لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :5 دقيقه

۵ دلیل برای خرید برلیانس H220، بررسی مزایای برلیانس H220

 

بازار خودروهای هاچ‌بککوچک و جمع‌ و جور همیشه داغ است، به خصوص در شهرهای شلوغ و برای جوانان، هاچ‌بک‌ها با توجه به مصرف سوخت و ابعادی که دارند خودروهای ایده‌آلی مصرف می‌شوند. اگرچه زمانی هاچ‌بک‌های بازار ایران جزو خودروهای اقتصادی بودند، اما حالا با افزایش شدید قیمت‌ها دیگر سخت می‌شود خودروی استانداردی در بازار یافت که بتوان به آن اقتصادی گفت. با این وجود هنوز هم هاچ‌بک‌ها جزو خودروهای محبوب و پرفروش بازار ایران هستند. اگر قصد خرید خودرو هاچ‌بک با قیمت زیر صد میلیون تومان دارید ولی نمی‌خواهد به سراغ پراید یا تیبا بروید، احتمالا به خرید برلیانس H220 فکر کرده‌اید. در مقاله دیگری به بررسی معایب برلیانس H220 پرداختیم و حالا برای افزایش آگاهی شما پیش از تصمیم‌گیری در مورد خرید برلیانس H220 به مزایا و نکات مثبت این خودرو می‌پردازیم.

 

 

برلیانس H220 یکی از خودروهای شرکت برلیانس است که در ایران توسط پارس‌خودرو (زیرمجموعه سایپا) تولید می‌شود. برلیانس H220 مجهز به یک موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپ است که ۱۰۳ اسب‌بخار نیرو و ۱۳۸ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی تولیدی این موتور با یک گیربکس شش دنده اتوماتیک یا ۵ دنده دستی به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی در مدل دستی ۶.۴ لیتر و در مدل اتوماتیک ۶.۵ لیتر است. حداکثر سرعت این خودرو ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت اعلام شده است. در حال حاضر قیمت برلیانس H220 در بازار تقریبا ۸۸ میلیون تومان و در کارخانه ۶۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

 

طراحی خوب و جذاب

 

۵ دلیل برای خرید برلیانس H220

 

یکی از نکات مثبت برلیانس H220 این است که در میان خودروهایی با این قیمت، از طراحی خوبی برخوردار است. شرکت برلیانس برای طراحی این هاچ‌بک کوچک با شرکت‌های بزرگ پینینفارینا و جیوجیارا همکاری کرده است و به همین علت طراحی این خودرو دارای تناسب است و اصول طراحی خودروی مدرن در آن رعایت شده است. مثل خیلی از خودروهای برلیانس، در برلیانس H220 هم شاهد شباهت‌هایی در طراحی با خودروهای بی ام و به خصوص بی ام و سری ‍۱ هستیم. البته یادآوری کنیم که اظهارنظر در مورد طراحی خودرو در نهایت به سلیقه افراد باز می‌گردد و نمی‌توان به جای همه در مورد طراحی آن اظهار نظر کرد.

 

آپشن‌ها و امکانات مناسب

در اکثر خودروهای چینی سعی شده است ضعف‌های مختلف این خودروها، با استفاده از آپشن‌ها و تجهیزات به‌روز و مدرن پوشانده شود و برلیانس H220 نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله تجهیزات و آپشن‌های برلیانس H220 باید به سیستم‌های ترمز ABS و EBD، صندلی راننده و سرنشین با قابلیت تنظیم در ۴ جهت، تنظیم الکترونیکی آینه‌های جلو، تنظیم ارتفاع چراغ‌های جلو، باز شدن خودکار درها هنگام تصادف، سیستم ایموبلایزر، کیسه هوای راننده و سرنشین جلو، سانروف، سنسور دنده عقب و برخی تجهیزات جذاب دیگر اشاره کرد.

 

۵ دلیل برای خرید برلیانس H220

 

 

مصرف سوخت منطقی

یکی از ویژگی‌هایی که در خودروهای هاچ‌بک اهمیت زیادی پیدا می‌کند، مصرف سوخت پایین آن‌هاست که باعث می‌شود هاچ‌بک‌ها برای افرادی که در مسیرهای شلوغ و پرترافیک شهرهای بزرگ تردد می‌کنند بسیار مناسب باشند. برلیانس H220 از این نظر عملکرد قابل قبولی دارد و به صورت ترکیبی در هر ۱۰۰ کیلومتر بین ۶.۴ تا ۶.۵ لیتر سوخت مصرف می‌کند. بد نیست برای مقایسه بگوییم که تیبا ۲ با وجود داشتن موتوری ضعیف‌تر، به صورت ترکیبی ۶.۹ لیتر سوخت مصرف می‌کند، پراید هاچ‌بک هم با وجود موتور کم قدرت‌تر به صورت ترکیبی ۶.۴ لیتر سوخت مصرف می‌کند و پژو ۲۰۶ با داشتن موتوری تقریبا مشابه، به صورت ترکیبی ۶.۴ لیتر سوخت مصرف می‌کند. می‌بینیم که برلیانس H220 از این نظر می‌تواند با کم مصرف‌ترین خودروهای بازار ایران رقابت کند.

 

۵ دلیل برای خرید برلیانس H220

 

کابین آرام و بدون صدا

یکی از مشکلات خودروهایی که زیر ۱۰۰ میلیون تومان قیمت دارند این است که بخاطر کیفیت ساخت و مونتاژ یا نوع مواد به کار رفته در ساخت کابین، بعد از مدتی کابین به صدا می‌افتد یا به دلیل پایین بودن کیفیت عایق صوتی کابین، سر و صدای زیادی از موتور و جاده وارد کابین می‌شود. اگرچه کیفیت پلاستیک به کار رفته در ساخت کابین برلیانس H220 چنگی به دل نمی‌زند، اما ساخت آن به گونه‌ای است که صدای بسیار کمی از موتور و جاده وارد کابین می‌شود، طوری که حتی می‌توان گفت به سختی می‌توانید متوجه روشن بودن موتور شوید.

 

 

فرمان الکتریکی با دقت بالا و عملکرد نرم

در خیلی از خودروهایی که در کلاس قیمتی اقتصادی و زیر صد میلیون تومان قرار می‌گیرند، خبری از فرمان الکتریکی و برقی نیست و اکثر آن‌ها از فرمان‌های هیدرولیکی قدیمی‌تر استفاده می‌کنند. یکی از مزایا و نقاط قوت برلیانس H220، فرمان برقی این خودرو است که عملکرد بسیار دقیق و نرمی دارد و باعث می‌شود فرمان‌پذیری خودرو بالا برود و رانندگی با آن لذت‌بخش‌تر شود. در برخی از خودروهایی که فرمان الکتریکی دارند، فرمان کمی سبک و به قول معروف سبک است اما برلیانس H220 فرمان‌دهی بسیار خوب و دقیقی دارد.

 

همانطور که در مقاله قبلی گفتیم، برلیانس H220 خودروی بدون ایرادی نیست پس حتما قبل از خرید برلیانس H220 دیگر مقاله ما در مورد معایب برلیانس H220 را هم مطالعه کنید. با همه این توضیحات، برلیانس H220 یکی از گزینه‌های خوب در میان هاچ‌بک‌های اقتصادی موجود در بازار ایران است و می‌تواند یک گزینه جدی هنگام خرید خودرو باشد.

 

۵ دلیل برای خرید برلیانس H220

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین