لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

آیا فراری به دنبال تولید خودروی شاسی بلند (SUV) است؟

برخی از امور هست که با توجه به تاریخچه و سابقه ی کمپانی فراری، نمی توان آن را انتظار داشت. مثلا هیچ وقت نمی توان انتظار داشت که فراری، خودرویی به رنگ صورتی تولید کند. نمی توان تصور کرد که کمپانی فراری به تولید خودروهای الکتریکی و خودروهای SUV بپردازد. به این خاطر که تاکنون دست به چنین کاری نزده بود. اما بهتر است در مورد کمپانی فراری تغییری در ذهنیت مان  ایجاد کنیم. چون این بار فراری ایده ی تولید یک خودروی SUV را در سر می پروراند.

فراری شاسی بلند SUV

 اخیرا شایعاتی در مورد تولید اولین خودروی SUV توسط کمپانی فراری به گوش می رسد. بر اساس این شایعات، این SUV توانایی رقابت با خودروهایی همچون پورشه کاین را خواهد داشت. قبل از فراری، کمپانی لامبورگینی  وارد عرصه ی تولید خودروهای SUV شده و قرار است تا اولین SUV این کمپانی تحت عنوان "اوروس Urus" در سال های آینده وارد بازارهای جهانی شود.

فراری شاسی بلند و نیمه شاسی جدید

مجله ی خودرو (Car) این مورد را نیز تایید کرده که کمپانی فراری به دنبال تولید یک خودروی کراس اوور (SUV) به نام F16X است.

فراری کراس اوور

منابع مجله ی خودرو (Car)، در مارانلو (شهری در شمال ایتالیا) ادعا می کند که این SUV در کنار نسل جدید خودروی GTC4 Lusso با فریم آلومینیومی قرار است طراحی و تولید شود. همچنین این SUV نظیر خودروهای FF و GTC4 Lusso دارای سیستم دیفرانسیل چهار چرخ (4WD) خواهد بود. سیستم قدرت در نظر گرفته شده برای این SUV از نوع V8 بنزینی خواهد بود و احتمالا یک سیستم قدرت هیبریدی نیز برای این خودرو در نظر گرفته شود.

فراری شاسی بلند و پورشه کاین

فراری F16X در صورت تولید، قطعا با قیمت نجومی عرضه خواهد شد. قیمت احتمالی این خودرو بر اساس ارزش کنونی، 342.000 دلار برآورد شده است. این قیمت احتمالی شامل هزینه های تورم در بین سال های 2017 تا 2021  نمی شود.

فراری نیمه شاسی و پورشه کاین

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین