لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

قانونی که می تواند جلوی ورود بوگاتی شیرون به آمریکا را بگیرد

در نمایشگاه بین المللی خودرو نیویورک شرکت بوگاتی نیز حضور داشت. غرفه این شرکت در کنار رولزرویس و لامبورگینی قرار داشت. بوگاتی برای این نمایشگاه تنها یک دستگاه شیرون به نمایش گذاشته بود. خودرویی که بعد از پایان نمایشگاه به مالک آن تحویل داده می شود. اما نکته بسیار جالب در خصوص این بوگاتی وجود دو محافظ پلاستیکی برروی خودرو بود. بیمه کردن خودروهای سوپر اسپورت چندان هم منطقی به نظر نمی رسد اما طبق اعلام سایت Jalopnik ، بوگاتی شیرون در آمریکا قرار است به نوعی محافظ مجهز شود. محافظی که در صورت عدم نصب آن، ورود بوگاتی شیرون به آمریکا را امکان پذیر نخواهد کرد.

بوگاتی شیرون که به عنوان یکی از سریع ترین خودروهای لوکس و گرانقیمت دنیا شناخته می شود برای ورود به بازار آمریکا باید قوانین این کشور را نیز رعایت کند. یکی از این قوانین که از سال 1970 میلادی تصویب شده است، نصب قطعات پلاستیکی برروی انتها یا جلوی سپرها است. این کار بدلیل کمبود محافظ در عقب خودرو برای برخوردهای با سرعت پایین است. بدین ترتیب کارفرمایان بیمه این خودرو را مجبور به اضافه کردن این نوع سپر عقب نموده اند. در سال های گذشته نیز این قانون برروی بسیاری از خودروهای عرضه شده در بازار آمریکا اجرا می شد. خودروهایی نظیر پورشه 911، لامبورگینی دیابلو، مکلارنF1 و....

این محافظ های پلاستکی چند سانتی متر از سپر عقب شیرون بلندتر هستند تا در صورت اصابت ضربه از پشت سر در سرعت های پایین و یا حین حرکت با دنده عقب، ابتدا این محافظ ها ضربه را دفع کنند تا صدمه ای به بدنه خودرو وارد نشود.

بنابر اعلام سایت Jalopnik ، کمپانی بوگاتی سعی دارد تا حد امکان بتواند از شر این سپر خلاص گردد! زیرا به عقیده بسیاری از کارشناسان این محافظ ها بیشتر باعث زشت شدن چهره ی انتهایی شیرون شده است. اما قوانین دست و پاگیر آمریکا چنین اجازه ای را نخواهد داد. این سپر یک تکه بوده و دارای پیچ هایی برای اتصال آن به عقب خودرو است. تنها مشکلی که هنگام درآوردن این سپر می تواند به وجود آید این است که دیگر جای مناسبی برای نصب پلاک عقب وجود ندارد! البته کسی که 2.5 میلیون دلار پول را خرج یک خودروی سوپر اسپرت کند قطعا راهی برای نصب پلاک عقب نیز پیدا خواهد کرد. با این حال زمانی می توان شاهد تردد بوگاتی شیرون در آمریکا باشیم که این سوپر اسپرت گران قیمت به محافظهای پلاستیکی مجهز شده باشد.

کمپانی بوگاتی تنها 500 نسخه از شیرون را در سراسر دنیا تولید خواهد کرد و آخرین اخبار حاکی از آن است که 250 دستگاه از این خودرو ها قبل از تولید فروخته شده اند. تقریبا یک سوم از بوگاتی شیرون های تولید شده مخصوص آمریکای شمالی است که بنابر اعلام کمپانی بوگاتی ، قرار است 70 دستگاه از این تعداد در سال جاری تولید شود. نسخه های اولیه این خودرو وارد بازار شده است.

از پیشرانه ی بهبود یافته ی ویرون یعنی 8.0 لیتری  W16 در شیرون استفاده شده است که توانایی تولید 1479 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور را دارد. کمپانی بوگاتی سرعت این خودرو را به 420 کیلومتر بر ساعت محدود کرده است درحالی که بدون محدود کننده این خودرو می تواند تا حداکثر سرعت 451 کیلومتر بر ساعت دست یابد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین