لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

مرسدس بنز شاسی بلند جدید GLB را عرضه خواهد کرد

 

بازار کراس اوورها و شاسی‌بلندها روز به روز در حال رشد بیشتر است و شرکت‌های مختلف خودروهای پرتعدادی در این کلاس برای عرضه دارند، اما بعضی شرکت‌ها مثل مرسدس بنز معتقدند هنوز به اندازه کافی شاسی‌بلند و کراس اوور برای عرضه ندارند. به همین دلیل بود که مرسدس بنز در کنفرانس اخیر خود در نمایشگاه خودرو نیویورک ۲۰۱۹ اعلام کرد که یک کراس اوور کامپکت و کوچک به نام مرسدس بنز GLB را در تابستان رونمایی و عرضه خواهد کرد.

 

 

درباره جدیدترین شاسی بلند مرسدس بنز

 

mercedes glb

mercedes glb

 

اگرچه خودروی مفهومی مرسدس بنز GLB در نمایشگاه نیویورک به نمایش درنیامد، اما معرفی این مدل برای مرسدس اهمیت خاصی دارد و به همین دلیل است که آن‌ها در یکی از مهم‌ترین نمایشگاه‌های خودروی جهان خبر ساخت این مدل را اعلام کرده‌اند. علاوه بر این مرسدس بنز اعلام کرده است که یک نسخه کاملا الکتریکی و پاک از این خودرو نیز با نام مرسدس بنز EQB عرضه خواهد شد و در کنار مرسدس بنز EQC تبدیل به یکی از خودروهای مهم الکتریکی بنز خواهد شد.

هنوز اطلاعات زیادی از این دو کراس اوور جدید مرسدس بنز در دسترس نیست اما می‌توان با اطمینان گفت که اکثر ویژگی‌های فنی، فناوری و طراحی داخلی مدل معمولی این خودرو با دیگر مدل‌های کراس اوورهای کامپکت و کوچک مرسدس بنز مشترک خواهد بود. از جمله این مدل‌ها می‌توان به مرسدس بنز کلاس A هاچ بک و مینی ون کلاس بی اشاره کرد.

 

 

mercedes glb

 

نسخه الکتریکی مرسدس بنز EBQ

تصاویر جاسوسی منتشر شده از مرسدس بنز EQB نشان می‌دهند که این مدل از نظر طراحی تفاوت خیلی زیادی با مدل بنزینی نخواهد داشت، اما قطعا تغییراتی خواهد داشت تا روی ویژگی‌های الکتریکی آن تاکید شود و برند جدید EQ مرسدس بنز مطرح‌تر شود. شایعات می‌گویند این خودرو از باتری‌های ۶۰ کیلووات ساعتی استفاده خواهد کرد. در این صورت احتمالا مسافتی که این خودرو می‌تواند با یک بار شارژ طی کند چیزی حدود ۳۱۰ کیلومتر خواهد بود.

 

 

مرسدس بنز چه زمانی GLB را رسما معرفی می‌کند؟

ابتدا تصور می‌شد که مرسدس بنز GLB در نمایشگاه خودرو فرانکفورت در ماه سپتامبر به نمایش دربیاید اما حالا که اعلام شده است این خودرو در تابستان رونمایی می‌شود، احتمالا مرسدس در یک مراسم مخصوص در ماه‌های آینده این خودرو را به نمایش خواهد گذاشت.

 

mercedes glb

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین