لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه ژنو: خودروی مفهومی فولکس واگن آی دی باگی

 

باگی‌ها خودروهای کوچک، سبک و چابکی هستند که بخاطر قابلیت‌های آفرودشان معروف هستند و بین آفرودبازها محبوبیت خاصی دارند. مدت‌ها بود که هیچ شرکت بزرگی به سراغ ساخت باگی نرفته بود اما حالا فولکس واگن با یک خودروی مفهومی جذاب و تماشایی وارد این عرصه شده است و خودروی مفهومی فولکس واگن ID باگی را در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۱۹ نمایش داده است و حسابی نظرها را به این خودرو جلب کرده است.

 

 

طراحی

 

نمایشگاه ژنو فولکس واگن باگی

نمایشگاه ژنو فولکس واگن باگی

 

این خودرو نه سقف دارد و نه در. فولکس واگن سنت‌های طراحی خودروهای باگی را حسابی جدی گرفته است. تنها چیزی که از راننده‌ها و سرنشینان محافظت می‌کند شیشه جلوی تقویت شده، و میله‌های قسمت عقب است که سقفی تاشو روی آن نصب می‌شود. داخل کابین برای هر شرایط آب و هوایی مناسب است و جنس آن کاملا ضدآب است و رنگ سبز بدنه خیلی خوب توجه‌ها را به سمت این خودرو جلب می‌کند.

 

قوای فنی

فولکس واگن آی دی باگی، همه کاره بودن خودروی مفهومی آی دی فولکس واگن را به ارث برده است. این خودرو کاملا الکتریکی است و قدرت آن از یک باتری لیتیوم-یونی ۷۲ کیووات ساعتی تامین می‌شود. حداکثر قدرت این خودرو ۲۰۱ اسب‌بخار و حداکثر گشتاور آن ۳۴۹ نیوتن‌متر است. نیروی تولید شده توسط موتور به هر چهار چرخ منتقل می‌شود. این یعنی نسخه باگی، از فولکس واگن آی دی معمولی با ۱۶۸ اسب‌بخار قدرت قدرتمندر است و می‌تواند تنها در ۷.۲ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد.

 

 

 

نمایشگاه ژنو فولکس واگن باگی

 

دیگر ویژگی‌ها

اما حداکثر مسافتی که باگی فولکس واگن می‌تواند با یک بار شارژ طی کند تنها ۲۴۹ کیلومتر است که از فولکس واگن آی دی معمولی با برد ۲۷۹ کیلومتر کمتر است. باگی این کم بودن برد مسافتش را قابلیت‌های آف‌رود جبران می‌کند. ارتفاع این خودرو بالاست و زیر گلگیرهای آف‌رود آن چرخ‌های ۱۸ اینچی گودریچ مناسب برای مسیرهای آفرود قرار گرفته‌اند. کف خودرو تخت و آلومینیومی است که اجازه می‌دهد خودرو بدون هیچ مشکلی در ناهموارترین مسیرها حرکت کند. دو قلاب قرمز رنگ فولادی هم روی سپر جلو نصب شده‌اند تا در صورتی که باگی در مسیر ناهموار و آفرود نیاز به بوکسل شدن داشت، به راحتی بتوان سیم بوکسل را به آن متصل کرد.

 

 

فولکس واگن آی دی باگی نه قیمت دارد و نه تاریخ عرضه مشخص، هنوز معلوم نیست اصلا فولکس واگن قصد عرضه این خودرو به بازار را دارد یا نه. معمولا خودروهای مفهومی هیچوقت دست نخورده وارد بازار نمی‌شوند و شاید هیچوقت این خودرو وارد جاده‌ها نشود، اما در اکثر مواقع خودروهای مفهومی الهام‌بخش تولید خودروهای واقعی می‌شوند. آیا ممکن است در آینده فولکس واگن که بیشتر به ساخت خودروهای کوچک و آرام اروپایی‌پسند معروف است، به سراغ ساخت یک باگی قدرتمند و مجهز برای آفرودبازها برود؟ باید صبر کنیم تا ببینیم.

 

نمایشگاه ژنو فولکس واگن باگی

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین