لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

نسخه جدید فورد F150 با قدرت بیشتر

کمپانی فورد که در عرصه تولید خودروهای پیکاپ در کشور آمریکا پیشتاز است از مدل جدید فورد F-150 رونمایی کرده است. با توجه به تغییرات ایجاد شده در مدل جدید، این خودرو قدرتمندتر و هوشمندتر شده است و ظرفیت حمل بار آن نیز افزایش پیدا کرده است. کمپانی فورد برای اولین بار سه سال قبل، از F-150 که دارای بدنه از جنس آلیاژ آلومینیوم با مقاومت بالا بود رونمایی کرد و در سال جاری قصد دارد مدل جدید این خودرو را که مجهز به تکنولوژی های روز دنیا و امکانات ایمنی جدید است را وارد بازار کند.

مدیر عامل کمپانی فورد درباره ی این خودرو می گوید :" خریداران پیکاپ ها همواره به دنبال کیفیت و قدرت بیشتر هستند. کمپانی فورد از سال 1997 تا بدین روز محبوب ترین توید کننده پیکاپ است و ما این لقب را با شایستگی به دست آورده ایم. مدل جدید F-150 آخرین نمونه از توجه کمپانی فورد به علایق و خواسته های مشتریان است."

فورد F-150 با امکانات ایمنی و رفاهی که دارد به عنوان بهترین پیکاپ در کلاس خود شناخته می شود. از این امکانات می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • سیستم کروز کنترل هوشمند
  • سیستم جلوگیری از برخورد با قابلیت شناسایی عابر پیاده که از برخورد خودرو به عابران پیاده یا سایر خودروها جلوگیری می کند و یا آسیب های ناشی از برخورد را حداقل می نماید.
  • مجهز بودن به مودم 4G LTE امکان اتصال 10 گوشی موبایل به صورت همزمان را فراهم می نماید.
  • سیستم صوتی B&O PLAY با اسپیکرهای پیشرفته لذت گوش دادن به موسیقی را بیشتر می کند.

 

پیشرانه های مختلفی برای این پیکاپ در نظر گرفته شده است تا مشتریان با توجه به نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایند. پیشرانه موجود عبارتند از :

پیشرانه ی 3.3 لیتری V6 که توانایی تولید 282 اسب بخار قدرت و 253 پوند فوت گشتاور دارد. این پیشرانه به صورت پایه برای F-150 در نظر گرفته شده است.

پیشرانه ی 2.7 لیتری EcoBoost با تکنولوژی تزریق سوخت مستقیم که به دلیل کاهش اصطکاک و سختی ، پربازده تر و با کیفیت تر است و میزان مصرف سوخت آن نیز کمتر است. جعبه دنده ی 10 سرعته ی اتوماتیک برای این پیشرانه در نظر گرفته شده است.

پیشرانه ی 5.0 لیتری V8 که پرقدرت ترین پیشرانه ی موجود برای این کامیونت است و برای اولین بار قرار است که جعبه دنده ی 10 سرعته اتوماتیک به آن کوپل شود. پیشرانه ی دیزلی 3.0 لیتری Power Stroke که طراحی  وساخت آن در کمپانی فورد انجام شده است و به جعبه دنده ی 10 سرعته ی اتوماتیک مجهز خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین