لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نمایشگاه خودروی نیویورک ۲۰۱۹: خودروی مفهومی جنسیس مینت معرفی شد

شرکت جنسیس، زیرشاخه لوکس خودروساز بزرگ کره‌ای هیوندای است و مدتی است که با عرضه خودروهای بسیار با کیفیتی مثل جنسیس G70 که جوایز متعددی را هم دریافت کرده است، تبدیل به یکی از نام‌های بزرگ در عرصه خودروهای لوکس شده است. از مدتی پیش مشخص شده بود که این شرکت با یک خودروی الکتریکی به نمایشگاه خودروی نیویورک خواهد آمد، اما کمتر کسی انتظار داشت که این خودرو یک خودروی کوچک (کامپکت) دو در شهری باشد. این خودروی کوچک که جنسیس مینت (نعنا) نام دارد تفاوت‌های بسیاری با طراحی‌های قبلی جنسیس دارد.

 

جنسیس مینت

 

 

درباره جنسیس مینت، خودروی شهری الکتریکی

این خودروی دو سرنشین شیک و جذاب طوری طراحی شده است که بتوان به سادگی با آن در مسیرهای پرترافیک و پیچ در پیچ شهری مانور داد و جنسیس قول داده است که همزمان تجربه رانندگی با آن نیز مفرح و لذت‌بخش باشد. جنسیس هنوز اطلاعاتی در مورد عملکرد یا مشخصات فنی این خودرو منتشر نکرده است، اما اعلام کرده است که این خودرو با یک باتری ۳۵۰ کیلوواتی شارژ سریع می‌تواند با یک بار شارژ تقریبا ۳۲۲ کیلومتر مسافت را طی کند. این میزان برد برای مسافرت‌های درون شهری کاملا مناسب است و حتی ممکن است برای گشت و گذاری کوتاه بیرون از شهر هم کافی باشد. برای اینکه بیشتر در مورد جنبه‌های جذاب رانندگی با این خودرو بدانیم، باید منتظر انتشار اطلاعات بیشتر از سوی جنسیس باشیم.

 

جنسیس مینت

 

 

نگاهی به طراحی جنسیس مینت

با توجه به اینکه مینت یک خودروی کوچک شهری است، طراحان جنسیس در طراحی آن رویکردی مینیمال داشته‌اند تا حداکثر فضای ممکن برای سرنشینان را فراهم کنند. در این خودرو خبری از کنسول مرکزی داشبورد یا نمایشگر خیلی بزرگ نیست، به جای آن روی فرمان یک نمایشگر لمسی کوچک تعبیه شده است. در کنار فرمان نیز دکمه‌هایی بزرگ با طراحی ساده برای دسترسی آسان به بخش‌های مختلف خودرو در نظر گرفته شده‌اند. استفاده از رنگ‌های گرم در داخل کابین و سقف شیشه‌ای باعث می‌شوند فضای داخلی این خودرو بسیار بزرگ به نظر برسد، اما لااقل در مدلی که در نمایشگاه به نمایش درآمده است خبری از بالشت‌های جانبی در صندلی‌ها نبود و این باعث می‌شود بعضی‌ها از خودشان بپرسند سواری با این خودرو چقدر راحت خواهد بود. در این خودرو خبری از در صندوق عقب نیست، به جای آن دو در عقب مثل قیچی وارونه باز می‌شوند تا دسترسی به فضای بار پشت صندلی‌ها فراهم شود.

 

جنسیس مینت

 

   

جنسیس مینت

 

جنسیس درباره مینت چه می‌گوید؟

جنسیس در مورد خودروی مینت می‌گوید: جنسیس به عنوان یک برند از ارزش‌های طراحی پیشرو استقبال می‌کند و خودروی مفهومی مینت هم از یک زاویه جدید بر این تعهد ما تاکید می‌کند. مینت متعلق به شهر است و ما قصد داشتیم برداشت خود از خودروی شهری ایده‌آل را به نمایشگاه نیویورک بیاوریم.

بعید است که جنسیس مینت روی خط تولید قرار بگیرد، اما شنیده‌ها حاکی از آن است که جنسیس قصد دارد در آینده یک خودروی الکتریکی کوچک شهری بر اساس جنسیس مینت وارد بازار کند.

 

جنسیس مینت

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین