی آن‌ها به راحتی قابل دسترس‌اند. مواد بکار برده شده در ساخت کابین کمی سفت و زمخت هستند و از لمس کردن آنها احساس خیلی خوبی نخواهید کرد. صندلی راننده مجهز به کمک فنر ISRI است که آن را به یکی از راحت‌ترین صندلی‌ها در کلاس خود تبدیل کرده است. همچنین این صندلی قابلیت تنظیم در حالت‌های مختلف از جمله استراحت و رانندگی را دارد.

ارتفاع بالای این کابین راننده را مشرف بر جاده قرار می‌دهد و این حس را به انسان منتقل می‌کند که قرار است تمام جاده‌ها را فتح کند. یک قطعه تخت خواب نرم نیز برای استراحت راننده و سرنشین در داخل کابین قرار داده شده است که اندازه‌ی مناسبی هم دارد.

پیشرانه‌های Euro 5 Cursor و یا Euro 5 Cummins ISX  برای این کامیون در نظر گرفته شده است. پیشرانه ی Euro 5 Cursor در سه تیپ با توانایی تولید 450‌ 500 و 560 اسب بخار موجود است. برای کاهش مصرف سوخت و گاز‌های متصاعد شده در این پیشرانه‌ها از سیستم SCR استفاده می‌شود. همچنین این پیشرانه‌ها به سیستم AdBlue مجهز می‌باشند که گاز‌های خروجی از اگزوز را تمیز می‌کنند و باعث بهبود عملکرد کامیون از طریق کاهش هزینه‌های نگهداری و افزایش طول عمر موتور می‌شوند.

پیشرانه‌های 15 لیتری Euro 5 Cummins ISX از سیستم EGR برای تطبیق با استاندارد‌های یورو 5 استفاده می‌کنند. برای حصول ماکزیمم عملکرد در این پیشرانه‌ها از یک توربو شارژر با هندسه متغیر استفاده می‌شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین