لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه ژنو: بوگاتی La Voiture Noire معرفی شد، گران‌ترین خودروی صفر تاریخ

 

بالاخره و بعد از تبلیغات بسیار، بوگاتی از La Voiture Noire رونمایی کرد. این خودرو نسخه‌ای مدرن از بوگاتی تیپ ۵۷ اس‌سی آتلانتیک، یکی از خودروهای شخصی ژان بوگاتی است که در طول جنگ جهانی دوم ناپدید شد. بوگاتی اعلام کرده است که این خودروی گرند تور، گران‌ترین خودروی صفر کیلومتری است که در تاریخ خودروسازی به فروش رسیده است. قیمت این خودرو بدون احتساب مالیات در ابتدا ۱۲.۴۵ میلیون دلار تعیین شده بود، اما در نمایشگاه ژنو مدیر بوگاتی اعلام کرد که این خودرو با در نظر گرفتن مالیات با قیمت ۱۸.۶۸ میلیون دلار فروخته شده است.

 

 

 

نمایشگاه ژنو بوگاتی نوآر

 

نگاهی به مشخصات فنی بوگاتی La Voiture Noire

اگر بخواهیم قیمت این بوگاتی را به پول خودمان حساب کنیم، باید تقریبا ۲۲۷ میلیارد تومان پول بپردازید. یعنی این بوگاتی معادل تقریبا ۴۵۰۰ پراید ارزش دارد. این خودرو که بدنه‌ای از جنس فیبر کربن دارد، دنباله‌روی خودروهای خاص دیگر بوگاتی مثل بوگاتی دیوو است، اما در زمینه خاص و انحصاری بود یک سر و گردن از بقیه خودروهای بوگاتی افراطی‌تر است، بوگاتی تنها یک دستگاه بوگاتی La Voiture Noire تولید کرده است. این خودرو از همان موتور W16 ۸ لیتری استفاده می‌کند که در بوگاتی شیرون، بوگاتی شیرون اسپرت و بوگاتی دیوو استفاده شده است. این موتور می‌تواند ۱۵۰۰ اسب‌بخار و ۱۶۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.

 

 

 

نمایشگاه ژنو بوگاتی نوآر

نمایشگاه ژنو بوگاتی نوآر

 

طراحی بوگاتی بوگاتی La Voiture Noire

اگر یک برند در دنیا وجود داشته باشد که بتواند برای خودرویش شش خروجی اگزوز در نظر بگیرد و طراحی‌اش مسخره به نظر نرسد، این برند بوگاتی است. به لطف چراغ‌های عقب یکپارچه که در قسمت عقب خودرو امتداد پیدا کرده‌اند بدنه خودرو عریض‌تر از آنچه که هست هم به نظر می‌رسد. درست زیر این چراغ یکپارچه عبارت بوگاتی با چراغ حک شده است تا هرکس این خودرو را دید حتما بداند که با یک بوگاتی سر و کار دارد. در نمای جلویی گریل نعل اسبی شکل بوگاتی از همیشه پررنگ‌تر حضور داردد و بالای آن چراغ‌های LED جذاب تا بالای گلگیرها امتداد پیدا کرده‌اند.

 

 

معلوم نیست چه کسی این خودروی به معنای واقعی کلمه منحصر به فرد را خریده است. بوگاتی تنها به این توضیح که خریدار این خودرو یک علاقمند به خودروهای بوگاتی است بسنده کرده است. عجیب است که در طول مراسم رونمایی از این خودرو در نمایشگاه ژنو، بوگاتی نمای داخلی خودرو را نشان نداده است و در تصاویر منتشر شده هم خبری از عکس از نمای داخلی این خودرو نیست. با توجه به قیمت سرسام‌آور این خودرو منطقی است که طراحی داخل کابین آن تفاوت خیلی زیادی با بوگاتی دیوو و بوگاتی شیرون داشته باشد.

سخت است که به این خودرو نگاه کنیم و بتوانیم از آن ایرادی بگیریم. انگار که اگر از یک نفر بخواهید خودروی رویاییش را نقاشی کند، نتیجه چیزی شبیه به بوگاتی La Voiture Noire خواهد بود.

 

نمایشگاه ژنو بوگاتی نوآر

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین