لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹: فولکس واگن آی دی رومز را معرفی کرد

 

چیزی به شروع نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ نمانده است و فولکس واگن می‌خواهد یکی از اولین شرکت‌هایی باشد  که محصولات جدیدش برای این نمایشگاه را معرفی می‌کند. اکثر این محصولات قرار است خودروهای الکتریکی این شرکت یعنی خودروهای I.D. را تقویت کنند. چرا؟ چون بزرگ‌ترین بازار خودروهای پاک و الکتریکی در جهان است.

 

معرفی آی دی رومز، شاسی بلند تمام الکتریکی فولکس واگن

جدیدترین محصول الکتریکی شرکت فولکس واگن، آی دی رومز نام دارد. این شاسی بلند الکتریکی قرار است تحولی در بازار شاسی‌بلندهای بزرگ سه ردیفه ایجاد کند چون کاملا پاک است و از جدیدترین فناوری‌های هوشمند خودرو استفاده می‌کند. این خودرو بر اساس پلتفرم MEB شرکت فولکس واگن ساخته شده است اما از آی دی کروز که در سال ۲۰۱۷ در نمایشگاه لس‌ آنجلس معرفی شد بزرگ‌تر است.

 

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

 

 

طراحی آی دی رومز

یکی از ویژگی‌های کلیدی آی دی رومز پیکربندی سه ردیفه آن است و می‌توان با طراحی باز و فضای زیاد این شاسی بلند الکتریکی، آن را یک جور نشیمن متحرک دانست. در داخل کابین و قسمت جلو، یک پنل دیجیتالی شیشه‌ای قرار دارد. داشبورد و فرمان به نوعی در مقابل این نمایشگر معلق هستند. با داشتن حالت هدایت خودکار، آی دی رومز بدون نیاز به راننده می‌تواند به صورت خودران به صورت خودکار هدایت شود.

 

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

 

مشخصات فنی و فناوری

فولکس واگن آی دی رومز مجهز به یک نسخه منحصر به فرد از فناوری 4MOTION است. دو موتور الکتریکی به صورت مجزا محورهای عقب و جلو را به حرکت درمی‌آورند و با هم ۳۰۲ اسب‌بخار قدرت فراهم می‌کنند. این کمک می‌کند این شاسی‌بلند ظرف ۶.۶ ثانیه از صفر تا صد کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد. حداکثر سرعت این خودرو ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت است.

 

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

 

 

یکی از ویژگی‌های بسیار مهم این خودرو این است که باتری آن ۸۲ کیلووات ساعت قدرت دارد که اجازه می‌دهد با یک بار شارژ بین ۴۵۰ تا ۴۷۵ کیلومتر مسافت را طی کند. فولکس واگن قرار است نسخه‌های جاده‌ای و اصلی آی دی رومز و آی دی کروز و همینطور آی دی کامپکت را در سال ۲۰۲۰ وارد بازار کند. این خودروها به صورت همزمان در سراسر جهان عرضه خواهند شد. این شرکت همچنین قصد دارد سدان آی دی ویژن و آی دی باز را هم در سال ۲۰۲۲ روانه بازار کند.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین