لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹: خودروی آئودی AI:ME معرفی شد

 

فولکس‌واگن آی دی رومز تنها خودروی کاملا الکتریکی جدیدی نیست که در نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹ در چین معرفی می‌شود چرا که آئودی نیز در این نمایشگاه خودروی جدید خود با نام AI:ME را معرفی می‌کند. این خودرو که شبیه نسخه علمی تخیلی از آئودی A2 به نظر می‌رسد، یک خودروی هاچ بک کوچک شهری محور عقب است که برای استفاده در مسیرهای شهری طراحی شده است و هیچ آلودگی تولید نمی‌کند و یک خودروی کاملا پاک است.

 

 

آئودی - نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

آئودی - نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

 

می‌توان این خودرو را نسخه آئودی از فولکس واگن آی دی یا سئات ال بورن دانست چرا که همه این خودروها با استفاده از پلتفرم MEB ساخته شده‌اند که کاملا برای خودروهای الکتریکی طراحی و ساخته شده است. نیروی این خودروی کوچک شهری از یک موتور الکتریکی که در محور عقب خودرو قرار گرفته است تامین می‌شود و می‌تواند تا ۱۷۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند، هرچند آئودی معتقد است که این هاچ بک جمع و جور تنها به بخش کوچکی از توان این موتور برای مصارف شهری نیاز دارد.

آئودی توضیح داده است که این خودرو مختص خیابان‌های شهری است. آن‌ها می‌گویند شتاب بالا و سرعت بالا در جاده‌ها دیگر منسوخ شده است و AI:ME برای تردد با سرعت‌های پایین در مسیرهای پر پیچ و خم شهری طراحی شده است. به گفته آئودی نسخه نهایی این خودرو در خیابان‌های شهری سرعتی بیش از ۲۰ تا ۷۰ کیلومتر نخواهد داشت.

طراحی فنی آئودی AI:ME بسیار ساده است و از یک باتری ۶۵ کیلووات ساعتی در آن استفاده شده است که برای مصارف شهری ایده‌آل است، هرچند احتمالا نمی‌تواند با یک بار شارژ مسافت خیلی طولانی طی کند. آئودی هنوز مسافت و برد این خودرو را اعلام نکرده است.

 

 

همانطور که از یک خودروی مفهومی انتظار می‌رود، طراحی این خودرو آینده‌نگرانه است. درهای عقب از نوع درهای خودکشی هستند (به سمت عقب باز می‌شوند) و ستون B در این خودرو حذف شده است. چراغ‌های LED عقب و جلو که طراحی منحصر به فرد و پیچیده‌ای دارند نشان می‌دهند که این هاچ‌ بک الکتریکی از جدیدترین فناوری‌ها بهره برده است.

همچنین در داخل کابین روی سقف و قسمت عقب برای تزئین از گیاهان واقعی استفاده شده است که به گفته آئودی اولین بار است که در طراحی یک خودرو چنین خلاقیتی به کار گرفته شده است. همانطور که قابل پیش‌بینی است، آئودی AI:ME مجهز به یک سیستم رانندگی خودکار به شدت پیشرفته است که از سطح ۴ رانندگی خودران پشتیبانی می‌کند، یعنی رانندگی کاملا خودکار بدون نیاز به راننده.

 

آئودی - نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

آئودی - نمایشگاه خودروی شانگهای ۲۰۱۹

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین