لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی نسخه جدید فولکس واگن تیگوان

فولکس واگن تیگوان یک از موفق ترین شاسی بلند تولید شده در کشور آلمان به حساب می آید چرا که بیش از نیم میلیون نفر سالانه این خودرو را خریداری می کنند. دومین نسل تیگوآن در سال 2016 وارد بازار شد. کمپانی فولکس واگن نسخه ی All Space این خودرو را برای سال 2017 در نمایشگاه ژنو معرفی کرد. این نسخه یک خودروی جادار خانوادگی است که نسبت به نسخه ی معمولی Tiguan ، 215 میلی متر بزرگتر است و طول آن به 4701 میلی متر می رسد. با این حساب می توان گفت که این شاسی بلند نسبت به سایر شاسی بلندهای هم کلاس خود جادار تر است. طویل بودن این شاسی بلند باعث شده تا فضای کافی هم برای سرنشینان ردیف عقب و هم برای حمل بار وجود داشته باشد. تیگوان دارای سه ردیف صندلی است که ردیف سوم این قابلیت را دارد که کاملا تا شود و فضای برای حمل بار بیشتر ایجاد شود. به خاطر همین ویژگی ظرفیت سرنشین این خودرو به صورت 5+2 اعلام شده است.

برای تیگوان دو نوع دیفرانسیل درنظر گرفته شده است که شامل دیفرانسیل جلو و دو دیفرانسیل است. در صورت استفاده از نسخه ی دیفرانسیل جلو، این شاسی بلند توانایی حمل 2200 کیلوگرم بار را به صورت یدک کشی دارد و در صورت استفاده از نسخه دو دیفرانسیل این رقم به 2500 کیلوگرم افزایش می یابد.

شش پیشرانه ی 4 سیلندر با سیستم تزریق سوخت مستقیم و با قدرت های مختلف برای این خودرو در نظر گرفته شده است تا مشتریان بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایند. سه پیشرانه از نوع بنزینی (TSI) و سه پیشرانه ی دیگر از نوع دیزلی (TDI) است. تمامی این پیشرانه ها اعم از بنزینی یا دیزلی مجهز به توربوشارژر و منطبق با استانداردهای یورو 6  هستند. پیشرانه های بنزینی توانایی تولید 150 ، 180 و 220 اسب بخار قدرت را دارند و پیشرانه های دیزلی به میزان 150 ، 190 و 240 اسب بخار می توانند قدرت تولید نمایند. برای کاهش میزان آلاینده های خروجی تمامی پیشرانه های دیزلی به سیستم SCR مجهز هستند و علاوه بر آن از یک مخزن AdBlue برای کاهش میزان نیتروژن اکسید تولید شده استفاده شده است.

یکی از ویژگی های بارز نسخه های دودیفرانسیل تیگوان Allspace ، مجهز بودن به سیستم کنترلی 4Motion است. این سیستم از طریق یک دکمه که در کنسول مرکزی تعبیه شده است، فعال می شود و با کشیدن آن به سمت چپ دو گزینه حالت رانندگی مربوط به جاده در صفحه نمایش ظاهر می شود که عبارتند از : Onroad و Snow . زمانی که دکمه به سمت راست کشیده شود حالت های رانندگی مربوط به آفرود در صفحه نمایش ظاهر می شود که شامل Offroad و Offroad Individual است. حالت Offroad دارای تنظیمات پیش فرض است اما در حالت Offroad Individual راننده می تواند تنظیمات را به نحو دلخواه تغییر دهد

تیگوان Allspace از راحت ترین و ایمن ترین شاسی بلندهای کلاس خود به حساب می آید. از امکانات ایمنی خودرو می توان به آینه ی داخل بدون لرزش، سیستم کروز کنترل هوشمند، سنسورهای مخصوص بارش باران، سیستم محافظت از سرنشینان، سیستم ترمز اتوماتیک قبل از برخورد، سیستم کنترل حرکت خودرو بین خطوط، سیستم مشاهده ی اطراف خودرو و سیستم مشاهده و تشخیص عابران پیاده اشاره کرد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین