لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :4 دقيقه

چری تیگو 7 | توضیحات کامل مشخصات فنی و قیمت تیگو 7 صفر و دست دوم به همراه تصاویر

چری تیگو 7 به عنوان یک شاسی بلند (SUV) محصول سال 2017 در بازار خودرو چین رونمایی شد. کمپانی تولید کننده تیگو 7 ( Chery Tiggo 7)، از آن به عنوان " گل سرسبد خودروهای شاسی بلند (SUV) و گران ترین شاسی بلند چری یاد کرد. این خودرو، به وضوح با سایر خودروهای شاسی بلند چری (SUV) تفاوت عمده ای دارد. این تفاوت ها را می توان از خطوط زیبا بر روی بدنه، گریل (جلو پنجره مشبک) و چراغ های بوم رنگ شکل آن متوجه شد. در ادامه ویدیوی جذاب معرفی تیگو 7 آمده است، پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن باقی متن حتما آن را تماشا کنید.

 

کمپانی چری، قشر جوان جامعه را به عنوان جامعه هدف خود معرفی کرد و اذعان کرد که جوانان شهری، بازار تیگو 7 را داغ خواهند کرد. بازاریابی تیگو 7 به صورت جالبی انجام شده است. بخش بازاریابی آن، اعلام کرد که این خودرو مناسب افراد متاهل، مدرن، بین سنین 25 تا 35 سال، دارای یک الی دو فرزند، که معمولا تمایل به کوه نوردی و دوچرخه سواری در پایان هفته دارند، است.

 

چری تیگو 7 Chery tiggo 7 به همراه قیمت و مشخصات

 قیمت و مشخصات فنی چری تیگو 7  - tiggo 7 -

تیگو 7 ( Chery Tiggo 7)، یک سر و گردن بالاتر از تیگو 5 قرار می گیرد. تیگو 5 از طراحی ضعیف تر، ابعاد کوچک تر و ارزان قیمت تر برخوردار است. هر دوی آنها دارای مشخصات موتور یکسانی هستند. چری تیگو 7 با دو موتور به بازار عرضه می شود. موتور ی 1.5 لیتری با مشخصات 152 قدرت اسب بخار و گشتاور 205 نیوتون بر متر. موتور ی 2.0 با قدرت 122 اسب بخار و گشتاور 180 نیوتون بر متر. در مدل موتور 1.5 لیتری، از جعبه دنده دو کلاچه ( DCT مخفف Dual-Clutch Transmission یا سیستم های انتقال قدرت که شبیه به جعبه دنده های دستی بود اما سرعت عمل و کارایی بالاتری داشت) و 6 سرعته استفاده می شد. تیگو 7 با موتور ی 2.0 لیتری، از جعبه دنده ی CVT (مخفف عبارت Continuously Variable Transmission یا سیستم انتقال قدرت متغیر پیوسته، که شبیه جعبه دنده های اتوماتیک البته با کارایی بهتری همراه است) و 7 سرعته استفاده شده است.

 قیمت و مشخصات فنی چری تیگو 7  - tiggo 7 -

 قیمت و مشخصات فنی چری تیگو 7  - tiggo 7 -

تیگو 7 ( Tiggo 7 ) به عنوان اولین خودرویی است که مبتنی بر پلت فرم جدید T1X که این مهم با همکاری برخی از شرکت هایی نظیر جگوار لندروور (Jaguar Land Rover) صورت گرفت.

از جمله سایر امکانات چری تیگو 7 می توان به سقف پاناروما، کروز کنترل، حالات مختلف رانندگی، سیستم صوتی همراه با USB و 6 باند، صفحه نمایش 9 اینچی همراه با GPS و بلوتوث، چراغ های اتوماتیک و غیره اشاره کرد.

 

 

 

.

بررسی معایب تیگو 7

 

  • طراحی بدنه

 

چری تیگو 7 Chery tiggo 7 به همراه قیمت و مشخصات

 

 تیگو 7 بدلیل تغییر عمده در ظاهر خارجی خود بیشتر از آن که به مزیت و جذابیت دست پیدا کند، کمی دلسردی و احساس ناخوشنودی در مشتریان فراهم می آورد.  طراحی غیر یکنواخت بدنه خودرو خصوصا در قسمت عقب آن که با تقلید از خودروهایی چون توسان و اسپورتیج انجام شده، از مواردی هستند که ارزش ظاهری خودرو را کمی پایین می  آورند. شیشه ی عقب نیز کوچک تر شده که باعث کاهش دید راننده خواهد شد.

چری تیگو 7 Chery tiggo 7 به همراه قیمت و مشخصات

  • طراحی داخلی

 

چری تیگو 7 Chery tiggo 7 به همراه قیمت و مشخصات

 قیمت و مشخصات فنی چری تیگو 7  - tiggo 7 -

مواد استفاده شده برای طراحی داخلی تیگو 7 کیفیت پایین تری نسبت به رقبای خود دارند. این مواد به دو دسته نرم و خشک تقسیم شده اند که حس نامأنوسی به سرنشینان می دهد. در این میان داشبورد خودرو به دلیل سادگی خام و تکرای بودن نظرات منفی زیادی دریافت کرده است.

 قیمت و مشخصات فنی چری تیگو 7  - tiggo 7 -

  • موتور تیگو 7

 

چری تیگو 7 Chery tiggo 7 به همراه قیمت و مشخصات

 

بسیاری از مشتریان بر این باورند که تیگو 7 موتور پر قدرتی دارد. البته بدون رد کردن ادعا باید دانست که موتور تیگو 7، 1.5 لیتر حجم دارد و توانانی برابر 147 اسب بخار تولید می کند. به نظر ما این توان برای یک خودروی 161 میلیون تومانی با مقایسه نسبت به رقبای آن، کمی ضعیف به نظر می رسد. به جدول مقایسه توان و قیمت تیگو و چند رقیب اصلی آن توجه کنید:

 

خودرو موتور قیمت روز
چری تیگو 7 1.5 لیتر با توان 147 hp 161 میلیون تومان
سوزوکی گراند ویتارا 2.4 لیتر با توان 169 hp 136 میلیون تومان
جک اس 5 2.0 لیتر با توان 174 hp 93 میلیون تومان
هایما اس 7 2.0 لیتر با توان 170 hp 78 میلیون تومان

 

با توجه به این مقایسه کوتاه، قوی پنداشتن موتور این خودرو کمی سخت به نظر می رسد.

 

  • قیمت تیگو 7

مهم ترین ضعف تیگو 7 قیمت آن است که از سوی مدیران خودرو در ایران تعیین شده است که نتیجه ی قیمت گذاری نامناسب شرکت چینی چری است. به نظر ما با توجه به رشد خودروسازان چینی، هنوز بینش این شرکت ها در زمینه قیمت گذاری با توجه به ارزش بازار، رشد کافی را نداشته که به دلیل رقابت بالای شرکت های خودروهای مطرح در ایران منجر به پایین بودن فروش آنها می شود. با این حال مدیران خودرو شرایط فروش ویژه مناسبی برای فروش این خودروها در نظر می گیرند که معمولا با استقبال خوبی از طرف مردم مواجه می شوند.

شرایط فروش تیگو 7 اعلام شده از جانب مدیران خودرو در خرداد ماه به شرح زیر هست:

 

 

قیمت نمایندگی خودروی تیگو 7،  156.900.000 تومان اعلام شده است.

برای باخبر شدن از قیمت ماشین تیگو 7 و قیمت روز خودرو های دیگر به سایت رکاب مراجعه کنید.

 

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین