لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

پوششی خاص برای یاماها V-max

یاماها V-Max 1700 از جمله موتورهایی به حساب می آید که همیشه در معرض توجه قرار داشته است. موتورسیکلتی که قیمت آن با دیگر رقبا کمی فرق دارد. ظاهری متفاوت دارد و طرفداران بسیار فراوانی دارد. این موتور بسیار مورد توجه شرکت های مختلف تیونیگ و مد و فشن قرار گرفته است.

Carlex نام یک شرکت لهستانی است که در دنیای موتور به تولید طراحی های ظاهری شگفت انگیز شهرت دارد. این شرکت یکی از این طراحی های زیبا را برای موتور یاماها V-Max 1700 انجام داده است که به نسخه ی Carlex Handcrafted مشهور است. اصلی ترین تفاوت این نسخه با نسخه ی پایه ی این موتور استفاده ی گسترده از چرم در بدنه ی آن است. شرکت کارلکس در این نسخه از چرم سیاه رنگ ضخیم برای پوشاندن صندلی، دسته های موتور و سایر بخش ها استفاده کرده است.

این نوع چرم همچنین برای پوشاندن باک سوخت نیز بکار رفته است و بر روی آن در دو طرف باک عبارت " Carlex Handcrafted " حک شده است. حتی گلگیر جلو نیز با چرم پوشانده شده است. نکته ی جالب دوخت چرم های بکار رفته است که طبق اعلام شرکت کارلکس این نوع چرم و نحوه ی دوخت آن، این موتور را به یک " جانور وحشی " شبیه کرده است. شرکت کارلکس برای یکدست شدن ظاهر این خودرو از روش Patina Effect در قسمت های فلزی بدنه استفاده کرده است. طرحی که جلوه خاصی به موتور بخشیده است و ظاهری کلاسیک و قدیمی به آن بخشیده است.

 این شرکت مکانیسم این روش را اعلام نکرده است که به آن ها باید در این زمینه حق داد و مهم نتیجه ی این کار است که باید گفت این روش کاملا با ظاهر این موتور سازگار بوده است و بر زیبایی آن افزوده است.

نسخه ی دست ساز یاماها V-Max از آن نسخه هایی است که مورد علاقه ی طیف خاصی از مشتریان خواهد بود. البته باید گفت که استفاده از رنگ کاملا سیاه در بدنه ی موتورها چیز جدیدی نیست ولی می توان گفت این شرکت کمی در استفاده از چرم زیاده روی کرده است. البته این زیاده روی شاید به نظر ما اینطور باشد! یاماها V-Max مجهز به پیشرانه 4سیلندر خورجینی با حجم 1700 سی سی است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین