لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نمایشگاه ژنو: رونمایی از مرسدس بنز GLC با فیس‌لیفتی ملایم

 

مرسدس بنز کلاس GLC جدید، یک کراس‌اوور لوکس با ظاهری کمی متفاوت‌تر نسبت به قبل و البته مجموعه‌ای از فناوری‌های جدید در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ به نمایش درآمد. این خودرو در بازارهای مختلف اواسط و اواخر سال ۲۰۱۹ عغرضه خواهد شد.

 

طراحی خارجی جدید

از بیرون، مرسدس بنز GLC جدید خیلی آشنا به نظر می‌رسد. گریل حالا طرح حاشوری دارد که کمی به نمای جلویی خودرو بافت بخشیده است. قسمت پایین جلوپنجره حالا سه قسمت مثلثی شکل کوچک دارد و گوشه‌ها مثلثی‌تر شده‌اند. چراغ‌های LED به صورت استاندارد در همه تیپ‌ها به کار رفته‌اند و چراغ‌های جلو حالا کوچک‌تر و مثلثی‌تر شده‌اند. در چراغ‌های عقب هم از لامپ‌های مثلثی شکل جدید استفاده شده است. اگزوزها هم به جای حالت منحنی که در نسل قبل داشتند، زاویه‌دارتر و تیزتر شده‌اند.

 

 

نمایشگاه ژنو مرسدس جی ال سی

 

سیستم MBUX

مرسدس بنز GLC جدیدترین خودرو از خانواده مرسدس بنز است که مجهز به سیستم MBUX می‌شود که شامل یک نمایشگر پشت‌آمپر دیجیتال و یک صفحه نمایش چندرسانه‌ای است که بخش زیادی از داشبورد را اشغال کرده است. استفاده از تریم چوب جدید ظاهر تازه‌تری به کابین بخشیده است. یک فرمان جدید با چند عملکرد مختلف هم اضافه شده است که روی آن دکمه‌هایی برای کنترل سیستم چندرسانه‌ای تعبیه شده است.

 

نمایشگاه ژنو مرسدس جی ال سی

 

در آمریکا خریداران می‌توانند بین دو مدل مرسدس بنز GLC ۳۰۰ که محور عقب است و مرسدس بنز GLC 300 4Matic که تمام چرخ است یکی را انتخاب کنند. هر دو مدل مجهز به یک موتور ۲.۰ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر هستند که ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. تنها انتخاب مشتریان آمریکایی در زمینه سیستم انتقال قدرت، یک گیربکس اتوماتیک ۹ سرعته است.

 

 

مشخصات فنی

در اروپا دو نسخه بنزینی در نظر گرفته شده است که هر دوی آن‌ها مجهز به فناوری هیبریدی ۴۸ ولت هستند که خبری از آن در نسخه آمریکایی نیست. مدل پایه که مرسدس بنز GLC 200 4Matic است ۱۹۴ اسب‌بخار قدرت فراهم می‌کند و مدل GLC 300 4Matic ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت در اختیار راننده می‌گذارد. علاوه بر این، سه مدل با موتور دیزلی هم در نظر گرفته شده‌اند. یکی GLC 200d 4Matic است که ۱۶۱ اسب‌بخار قدرت دارید، دیگری GLC 220d 4Matic است که ۱۹۲ اسب‌بخار قدرت دارد و آخری مدل GLC 300d 4Matic است که ۲۴۱ اسب‌بخار قدرت فراهم می‌کند.

 

نمایشگاه ژنو مرسدس جی ال سی

 

 

تجهیزات و امکانات

مرسدس همچنین آپشن‌های اختیاری گسترده‌تری برای این خودرو در نظر گرفته شده است. خریداران می‌توانند در صورت تمایل از کمک فنرهای مجهز به سیستم کنترل پویای بدنه برای سواری نرم‌تر استفاده کنند. علاوه بر این پکیج مهندسی آفرود حالت‌های رانندگی آفرود و آفرود پلاس به این خودرو اضافه می‌کند که برای مسیرهای آفرود و ناهموار و طبیعت‌گردی مناسب هستند. پکیج کمک رانندگی هم قابلیت کروز کنترل قابل تنظیم با امکان ترمز و توقف خودرو، سیستم کمکی هدایت فرمان، سیستم کمکی تغییر لاین حرکتی خودرو و سیستم تنظیم سرعت بر اساس جاده را در اختیار راننده می‌گذارد.

 

 

مرسدس هنوز قیمت این خودرو را اعلام نکرده است، اما بازدیدکنندگان از نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ توانستند از نزدیک با این خودروی جذاب و پیشرفته آشنا شوند که قطعا تبدیل به یکی از گزینه‌های اصلی خریداران کراس‌اوورهای سایز متوسط لوکس خواهد شد.

 

نمایشگاه ژنو مرسدس جی ال سی

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین