لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

CTS-V سریع ترین سدان خانوادگی کادیلاک

کادیلاک CTS-V از جمله محصولات قدرتمند و پرطرفدار این برند آمریکایی در دنیا است. این شرکت محصولات بسیار متنوعی را تولید می کند. اما زمانی که پسوند V در انتهای خودروی تولیدی این شرکت قرار می گیرد داستان کمی متفاوت می شود. CTS-V جزو خودروهای قدرتمند و سریع کادیلاک به حساب می آید که در دو مدل سدان و کوپه عرضه می شود. این ماشین به پیشرانه ی 6.2 لیتری که توانایی تولید 640 اسب بخار قدرت را دارد مجهز است. CTS-V با بهره بردن از این پیشرانه ی قوی در عرض 3.7 ثانیه می تواند از صفر تا 60 مایل بر ساعت شتاب بگیرد.

گریل های این ماشین برای بهتر شدن فرایند خنک سازی پیشرانه بزرگ و طویل طراحی شده است. کاپوت جلوی این ماشین از جنس فیبر کربن تهیه شده و دریچه ای برای خروج هوای گرم در نظر گرفته شده است. چراغ های اصلی این ماشین از نوع HID است و چراغ های LED نیز به صورت عمودی برای آن طراحی شده است که در طول روز می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

ویژگی های اصلی ظاهری عقب این ماشین چراغ های اصلی و ترمز از نوع LED است. همچنین در هر دو طرف دو اگزوز برای خروج گازها در نظر گرفته شده است. برای CTS-V شش رنگ مختلف در نظر گرفته شده است.

در مدل 2017 از امکانات و مواد اولیه بهتری برای ساخت کابین استفاده شده است. صندلی راننده دارای گرمکن و سیستم تهویه است. علاوه بر آن در 20 جهت مختلف می توانید این صندلی ها را تنظیم کنید. تمامی صندلی ها دارای روکش چرم هستند. سه نوع رنگ برای داخل کابین در نظر گرفته شده است. یک صفحه نمایش 12.3 اینچی HD برای نمایش اطلاعات مورد نیاز راننده برای داخل کابین در نظر گرفته شده است. سیستم سرگرمی متشکل از یک صفحه نمایش 8 اینچی به همراه سیستم صوتی Bose با 13 اسپیکر می باشد که به صورت پایه در این ماشین موجود است. علاوه بر سیستم سرگرمی، یک Wifi هات اسپات که ظرفیت اتصال 7 موبایل را دارد برای این ماشین در نظر گرفته شده است. از مهم ترین امکانات رفاهی این ماشین می توان به‌Video Recorder اشاره کرد. با استفاده از این سیستم می توانید فیلم رانندگی خود را که صدای داخل کابین بر روی آن قرار دارد را در صفحه ی نمایش سیستم سرگرمی مشاهده کنید و یا آن را دانلود کنید.

بدون شک بهترین ویژگی این ماشین به عملکرد آن مربوط می شود. این ماشین به پیشرانه ی 6.2 لیتری V8 مجهز است که توانایی تولید 640 اسب بخار قدرت در 6400 دور بر دقیقه و تولید 630 پوند فوت گشتاور در 3600 دور بر دقیقه را دارد. با اتکا بر این پیشرانه ی پرقدرت، CTS-V می تواند تا حداکثر سرعت 200 مایل بر ساعت حرکت کند.

 CTS-V دارای سیستم ترمز Brembo به همراه دو دیسک با قطر 15.3 اینچ در جلو و دو دیسک با قطر 14.3 اینچ در عقب می باشد. همچنین 6 پیستون کالیپر در جلو و 4 پیستون کالیپر در عقب قرار دارند. از امکانات ایمنی این ماشین می توان به سیستم هشدار دهنده ی تعویض لاین ، دوربین عقب ، سیستم مشاهده نقاط کور و سیستم مشاهده ی فشار باد لاستیک اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین