لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

کوئنیگزگ با جسکو به نمایشگاه ژنو آمد

کوئنیگزگ جسکو، جانشین برند سوئدی کوئنیگزگ برای آگرا آر اس برای اولین بار با ۱۶۰۰ اسب‌بخار قدرت در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. نام این ابرخودروی جدید از نام  جسکو فن‌ کوئنیگزگ، پدر بنیان‌گذار این شرکت کریستین فن کوئنیگزگ الهام گرفته شده است.

 

کوئنیگزگ

 

موتور جدید کوئنیگزگ جسکو

جسکو از یک نسخه بهبود یافته از موتور V8 ۵.۰ لیتری دوتوربوی کوئنیگزگ استفاده می‌کند که در صورت استفاده از موتور بنزینی ۱۲۸۰ اسب‌بخار قدرت و در صورت استفاده از سوخت E85 (نوعی سوخت زیستی) ۱۶۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. موتور این خودرو حداکثر ۱۵۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند و در دور موتورهای بین ۲۷۰۰ تا ۶۱۷۰ به راحتی ۱۰۰۰ نیوتن‌متر گشتاور به چرخ‌ها منتقل می‌کند.

این موتور V8 به روز رسانی شده مجهز به قطعات جدید مثل ورودی سوخت جدید و توربوهای بزرگ‌تر است. سیستم تزریق هوای جدید این موتور می‌تواند ۲۰ بار هوا وارد توربوها کند و مانع از تاخیر آن‌ها شود.

 

کوئنیگزگ

 

 

گیربکس جدید برای شتاب بیشتر

موتور جدید به گیربکس جدید نه سرعته شرکت کوئنیگزگ مجهز شده است که نام آن گیربکس سرعت نور است. این گیربکس چندکلاچه ساختاری مشابه گیربکس‌های دوکلاچه دارد اما برای تعویض دنده نیازی نیست تا دنده‌ها به نوبت جا بخورند. آنطور که کوئنیگزگ توضیح داده است، در این گیربکس می‌توان بلافاصله از دنده ۷ به دنده ۴ رفت و نیازی به انتظار برای هماهنگ شدن چرخ دنده‌ها نیست.

 

کوئنیگزگ

 

سیستم تعلیق پیشرفته

جسکو هم در جلو و هم در عقب از سیستم تعلیق تریپلکس شرکت کوئنیگزگ استفاده می‌کند در حالی که کوئنیگزگ آگرا تنها در محور عقب از این سیستم استفاده می‌کرد. این سیستم بدون اینکه کشش و چسبندگی خودرو را قربانی کند، به صورت فعال ارتفاع خودرو را با توجه به بار آیرودینامیک خودرو تنظیم می‌کند. برای افزایش بیشتر هندلینگ، این خودروی جدید از فرمان‌دهی تطبیقی چرخ‌های عقب استفاده می‌کند که عواملی مثل سرعت چرخ، زاویه فرمان، سرعت موتور و شتاب را در نظر می‌گیرد.

 

 

 

کوئنیگزگ

 

طراحی ظاهری

از نظر ظاهری، کوئنیگزگ جسکو نسخه تکامل یافته آگرا آر اس است، اما کوئنیگزگ توجه زیادی به جزئیات داشته است. بدنه این خودرو در سرعت ۲۷۵ کیلومتر بر ساعت نزدیک به ۱ تن نیروی رو به پایین تولید می‌کند که تقریبا ۴۰ درصد از کوئنیگزگ آگرا آر اس بیشتر است. برای افزایش توان آیرودینامیک خودرو، فلپ‌هایی در پایین قسمت جلوی بدنه تعبیه شده است و همچنین یک باله پشت با تنظیم خودکار هم در قسمت عقب خودرو نصب شده است.

کوئنیگزگ هنوز اعلام نکرده است که این غول ۱۶۰۰ اسب‌بخاری چه زمانی و با چه قیمتی عرضه خواهد شد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین