لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

مینی کانتری من و نسخه های جدید

نسل جدید MINI Countryman با تغییراتی که داشته است به رقابت خود با سایر خودروهای هم کلاسش ادامه داده است. MINI Countryman جدید بزرگترین و پر انعطاف ترین مدل این خودرو در تاریخ 57 ساله کمپانی بریتانیایی تولید کننده ی آن است. در نمایشگاه بین المللی لس آنجلس در سال 2016 از این ماشین رونمایی شد و در فوریه ی سال 2017 این ماشین به بازار های اروپا عرضه شد.

اگر ابعاد مدل جدید کانتری من را با مدل قبلی مقایسه کنیم باید گفت که طول آن به اندازه ی 20 سانتی متر و عرض آن به اندازه ی 3 سانتی متر افزایش یافته است. همچنین فاصله محور جلو و عقب آن نیز به میزان 7.5 سانتی متر افزایش یافته است. این تغییرات سبب افزایش فضای داخل کابین و صندوق عقب شده است. صندلی های داخل کابین به گونه ای طراحی شده اند که مسافران دید مناسبی نسبت به جاده پیدا کنند. همچنین صندلی های ردیف عقب قابلیت حرکت در راستای طولی به میزان 13 سانتی متر را دارند. همین ویژگی باعث می شود تا در مواقع نیاز با تنظیم مناسب صندلی های عقب فضای مورد نیاز در داخل کابین و یا صندوق عقب حاصل شود. در طراحی صندلی های جلو نیز فضای بیشتری برای سر و کتف ها در نظر گرفته شده است. این صندلی ها دارای تنظیمات الکتریکی هستند.

برای مدل جدید کانتری من 4 پیشرانه در نظر گرفته شده است که از این تعداد 2 پیشرانه از نوع دیزلی و 2 پیشرانه از نوع بنزینی است. تمامی این پیشرانه ها مجهز به تکنولوژی MINI TwinPower Turbo هستند. پیشرانه های موجود عبارتند از :

  • MINI Cooper Countryman : این نسخه مجهز به پیشرانه ی بنزینی 3 سیلندر با حجم موتور 1499 سی سی و حداکثر قدرت 136 اسب بخار و حداکثر گشتاور 280 نیوتن متر می باشد.
  • MINI Cooper S Countryman : این نسخه مجهز به پیشرانه ی 4 سیلندر از نوع بنزینی به حجم 1998 سی سی است که توانایی تولید حداکثر 192 اسب بخار قدرت و 280 نیوتن متر گشتاور را دارد.
  • MINI Cooper D Countryman : این نسخه به پیشرانه ی 4 سیلندر از توع دیزلی به حجم 1995 سی سی مجهز است که این پیشرانه توانایی تولید حداکثر 150 اسب بخار قدرت و 330 نیوتن متر گشتاور را دارد.
  • MINI Cooper SD Countryman : این نسخه به پیشرانه ی 4 سیلندر از نوع دیزلی به حجم 1995 سی سی مجهز است که توانایی تولید حداکثر 190 اسب بخار قدرت و 400 نیوتن متر گشتاور را دارد.
  • MINI Cooper S E Countryman ALL4 : در این نسخه برای تولید قدرت از دو پیشرانه به صورت همزمان استفاده می شود. یکی از این پیشرانه ازنوع بنزینی به حجم 1499 سی سی با قدرت تولیدی 136 اسب بخار و پیشرانه ی دیگری از نوع موتور الکتریکی با قدرت تولیدی 88 اسب بخار است. کوپل این دو پیشرانه منجر به تولید قدرتی به میزان 224 اسب بخار و گشتاوری به میزان 385 نیوتن متر شده است.

MINI Cooper S Countryman ALL4 مجهز به جعبه دنده ی 8 سرعته است و با اتکا بر این سیستم قدرت در عرض 7.2 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب می گیرد. که این رقم نسبت به مدل قبلی 0.9 ثانیه کاهش یافته است. علاوه بر بهبود عملکر این مدل نسبت به مدل قبلی، مصرف سوخت در مدل جدید نیز به میزان 1.4 لیتر در هر 100 کیلومتر کاهش یافته است.

سیستم کنترل دینامیک ضربه گیرها به عنوان یک آپشن اضافی برای مدل جدید این ماشین در نظر گرفته شده است. دو برنامه برای ضربه گیرهای این ماشین که به صورت الکتریکی کنترل می شوند در نظر گرفته شده است. این ماشین همچنین دارای 3 حالت رانندگی MID ، SPORT و GREEN است. فعال کردن هرکدام از این حالت های رانندگی بر شتاب و حساسیت فرمان و عملکرد ماشین تاثیر می گذارد.

از جمله امکانات و تجهیزاتی که در نسخه کانتری من کوپرS All4 به چشم می خورد می توان به سیستم چهارچرخ محرک، کنترل پایداری دینامیک DSC، کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع خودکار، دوربین عقب، سقف شیشه ای پانوراما، تنظیم برقی صندلی راننده و سرنشین جلو، سیستم صوتی هارمن کاردون و صفحه نمایش 6.5 اینچی اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین