لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

نگاهی به تویوتا تاکوما ۲۰۲۰

 

زمانی که تویوتا تاکوما عرضه شد، در مقایسه با خیلی وانت پیکاپ‌های سایز متوسط رقیب مثل شورولت کلورادو، فورد رنجر و هوندا ریجلاین عملکرد خیلی خوبی نداشت. طراحی تویوتا تاکوما خیلی خوب بود، سازندگان آن قول داده بودند خودروی قابل اعتمادی باشد و شرایط فروش مدل‌های دست دوم آن هم به نظر خوب می‌رسیدند، اما خیلی از این‌ها به نتیجه نرسید. تویوتا که می‌دانست باید سطح کارش را بالا ببرد، در مدل ۲۰۲۰ تویوتا تاکوما به‌روز‌رسانی‌های زیادی انجام داده است، از جمله گریل و جلوپنجره کاملا جدید برای تمام مدل‌های تویوتا تاکوما به جز مدل TRD Pro. در این مقاله نگاه کوتاهی به این وانت پیکاپ جذاب انداخته‌ایم و آن را بررسی می‌کنیم.

مدل پایه تویوتا تاکوما ۲۰۲۰، یعنی مدل SR گریل جدید دارد، طراحی چراغ‌های عقب آن تغییر کرده است و می‌توان به عنوان آپشن در قسمت بار آن چراغ LED نصب کرد. یک صفحه نمایش ۷.۰ اینچی هم حالا به صورت استاندارد روی این مدل قرار گرفته است. این سیستم چندرسانه‌ای جدید از Android Auto، Apple CarPlay و Amazon Alexa هم پشتیبانی می‌کند. مجموعه سیستم‌های ایمنی و کمک راننده تویوتا هم در تمام مدل‌ها به صورت استاندارد وجود دارد که شامل سیستم‌هایی مثل کروز کنترل خودکار و سیستم هشدار خروج از لاین حرکتی می‌شود.

 

 

نگاهی به تویوتا تاکوما ۲۰۲۰

 

در مدل محبوب‌تر SR5 هم گریل جدید به کار گرفته شده است. چرخ‌های ۱۶ اینچی، رنگ تیره‌تر قاب چراغ‌های عقب ، جنس متفاوت پارچه داخل کابین و صفحه نمایش ۸.۰ اینچی از جمله ویژگی‌های جدید این مدل هستند. تویوتا همچنین آپشن نورپردازی LED قسمت بار و نور روشنایی روز را هم در نظر گرفته است.

مدل TRD Sport مجهز به یک گریل جدید است، چرخ‌های جدید ۱۷ اینچی دارد، قاب‌های چراغ‌های عقب کرومی هستند و لیست بلند بالایی از آپشن‌های مربوط به نورپردازی دارد. چراغ‌های مه‌شکن LED جدید به صورت استاندارد روی این مدل نصب شده‌اند و آپشن‌هایی برای چراغ‌های LED DRL هم در نظر گرفته شده است. در قسمت سرنشین هم مجهز به ورود بدون کلید و به صورت لمسی شده است و یک دوربین ۳۶۰ درجه هم به عنوان آپشن برای این مدل در نظر گرفته شده است.

مدل TRD آفرود اکثر آپشن‌های مدل TRD اسپرت را دارد اما قابلیت‌های آفرود آن تقویت شده است. تویوتا همچنین یک سیستم جدید به عنوان آپشن در نظر گرفته که نام آن مانیتور چند مسیره است و نشان می‌دهد که زیر خودرو چه خبر است. این آپشن می‌تواند برای آفرودبازها بسیار جذاب باشد. کمک فنرهای بیلستاین، دیفرنسیال عقب قفل‌شونده، سیستم کمکی عبور از تپه‌ها، سیستم کنترل کشش خودرو و چندین حالت افرود هم در این مدل به صورت استاندارد به کار گرفته شده‌اند.

 

 

 

نگاهی به تویوتا تاکوما ۲۰۲۰

نگاهی به تویوتا تاکوما ۲۰۲۰

 

خریدارانی که می‌خواهند قابلیت‌های آفرود بیشتری داشته باشند، می‌توانند به سراغ مدل TRD Pro بروند که چراغ‌های مه‌شکن LED جدید، چرخ‌های ۱۶ اینچی جدید که تقریبا ۲ کیلو سبک‌تر هستند دارد. صندلی راننده در این مدل در ۱۰ جهت قابل تنظیم است تا راننده در مسیرهای ناهموار و آفرود بتواند بیشترین راحتی و تسلط به جاده را داشته باشد. این مدل به صورت استاندارد مجهز به یک سیستم دوربین ۳۶۰ است و سیستم مانیتور چند مسیره که پیشتر ذکر کردیم هم در این مدل مووجود است. کمک فنرها تقوییت شده‌اند و سقف مونروف جمع‌شو هم در این مدل به کار گرفته  شده است تا آفرود بازها بتوانند از آسمان در طبیعت‌گردی‌های خود لذت ببرند. مدل‌های اتوماتیک تاکوما مجهز به سیستم کمکی بالا رفتن از سربالایی، حالت‌های مختلف رانندگی، کنترل کشش و یک سیستم صوتی پیشرفته هستند.

در نهایت بالاترین و پیشرفته‌ترین مدل تویوتا تاکوما ۲۰۲۰، مدل Limited است که چرخ‌های جدید ۱۸ اینچی دارد، چراغ‌های جلو و عقب آن LED است و قاب‌های چراغ‌های عقب آن از جنس کروم است. این مدل تمام به‌روزرسانی‌ها و آپشن‌های مدل‌های قبلی را دارد و سیسستم دوربین ۳۶۰ درجه آن به صورت پایه روی خودرو نصب شده است.

زیر کاپوت تویوتا تاکوما در برخی مدل‌ها از همان موتور ۲.۷ لیتری قبلی استفاده می‌کند که می‌تواند ۱۵۹ اسب‌بخار قدرت و ۲۴۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. به نظر نمی‌رسد با این قدرت اندک تویوتا تاکوما بتواند حرفی برای گفتن در مقابل وانت پیکاپ‌های قدرتمند مطرح بازار داشته باشد، اما یک مدل V-6 هم در نظر گرفته شده است که می‌تواند ۲۷۸ اسب‌بخار قدرت و ۳۴۷ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند که بسیار قدرتمندتر از مدل پایه است و می‌تواند ورق بازی را به نفع تویوتا تاکوما برگرداند.

 

 

در حال حاضر تویوتا در مورد قیمت تویوتا تاکوما حرفی نزده است اما منطقا قیمت تویوتا تاکوما ۲۰۲۰ باید بالاتر از مدل قبلی باشد. آیا این به‌روزرسانی‌ها و ارتقاها می‌تواند به تاکوما کمک کند جای خود را در میان وانت‌های قدرتمند و محبوب رقیب پیدا کند؟ برای پاسخ به این سوال باید تا اولین آزمایش‌های رانندگی و عرضه تویوتا تاکوما ۲۰۲۰ صبر کنیم.

 

نگاهی به تویوتا تاکوما ۲۰۲۰

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین