لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نمایشگاه ژنو: تویوتا جی‌آر سوپرا جی‌تی ۴ معرفی شد، بلندپروازی برای مسابقات؟

 

آیا تعداد خودروهای مفهومی تویوتا سوپرا از حد گذشته است؟ تویوتا که چنین نظری ندارد و به همین دلیل آن‌ها یک خودروی مفهومی دیگر بر اساس تویوتا سوپرا، خودروی اسپرت معروفی که قرار است امسال احیا شود معرفی کرده‌اند. بعد از خودروهای مفهومی جذابی مثل تویوتا سوپرا جی‌آر ریسینگ و تویوتا سوپرا جی آر سوپر جی‌تی که هر دو خودروهای مخصوص مسیرهای مسابقه بودند، حالا تویوتا از یک مدل مفهومی جدید دیگر رونمایی کرده است که این خودرو هم مختص مسابقات است. به نظر می‌رسد تویوتا مشتاق این است که یک مدل مخصوص مسابقات از تویوتا سوپرا عرضه کند.

 

تغییرات در طراحی ظاهری

 

نمایشگاه ژنو - تویوتا سوپرا جی تی ۴

نمایشگاه ژنو - تویوتا سوپرا جی تی ۴

 

این خودروی مهفومی که توسط تیم تویوتا در آلمان توسعه یافته است بر اساس سوپرا A90 طراحی شده است و طبعا به عنوان یک خودروی مسابقه به‌روزرسانی هم شده است. بدنه قدرتمند این خودرو حالا دارای یک باله بزرگ است که روی باله خود بدنه قرار گرفته است. در قسمت جلو اسپلیترهای جدید طبیعت مسابقاتی این خودرو را پررنگ‌تر می‌کنند اما سپر آن نسبت به نسخه معمولی تغییری نکرده است.

 

 

تغییرات در طراحی داخلی

 

نمایشگاه ژنو - تویوتا سوپرا جی تی ۴

 

داخل کابین حسابی خلوت شده است تا وزن خودرو پایین بیاید و یک رول کیج جدید و صندلی‌های مسابقاتی کربن فیبر به آن اضافه شده است. اگرچه داشبورد شباهت زیادی به نسخه معمولی تویوتا سوپرا ۲۰۲۰ دارد، اما یک فرمان مسابقاتی جدید برای آن در نظر گرفته شده است. برای سبک‌تر شدن این خودرو تویوتا کفپوش‌های خودرو و بعضی دیگر از تجهیزات داخلی را حذف کرده است.

تویوتا این خودروی مفهومی را در هشتاد و نهمین نمایشگاه خودرو ژنو که از چهارشنبه آغاز می‌شود به نمایش درخواهد آورد. با رونمایی رسمی از این خودرو در نمایشگاه بیشتر به مشخصات فنی و ویژگی‌های آن و همچنین تفاوت‌های آن با تویوتا سوپرا جدید خواهیم پرداخت.

 

نمایشگاه ژنو - تویوتا سوپرا جی تی ۴

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین