لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

با اسکانیا G400 بیشتر آشنا شوید

کشنده‌ای که در این مقاله می‌خواهیم آن را معرفی کنیم توسط شرکت اسکانیا- ماموت دیزل و عقاب نشان ساخته و مونتاژ شده است. این کشنده از یک پیشرانه 6سیلندر 13 لیتری بهرمند است. G400 کشنده‌ای پرقدرت که همانند R440 از یک پیشرانه مشترک بهرمند است. G400 از یک طراحی جدید با ارگونومی بهتری وارد بازار شده است. سقف بلند این کشنده از ویژگی‌های اصلی آن در طراحی است.

کشنده اسکانیا G400 دارای طول 5955 میلی‌متر است. عرض این کامیون 2550 میلی‌متر و ارتفاع سقف از زمین نیز 3528 میلی‌متر است. فاصله بین محور عقب تا انتهای شاسی نیز 775 میلی‌متر می‌باشد.G400 قادر است به میزان 20500کیلوگرم وزن را برروی محور عقب و جلو خود تحمل نمایند. وزن کل شاسی G400 نیز 7198 کیلوگرم و ظرفیت کلی مجاز محور جلو حداکثر 7500 کیلوگرم است. با تمام این تفاصیر بهتر است بدانید ظرفیت مجموع مجاز قانونی در اسکانیا G400 40000 کیلوگرم است و فاصله محور عقب تا شاسی 775 میلی متر است.

اسکانیا G400 دارای یک پیشرانه 6سیلندر با حجم 13لیتر با آلایندگی یورو4 برخوردار است. در کشنده اسکانیا G400 تجهیزات مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. از جمله این تجهیزات فنی می‌توان به توربوشارژ خنک شونده توسط آب سیستم تنظیم گاز خروجی اگزوز جک بالابر هیدرولیکی با زاویه خم تقریبی 70 درجه سیستم تزریق سوخت مستقیم اینترکولر و جعبه دنده هوشمند اشاره کرد. در خصوص این جعبه دنده باید گفت که این سبک از جعبه دنده مجهز به سیستم اپتیکروز است. این سیستم به نوعی همان تعویض دنده هوشمنده است. این جعبه دنده دارای 12 دنده جلو 2دنده کرال و 2 دنده عقب است.

سیستم تعلیق بکار رفته در این کشنده در جلو از نوع پارابولیک با دو لایه فنر به همراه میل موجگیر است. در قسمت عقب نیز سیستم تعلیق بادی با دو بالشتک دارای حافظه با قابلیت تنظیم ارتفاع از داخل اتاق و دارای میل موجگیر و کمک فنر است.وزن کل شاسی این کشنده 7198 کیلوگرم بوده به همین خاطر ترمزهای جلو و عقب به صورت دیسکی درنظر گرفته شده است. ترمزهای G400 به صورت بادی بوده و از نوع هوشمند EBS و سیستم ترمز ضدقفل ABS و دارای ترمز اضافی روی محورهای جلو و عقب است.

از جمله تجهیزات استاندارد و رفاهی که در اسکانیا G400 وجود دارد می‌توان به تجهیزات کاهنده آلودگی صوتی، مه شکن جلو و عقب، پیش گرمکن سوخت، بوق دنده عقب، تخت خواب فولادی گالوانیزه با پوشش مخصوص ضد زنگ، بوق بادی، آفتابگیر داخلی، آینه قیچی، مبدل 24 ولت به 12 ولت، گلگیر عقب و جلو، نورافکن سپر، فن ترموستاتیک، قطع کن باطری، آینه دید جلو، آینه‌های گرمکن دار با تنظیم برقی، ظرفیت باتری 180 متر آمپرساعت، دوتانک سوخت آلومینیومی با ظرفیت مجموع 1100 لیتر، کاتالیزور هوشمند و سیستم کنترل Nox ،سیستم کاهنده آلایندگی SCR، سیستم تهویه مطبوع، 2عدد تخت خواب، ریتاردر قفل دیفرانسیل، شیشه برقی راننده و سرنشین، بادگیر سقف و کنار اتاق، تعلیق بادی اتاق، رینگ‌های فولادی 22 اینچ یک تکه و لاستیک‌های رادیال 22 اینچ، دریچه سقف و لاستیک زاپاس اشاره کرد.

مالکین این کشنده‌ها نیز می‌توانند هم به صورت نقد و هم به صورت تسهیلات ویژه و وام بانکی این کامیون‌ها را خریداری کنند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین