لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نمایشگاه ژنو: جگوار I-Pace بهترین خودروی سال اروپا شد

 

خودروی جگوار آی پیس موفق شد جایزه بهترین خودروی سال ۲۰۱۹ اروپا را در نمایشگاه خودروی ژنو کسب کند. این اولین بار است که شرکت بریتانیایی جگوار موفق به کسب این جایزه معتبر و مهم می‌شود. خودروی الکتریکی جگوار در مجموع امتیازات داورها با خودروی آلپاین A110 در امتیاز ۲۵۰ مساوی شده بود اما به دلیل این که داورهای بیشتری جگوار I-Pace را به عنوان بهترین خودروی سال انتخاب کرده بودند، این جگوار I-Pace بود که توانست این جایزه را دریافت کند. پس از این دو خودرو، کیا سید و فورد فوکس بودند که به ترتیب با تمیتزات ۲۴۷ و ۲۳۵ توانستند رتبه‌های سوم و چهارم را کسب کنند.

 

 

نمایشگاه ژنو

 

مدیرعامل جگوار رالف اسپث گفته است این که اولین خودروی الکتریکی جگوار، اولین خودروی آن‌هاست که این جایزه را دریافت می‌کند باعث احساس افتخار ما شده است.

جایزه بهترین خودروی سال اروپا احتمالا آخرین جایزه‌ای نیست که جگوار I-Pace دریافت می‌کند چون این خودرو جزو فینالیست‌های بهترین خودروی سال جهان هم بوده است. این محصول جگوار همچنین برای بهترین شاسی‌بلند آمریکای شمالی هم نامزد دریافت جایزه شده بود اما در مقابل هیوندای کونا شکست خورد. از زمان عرضه این خودرو تا امروز، جگوار I-Pace توانسته بیش از ۵۵ جایزه مختلف از جمله بهترین خودروی سال بریتانیا را دریافت کند.

 

 

نمایشگاه ژنو

 

جگوار I-Pace اولین خودروی جگوار در کلاس کراس‌اوورهای الکتریکی لوکس است که در بازار باید با خودروهایی مثل تسلا مدل X و آئودی E-Tron که بزودی عرضه می‌شود رقابت کند. قدرت این خودرو از دو موتور الکتریکی تامین می‌شود که هرکدام روی یکی از محورها نصب شده و در مجموع ۳۹۴ اسب‌بخار قدرت و ۶۹۴ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. این خودروی الکتریکی می‌تواند ظرف مدت ۴.۵ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و به لطف باتری ۹۰ کیلووات ساعتی خود می‌تواند با یک بار شارژ ۳۷۷ کیلومتر مسافت را طی کند.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین