لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

گرانی خودروهای سایپا قربانی گرفت، مدیرعامل سایپا برکنار شد

 

در حالی که شنبه گذشته سایپا برای بار دوم قیمت برخی محصولات خود از جمله خانواده پراید، تیبا، ساینا و کوییک را افزایش داده و موجب نارضایتی‌های فراوان شده بود و حتی تجمعات مردمی متعددی نیز نسبت به نحوه عملکرد این شرکت و قیمت‌گذاری‌ها مقابل مجلس، وزارت صنعت، نمایندگی‌های سایپا و همینطور نمایشگاه خودروی تهران شکل گرفته بود، محمدرضا سروش مدیرعامل سایپا که سه ماه پیش این پست را به عهده گرفته بود از سمت خود برکنار شد و میرجواد سلیمانی به جای او مدیرعاملی سایپا را به عهده گرفته است.

در دوران حضور سروش به عنوان مدیرعامل سایپا در این شرکت، قیمت پراید به ۳۶ میلیون تومان و قیمت تیبا به ۴۴ میلیون تومان رسیده بود. در دوران مدیریت او قیمت محصولات مختلف سایپا بین ۳۰ تا تقریبا ۹۰ درصد افزایش یافته بودند. این تغییر قیمت‌ها و همچنین عدم تحویل به موقع خودروهای پیش‌فروش شده اعتراضات زیادی را بین خریداران و مردم رقم زده بود.

 

 

سایپا

 

سایپا تا کنون تغییرات مدیریتی فراوانی به خود دیده است اما هیچکس نتوانسته عملکرد این شرکت و کیفیت خودروهای آن را تغییر دهد و نارضایتی‌ها علی‌رغم تغییرات پیاپی مدیریتی همچنان به قوت خود باقی است. محمدرضا سروش که اواخر مهر ماه مدیر عامل سایپا شده بود، یکی از چندین مدیر سایپا در سال‌های گذشته بوده است. سایپا در ۱۰ سال گذشته ۵ بار مدیرعامل عوض کرده است.

جانشین سروش به عنوان مدیرعامل سایپا، میرجواد سلیمانی است که پیش از این قائم مقام ایران خودرو، رئیس هیئت مدیره تعاونی اعتبار کارکنان ایران خودرو و عضو غیر موظف هیئت مدیره شرکت نیرو محرکه بوده است.

بعید است این تغییر بتواند در کوتاه مدت موجب کاهش نارضایتی مردم از عملکرد سایپا شود و به نظر نمی‌رسد این شرکت از قیمت‌های جدید خود عقب‌نشینی کند. باید دید آیا در دوران مدیریت میرجواد سلیمانی این شرکت می‌تواند لااقل به بخشی از تعهدات خود در قبال مشتریان عمل کند و خودروهای پیش‌فروش شده را سریع‌تر به خریداران منتظر تحویل دهد یا نه.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین