لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

لامبورگینی هوراکان ایوو ۲۰۱۹ معرفی شد

 

بعد از مدتی تبلیغات، بالاخره لامبورگینی هوراکان ایوو (Huracan Evo) را رسما معرفی کرد. این خودرو حالا هم از نظر طراحی و هم از نظر فنی تغییراتی کرده است.

 

تغییرات فنی

مهم‌ترین تغییر شاید این باشد که موتور V10 تنفس طبیعی ۵.۲ لیتری این خودرو حالا ۶۳۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. وزن این خودرو به ۱۴۲۲ کیلوگرم رسیده است، نرخ نسبت وزن به قدرت این خودرو ۲.۲۲ کیلوگرم/اسب‌بخار است و شتاب صفر تا صد کیلومتر آن با ۲.۹ ثانیه زمان، ۰.۳ ثانیه از نسخه قبلی سریع‌تر شده است. سرعت رسیدن این خودرو به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت هم تنها ۹ ثانیه است. حداکثر قدرت این خودرو هم به صورت الکترونیکی روی ۳۲۵ کیلومتر محدود شده است.

 

لامبورگینی هوراکان

 

موتور این خودرو جوری تقویت شده است تا به جز عملکرد بهتر، صدای غرش قدرتمندتری هم داشته باشد. دریچه‌های سوخت تیتانیومی و سیستم اگزوز سبک بهبود یافته از جمله ویژگی‌های منحصر به فرد این موتور هستند.

 

 

از دیگر تغییرات فنی این خودرو باید به استفاده از سیستم فرمان‌دهی محور عقب و همینطور سیستم توزیع گشتاور چهار چرخ اشاره کرد که باعث افزایش شتاب این خودرو شده است. مهندسین لامبورگینی برای این خودرو یک سیستم تعلیق فعال طراحی کرده‌اند که دمپرهای آن در لحظه قابل تنظیم هستند. سیستم انتقال قدرت تمام چرخ این خودرو هم تقویت شده است و حالا می‌تواند در صورت نیاز نیرو را تنها به یک چرخ منتقل کند که این روی شتاب و هندلینگ خودرو تاثیر مثبت داشته است.

 

لامبورگینی هوراکان

 

مغز هوشمند این خودرو سیستم جدیدی به نام لامبورگینی دینامیکا ویکولو اینتگراتا (LDVI) است که یک پردازنده مرکزی است که تمام جنبه‌های دینامیک خودرو را کنترل می‌کند و  تمام سیستم‌های دینامیک خودرو به صورت یکپارچه توسط این پردازنده مدیریت می‌شوند. این سیستم حرکت بعدی راننده را پیش‌بینی می‌کند و تمام جنبه‌های خودرو را برای رفع نیاز راننده تنظیم می‌کند

 

تغییرات طراحی

بدنه خودرو هم تغییراتی داشته است، به طور مثال قسمت عقب با داشتن دو اگزوز و سپر خشن بیشتر به مدل پرفورمانته شبیه شده است. در نمای جلویی هم سپر خشن‌تر و شارپ‌تری قرار گرفته است و با داشتن باله‌، عملکرد آیرودینامیک خودرو افزایش پیدا کرده است. در نمای جانبی شاهد استفاده از چرخ‌های ۲۰ اینچی آلومینیومی هستیم و دریچه‌های هم برای افزایش عملکرد آیرودینامیک لامبورگینی هوراکان ایوو در نظر گرفته شده‌اند.

 

لامبورگینی هوراکان

 

کنسول میانی داشبورد حالا مجهز به یک صفحه نمایش لمسی ۸.۴ اینچی شده است که از چندین لمس انگشت پشتیبانی می‌کند و راننده می‌تواند تمام قسمت‌های خودرو از وضعیت صندلی‌ها گرفته تا سیستم تهویه را از طریق این نمایشگر کنترل کند. این سیستم از اپل کارپلی هم پشتیبانی می‌کند. همچنین این سیستم مجهز به فرامین صوتی هم شده است. در صورت تمایل خریداران، یک سیستم دورسنجی دو دوربینه هم در نظر گرفته شده است.

 

 

فناوری‌های پیشرفته

در مرکز ثقل خودرو سیستمی به نام لامبورگینی پیاتافورما اینرزیاله (LPI) به کار رفته است که مجموعه‌ای از سنسورهای شتاب و ژیروسکوپ است. این سیستم که حالا تقویت شده و نسخه ۲.۰ آن در این خودرو به کار رفته است در زمان حرکت رفتار دینامیک خودرو را از جنبه‌های شتاب جانبی، طولی و عمودی خودرو و همچنین نرخ چرخش و میزان انحراف خودرو را بررسی می‌کند تا در هر لحظه، قسمت‌های مختلف خودرو بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

همانطور که گفتیم سیستم تعلیق این خودرو، یعنی سیستم تعلیق رئولوژیکی مغناطیسی آن هم تقویت شده است و حالا از نسخه ۲.۰ آن در این خودرو استفاده شده است. این سیستم در لحظه با توجه به اطلاعات دریافتی از LPI خودرو سیستم تعلیق و دمپرها را تنظیم می‌کند. سیستم کنترل کشش جدید این خودرو هم در کنار سیستم تقویت شده توزیع گشتاور اجازه می‌دهد هر چرخ خودرو دقیقا به اندازه کافی گشتاور دریافت کند تا هندلینگ و کیفیت سواری خودرو افزایش پیدا کند.

 

لامبورگینی هوراکان

 

سیستم پیشرفته فرمان‌دهی دینامیک لامبورگینی (LDS) هم باعث شده است این خودرو با کمترین میزان فرمان‌دهی، با سرعت واکنش خیلی بیشتری پیچ‌ها را پشت سر بگذارد و حالا با استفاده از این سیستم در کنار سیستم فرمان‌دهی به محور عقب کمک می‌کند این خودرو در سرعت‌های پایین هم شتاب داشته باشد و در سرعت‌های بالا هنگام پیچیدن و ترمزهای ناگهانی، حتی در سخت‌ترین شرایط، بیشترین پایداری ممکن را داشته باشد.

تمام این سیستم‌ها در کنار یکدیگر توسط سیستم LDVI کنترل می‌شوند تا با یک خودروی پرشتاب با سرعت واکنش بالا روبرو باشیم که میزان تسلط راننده روی آن به طرز شگفت‌آوری بالاست. هوراکان ایوو یک خودروی هوشمند واقعی است و با محاسبه در لحظه داده‌های دریافت شده از فرمان و پدال‌های گاز و ترمز هدف راننده را پیش‌بینی و به او کمک می‌کند.

 

 

لامبورگینی هوراکان ایوو بهار امسال عرضه خواهد شد و قیمت پایه آن در آمریکا ۲۶۱ هزار و ۲۷۴ خواهد بود.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین