لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

6 ابرخودرو که تابحال نام آن‌ها را نشنیده‌اید!

 

نمایشگاه ژنو ۲۰۱۹ همین چند وقت پیش به پایان رسید و مثل همیشه خودروهای شرکت‌هایی مثل بوگاتی، فراری و لامبورگینی تمام توجه‌ها را به خود جلب کرده بودند. نمایشگاه ژنو یکی از نمایشگاه‌هایی است که بیشتر در اختیار خودروهای سوپراسپرت و ابرخودروها است، اما یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های آن این است که فرصت خوبی به شرکت‌های کمتر شناخته‌شده می‌دهد تا کمی خودنمایی کنند. در این مقاله به بررسی شش ابرخودرو می‌پردازیم که احتمالا هرگز نام آن‌ها را نشنیده‌اید.

 

GFG Kangaroo

 

6  ابرخودرو که تابحال نام آن

 

اولین خودرو یک خودروی تمام الکتریکی با ۴۸۳ اسب‌بخار قدرت است که اسم عجیب و غریبی هم دارد:‌ جی اف جی کانگورو. همانطور که از اسمش پیداست، کانگورو می‌تواند (مثلا) چند سانتی‌متری به هوا بپرد. در واقع ارتفاع این خودرو می‌تواند تا ۱۴۰ میلی‌متر بالاتر برود تا بتواند در مسیرهای ناهموار راحت‌تر تردد کند. اینکار به سادگی و فقط با فشار دادن یک دکمه صورت می‌گیرد.

 

 

Piech Mark Zero

 

6  ابرخودرو که تابحال نام آن

 

مثل کانگورو، پیش مارک زیرو یک کوپه تمام الکتریکی است که می‌تواند بیشتر از ۴۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند، اما برخلاف کانگورو مارک زیر برای جاده طراحی شده است نه مسیرهای آف‌رود. بنا به ادعای سازنده این شرکت از یک نوع باتری سلولی کاملا جدید استفاده می‌کند که می‌تواند ظرف پنج دقیقه باتری خودرو را بیش از ۸۰ درصد شارژ کند! باید دید آیا این ادعا حقیقت دارد یا یک مانور تبلیغاتی است.

 

Puritalia Berlinetta

 

6  ابرخودرو که تابحال نام آن

 

پوریتالیا برلینتا به لطف موتور ۹۶۵ اسب‌بخاری خود از دو خودروی قبلی قدرت بسیار بیشتری دارد. این شرکت تنها ۱۵۰ دستگاه از این خودرو خواهد ساخت اما هرکدام با دست طبق سفارش مشتری ساخته خواهد شد. قیمت هر خودرو تقریبا از ۶۲۵ هزار دلار آغاز می‌شود.

 

 

Almas Mole Costruzione Artigianale

 

حتی تلفظ اسم اسم دهان‌پر کن و عجیب و غریب این خودرو بسیار سخت است، اما اکثر رسانه‌ها به صورت خلاصه به آن مول می‌گویند. مول از صفر با هنر دست ساخته شده است و توسط دو طراح معروف خودرو اومبرتو پالرمو و پائولو اسکودیری طراحی و ساخته شده است. هنوز اطلاعاتی در مورد مشخصات فنی این سوپراسپرت کوپه منتشر نشده است.

 

Hispano Suiza Carmen

 

6  ابرخودرو که تابحال نام آن

 

طراحی رادیکال، عجیب و نامتعارف این خودرو در کنار موتور بسییار قدرتمند ۱۰۰۵ اسب‌بخاری باعث شد در نمایشگاه ژنو توجه زیادی به این خودرو شود، هرچند بسیاری از متخصصان و اهالی رسانه‌های خودرویی ظاهر عجیب این خودرو را به سخره گرفتند و از آن انتقاد کردند. این خودرو کاملا الکتریکی است و با یک بار شارژ می‌تواند ۴۰۰ کیلومتر مسافت را طی کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این خودرو کمتر از ۳ ثانیه طول می‌کشد.

 

 

Ginetta Akula

 

6  ابرخودرو که تابحال نام آن

 

آکولا یکی دیگر از خودروهای سوپراسپرتی است که طراحی بسیار رادیکال و نامتعارفی دارد. در طراحی این کوپه توجه زیادی به سوپراسپرت‌های قدیمی شده است. اما این خودرو فقط در طراحی به خودروهای قدیمی ادای دین نکرده است، بلکه قلب تپنده آن هم به جای یک موتور الکتریکی که این روزها باب شده است، یک موتور V8 سنتی ۶.۰ لیتری است که می‌تواند ۶۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۷۰۵ نیوتن‌متر گشتاور در اختیار راننده بگذارد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین