لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نمایشگاه خودروی بین‌المللی نیویورک ۲۰۱۹: معرفی خودروی مفهومی کیا هابانیرو

 

خودروی مفهومی کیا هابانیرو که در نمایشگاه خودروی نیویورک به نمایش درآمده است نشان دهنده رویای برند کیا برای یک کراس‌اوور کوچک تمام الکتریکی است که برای هر سبک زندگی‌ای مناسب است. این شرکت اشاراتی مبنی بر این داشته است که بزودی ممکن است نسخه تولیدی و واقعی از این خودرو روانه جاده‌ها شود.

 

 

مشخصات فنی

هابانیرو مجهز به دو موتور الکتریکی است که در محورهای جلو و عقب قرار گرفته‌اند و این خودرو را تبدیل به یک خودروی تمام چرخ (دو دیفرانسیل) کرده‌اند. کیا به جز اطلاعاتی در مورد برد مسافت این خودرو که بیشتر از ۴۸۰ کیلومتر خواهد بود، چیز بیشتری در مورد پیشرانه و موتور این خودرو نگفته است.

 

کیا هابانیرو

کیا هابانیرو

 

طراحی

این خودروی مفهومی طراحی بسیار مدرنی دارد. چراغ‌ LED به شکل یک نوار W مانند در طول قسمت جلویی خودرو امتداد پیدا کرده است. بدنه این خودرو دو رنگ است چرا که در بعضی قسمت‌ها از رنگ سفید و در بعضی قسمت‌ها از رنگ نقره‌ای متالیک استفاده شده است. وقتی از نمای بغل به این خودرو نگاه می‌کنیم، با یک رنگ سرخ متمایز در قسمت ستون‌های عقب مواجه می‌شویم.

 

 

در این خودرو به جای آینه‌های جانبی از دوربین‌ استفاده شده است که باعث ممی‌شود نمای بغلی خودرو بسیار یکدست و صاف و بدون بیرون‌زدگی باشد. چرخ‌های ۲۰ اینچی و کوتاهی و فاصله کم انتهای بدنه خودرو با چرخ‌ها نشان می‌دهد که این خودروی الکتریکی احتمالا می‌تواند از پس میرهای آف‌رود هم بربیاید.

کیا هابانیرو در نگاه اول شبیه به یک خودروی سه در به نظر می‌رسد اما در واقع چهار در که به صورت پروانه‌ای باز می‌شوند دارد. پوشش انتهایی کابین به رنگ سرخ است و یک هدآپ دیسپلی بزرگ به اندازه طول پنجره جلو در کابین امتداد پیدا کرده است.

 

کیا هابانیرو

کیا هابانیرو

 

 

امکانات و تجهیزات

راننده می‌تواند از طریق یک صفحه لمسی تمام قسمت‌های خودرو را کنترل کند. زمانی که راننده بخواهد از سیستم خودران این خودرو استفاده کند فرمان خودرو جابجا می‌شود تا سرنشینان بتوانند از حداکثر فضای داخلی استفاده کنند. برای راحتی سرنشینان یک سیستم تهویه محیطی به خوبی هوا را در کابین به جریان می‌اندازد. همچنین ببرای نورپردازی داخلی از نورهای LED استفاده شده است که می‌توان شدت نور و همچنین رنگ آن را تغییر داد.

اگر کیا واقعا قصد داشته باشد که بر اساس این خودرو یک کراس اوور کوچک عرضه کند، احتمالا در آینده بیشتر با مشخصات فنی این خودرو آشنا خواهیم شد بخصوص که هنوز اطلاعات حیاتی در مورد قدرت و طراحی موتور و پیشرانه این خودرو منتشر نشده است.

 

کیا هابانیرو

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین