لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

اعلام لیست و قیمت فروش فوری محصولات سایپا (اسفند ۹۷)

 

بازار خودروی کشور در دی ماه آرامش را پشت سر گذاشت و در بهمن ماه دوباره با نوسان قیمت و افزایش قیمت خودروها مواجه شد. به همین دلیل در روزهای گذشته دو خودروساز بزرگ کشور خبر دادند که به منظور تنظیم بازار خودروهای خود را به صورت فروش فوری به فروش خواهند رساند تا قیمت‌‌ها کنترل شود و به گفته این دو شرکت در بازار شب عید از مشتریان حمایت شود.

در این طرح فروش هر مشتری می‌تواند با کد ملی و کد پستی تنها یک خودرو خریداری کند. به گفته شرکت سایپا این شرکت با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت ۲۰ درصد از ظرفیت تولید خود را با قیمت اعلام شده از سوی سازمان حمایت از مصرف‌کننده در این طرح فروش فوری ارائه می‌کند.

همچنین سایپا توضیح داده است که در قیمت‌گذاری این خودروها، قیمت حاشیه بازار خودرو در دهه اول بهمن ملاک بوده است و قیمت کارخانه ۵ درصد زیر قیمت بازار تعیین شده است. سایپا باید بابت فروش سال گذشته ۳۰۰ هزار دستگاه و بابت فروش امسال ۲۰۰ هزار دستگاه به مشتریان خود تحویل دهد.

 

همچنین بخوانید:  معرفی و بررسی پراید ۱۱۱

 

جالب است که هم اکنون تعداد زیادی از خریداران خودروهای سایپا از جمله کوییک منتظر تحویل خودروی خود هستند اما این شرکت به بهانه‌های مختلف از تحویل دادن این خودروها سرباز زده است، سوال اینجاست که شرکتی که هنوز به تعهدات قبلی خود به مشتریان عمل نکرده است چطور می‌تواند خودروها را به صورت فوری با قیمت جدید تحویل خریداران دهد؟

 

اعلام لیست و قیمت فروش فوری محصولات سایپا

 

به نظر می‌رسد سایپا و ایران‌خودرو تعمدا بخشی از خودروهای خود را برای چنین شرایطی و درست پیش از عید نوروز در پارکینگ‌ها انبار کردند تا بتوانند با قیمت بیشتر و به صورت فوری این خودروها را فروخته و سود بیشتری کسب کنند. در حالی که پیش‌خرید‌کنندگان بسیاری از خودروهای سایپا هنوز خودروی خود را به بهانه کمبود قطعه و مشکلات ناشی از تحریم‌ها تحویل نگرفته‌اند، چطور سایپا می‌تواند خودروهای جدیدی را به صورت فوری به خریداران تحویل دهد؟

 

 

خودرو

قیمت

پراید ۱۳۱

۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

پراید ۱۵۱

۳۸ میلیون تومان

تیبا

۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان

کوییک دستی

۵۴ میلیون تومان

ساینا رینگ فولادی

۴۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

نیسان دوگانه‌سوز

۵۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

نیسان تک‌سوز

۵۷ میلیون تومان

 

اعلام لیست و قیمت فروش فوری محصولات سایپا

 

 

این محصولات سایپا تنها به صورت اینترنتی به فروش می‌رسند. وبسایت فروش سایپا بصورت روزانه (به جز پنج‌شنبه و جمعه) فعال است. همانطور که گفتیم هر فرد تنها می‌تواند با کد ملی خود یک خودرو ثبت‌نام کند. افرادی که از ابتدای سال ۹۶ از سایپا خودرو خریده یا ثبت‌نام کرده‌اند نمی‌توانند در این طرح فروش شرکت کنند. ثبت‌نام در این طرح تنها برای افراد بالای ۱۸ سال امکان‌پذیر است. همچنین در این شرایط فروش امکان صلح (خرید انصرافی) وجود ندارد.

 

اعلام لیست و قیمت فروش فوری محصولات سایپا

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین