لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه ژنو: معرفی برابوس Ultimate E Shadow، لوکس ولی کوچک

 

برابوس یک شرکت آلمانی تیونینگ و شخصی‌سازی خودرو است که به طور تخصصی روی خودروهای مرسدس بنز، اسمارت و میباخ کار می‌کند. برابوس در حال حاضر بزرگ‌ترین تیونر رسمی خودروهای مرسدس است. این شرکت در سال ۱۹۷۷ تاسیس شده است. جدیدترین محصول برابوس، نسخه‌ای تیون شده و شخصی‌سازی شده از خودروی کوچک و الکتریکی اسمارت فورتو به نمایشگاه خودروی ژنو خواهد آورد. این یک نسخه لوکس جذاب اس اسمارت فورتو است و نام آن نسخه آلتیمیت ای شدو است. برابوس تنها ۲۸ دستگاه از این خودرو تولید خواهد کرد. خرید این خودروی الکتریکی اسپرت شده چیزی حدود ۷۴ هزار دلار آب خواهد خورد.

 

 

نمایشگاه ژنو - برابوس

 

مشخصات فنی

موتور الکتریکی این خودرو تیون و تقویت شده است تا قدرت آن از ۸۱ اسب‌بخار به ۹۱ اسب‌بخار افزایش پیدا کند. علاوه بر این، گشتاور آن نیز از ۱۶۰ نیوتن‌متر به ۱۸۰ نیوتن‌متر افزایش پیدا کرده است. این افزایش قدرت یعنی این خودروی کوچک می‌تواند ظرف ۱۰.۹ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر شتاب بگیرد. حداکثر مسافتی که این خودرو با یک بار شارژ طی می‌کند ۱۲۵ کیلومتر است.

 

نمایشگاه ژنو - برابوس

 

همچنین در این نسخه حالت‌های رانندگی مختلفی به اسمارت فورتو اضافه شده است. حالت استاندارد سطح قدرت را هم سطح یک اسمارت فورتوی عادی نگه می‌دارد، حالت اکو یا اقتصادی انرژی بازیابی شده از سوی ژنراتور ترمزها را افزایش می‌دهد، حالت اسپرت واکنش ضریب پاسخگویی دریچه گاز خودرو را افزایش می‌دهد و حالت اسپرت پلاس قدرت موتور الکتریکی را افزایش می‌دهد.

 

 

اسپرت کردن و تیونینگ بدنه و داخل کابین

 

نمایشگاه ژنو - برابوس

 

برابوس همچنین تغییرات زیادی در بدنه اسمارت فورتو ایجاد کرده است. رنگ این خودرو خاکستری مفرغی است. کیت بدنه جدید به کار رفته گلگیرها و سپرها را عضلانی‌تر می‌کند و رینگ‌های اسپرت ۱۸ اینچی در آن به کار گرفته شده‌اند. همچنین جلوپنجره خودرو کاملا جدید است، زه‌های کناری برجسته‌تر شده‌اند و یک دیفیوزر به قسمت عقب خودرو اضافه شده است.

در داخل این خودروی تیون و اسپرت شده استفاده زیادی از چرم زرشکی شده است، صندلی‌ها، پنل‌های درها، داشبورد، فرمان و بعضی قسمت‌های دیگر چرم زرشکی‌رنگ هستند. از فیبر کردن برای تزئین نمایشگر پشت‌آمپر، حلقه‌های دور دریچه‌های هوا، دور ساعت و قسمت‌های دیگر استفاده شده است. علاوه بر این پدال‌ها، دستگیره دنده و ترمز دستی همه پوشش آلومینیومی دارند.

با رکاب با پوشش کامل جدیدترین اخبار و اطلاعات از نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ همراه باشید.

 

نمایشگاه ژنو - برابوس

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین