لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

چرا هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ یکی از زیباترین خودروهای جهان است؟

 

اگر بخواهیم صادق باشیم، طراحی‌های اخیر هیوندای هم موفق بوده‌اند و هم ناموفق. خودروهایی مثل هیوندای سانتافه و هیوندای ولاستر طراحی‌های بسیار جذابی دارند، اما از سوی دیگر هیوندای پالیسید و هیوندای النترا هم بوده‌اند که طراحی آن‌ها چنگی به دل نمی‌زند بنابراین متخصصین صنعت خودرو نمی‌دانستند که هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ چجور طرا‌حی‌ای خواهد داشت.

خوشبختانه، هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ یکی دیگر از طراحی‌های موفق این شرکت کره‌ای است. طراحی زیبای آن باعث می‌شود این سدان در کلاس خود یکی از زیباترین‌ها باشد. حتی می‌توان گفت بین سدان‌های اقتصادی موجود در بازار، هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ از نظر طراحی از بقیه جذاب‌تر است. اگرچه قسمت‌های مختلفی از طراحی این خودرو هستند که ارزش تحسین دارند، در این مقاله سعی کرده‌ایم به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی آن بپردازیم.

 

 

نمای جانبی

 

خطوط بدنه

 

به جز کیا استینگر و فولکس واگن آرتئون، هیچ خودروی دیگری نیست که از زاویه جانبی، به اندازه هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ جذاب و زیبا باشد. با شیب زیاد سقف در قسمت عقب، باله پشت و همینطور طراحی یکپارچه پنجره‌ها، هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ برخلاف  اکثر سدان‌ها طراحی ضمختی ندارد و استایل کاملا منحصر به فردی دارد.

 

خطوط بدنه

 

خطوط بدنه

 

آن‌چه طراحی و پیکربندی سوناتای جدید را برجسته‌تر می‌کند، یک خط برجسته روی بدنه است که از گلگیرهای جلو تا چراغ‌های عقب امتداد پیدا کرده است. وقتی از سه چهارم عقب به این خودرو نگاه می‌کنیم این خط جلوه بسیار زیادی دارد و یک زاویه بسیار جذاب در کنار چرخ‌های جلو ایجاد می‌کند که به با پیوستن به چراغ‌های عقب روی عرض زیاد و بزرگی سوناتا ۲۰۲۰ تاکید بیشتری می‌کند.

 

 

چراغ‌های عقب

 

خطوط بدنه

 

چراغ‌های عقب نه تنها طراحی بسیار جذابی دارند، بلکه از نزدیک جزئیات بسیار زیادی دارند. یک نوار باریک نور روی در صندوق امتداد پیدا کرده است که چراغ‌های اصلی را به یکدیگر متصل می‌کند. برجستگی‌های باله مانند کوچک روی چراغ‌ها یکی دیگر از جزئیات کوچکی هستند که هم تاثیر زیادی روی جذابیت بدنه خودرو دارند و هم ضریب کشش خودرو را تقویت می‌کنند.

 

چراغ‌های جلو

 

خطوط بدنه

 

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های هیوندای سوناتا ۲۰۲۰ چراغ‌های جلوی آن هستند. این چراغ‌ها که تقریبا شبیه به چراغ‌های خودروهای استون مارتین هستند، چراغ‌های روشنایی روز (دی لایت) کروم رنگی دارند که با تزئینات کرومی که از کنار چراغ‌ها تا شیشه جلو امتداد پیدا کرده است همخوانی زیادی دارند. جزئیات این چنینی هستند که به خوبی روحیه سوناتا در طراحی خارجی را برجسته می‌کنند.

 

 

گریل و کاپوت

 

خطوط بدنه

 

بین چراغ‌های زیبای هیوندای سوناتا ۲۰۲۰، جدیدترین طراحی گریل آبشاری معروف هیوندای را مشاهده می‌کنیم. این گریل که دیگر به نظر نمی‌رسد به زور به قسمت جلویی اضافه شده است با بقیه خودرو هماهنگی دارد و به خوبی در قسمت جلوی کاپوت کشیده این خودرو جا گرفته ست و باعث لوکسی و جذابیتی در ظاهر خودرو می‌شود که نمونه آن را کمتر در سدان‌های اقتصادی دیده‌ایم و بیشتر چنین طراحی‌ها را در خودروهای لوکس و پرمیوم مشاهده می‌کنیم.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین