لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

رانندگان سراسر دنیا، سالانه میلیاردها دلار برای پارک خودرو هدر می دهند

بر اساس نتایج پژوهشی که در کمپانی اینریکس (INRIX)  منتشر شد رانندگان در آمریکا، آلمان و انگلستان سالانه میلیاردها دلار سوخت و زمان را جهت پیدا کردن جای پارک خودرو تلف می کنند. و همچنین برای فرار از جریمه های پارک کردن غیر مجاز، هزینه هایی به مراتب بیشتری را برای پارک کردن می پردازند. با گسترش شهرها، افزایش جمعیت و به تبع آن افزایش تعداد خودروها، هزینه های مستقیم و غیر مستقیم پارک کردن برای رانندگان دردسرساز شده و در نهایت، مسئله پارک کردن خودرو، زمینه ساز اختلاف سیاست گذاران شهری در این موارد شده است.

هزینه های گزاف بابت پارک خودرو

رانندگان معمولا خواستار جای پارک زیاد و ارزان قیمت برای خودروهای خود هستند، درحالی که، سیاست دولت در شهرهای بزرگ، کاهش ترافیک شهری و کاهش آلودگی هوا است. خودروسازان و کمپانی های خودروسازی امیدوارند با استفاده از گوشی های هوشمند و تکنولوژی های جدید، بتوانند از هدایت بی دردسر رانندگان به محل پارک مناسب برای خودروها، بازار جدیدی برای خود ایجاد کنند.

به طور کلی، کمپانی کنترل ترافیک " اینریکس (INRIX)" در سال 2004 ایجاد شد و به بررسی اطلاعات ترافیکی، تجزیه و تحلیل ترافیک در سراسر آمریکا، داده های مربوط به پارکینگ ها پرداخت. کمپانی اینریکس (INRIX)، با در اختیار داشتن نرم افزار "پارک می (ParkMe)" ، داده های ترافیکی را برای پارکینگ ها و خودروسازان ارسال می کند.

نرم افزار مخصوص پارک خودرو در شهر

تحقیقاتی که در 30 شهر و از 18 هزار راننده در کشورهای بریتانیا، آلمان و امریکا به عمل آمده، نشان می دهد که در آمریکا، هر راننده برای پرک کردن به طور متوسط مبلغ 97 دلار بیشتر از حد مورد نظر را می پردازد. در حالی که هزینه ی قبض پارک کردن به طور سالانه 12 دلار است.

کمپانی اینریکس (INRIX) ادعا می کند که هزینه ی متوسط هر راننده در شهر های بزرگ آمریکا برای پیدا کردن محل پارک خودرو، 345 دلار در سال است. در واقع، این مبلغ، مربوط به هزینه هایی است که بابت سوخت و زمان از دست رفته پرداخت می شود.

هزینه پارکینگ در آمریکا ، آلمان و بریتانیا

در بریتانیا رانندگان به طور متوسط 209 پوند بیشتر از حد مورد نیاز برای پارک کردن پرداخت می کنند. در حالی که هزینه قبض های پارکینگ برای هر راننده به طور متوسط  39 پوند در سال است. هزینه ی تلف شده به طور متوسط توسط هر راننده برای پیدا کردن جا پارک در بریتانیا سالانه 733 پوند برآورد شده است.

نرم افزار مناسب پارک خودرو در آمریکا

در آلمان نیز رانندگان خودرو، 98 یورو بیش از حد معمول برای پارکینگ اتومبیل پرداخت می کنند. این در حالی است که هزینه ی قبض برای پارکینگ خودرو به طور متوسط 8 یورو در سال است. آلمانی ها به طور متوسط 896 یورو در سال را برای پیدا کردن جای پارک ماشین هدر می دهند.

نرم افزار پارک خودرو در پارکینگ مناسب

کمپانی اینریکس (INRIX) ادعا می کند که تنها کمتر از 10 درصد از رانندگان در کشور های آمریکا، آلمان و بریتانیا از نرم افزار های مخصوص پیدا کردن جا پارک استفاده می کنند. نکته ی جالب تر آنکه 43 درصد از افراد مورد پژوهش، حاضر به پرداخت هزینه ای بابت تکنولوژی "پارک کردن هوشمند" نیستند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین