لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

ایجاد سیستم رانندگی بدون سرنشین در کامیون ها

کمپانی تسلا تلاش می کند تا از تکنولوژی خودران در کشنده ها نیز استفاده کند. بدین ترتیب کشنده ها، بدون نیاز به راننده می توانند به صورت اتوماتیک پشت یک خودرو قرار گرفته و مسیر مورد نظر را طی کنند. کمپانی تسلا در مسیر پیشرفت این پروژه اقدامات زیادی انجام داده و در آینده ی نزدیک قرار است تا نمونه ی اولیه ی این کشنده ها تست شود.

خبرگزاری رویترز اعلام کرده که تست احتمالی جاده ای این خودرو در مسیر بین کمپانی تسلا و سازمان خودروهای موتوری Nevada ( دی ام وی) انجام پذیرد. بدین منظور، مقامات کالیفرنیا با مسئولان کمپانی تسلا جهت بررسی تلاش های تسلا برای تولید کشنده های خودران دیدار کردند. در این دیدار مشخص شد که کمپانی تسلا به زودی از تکنولوژی خودران بودن در کشنده های الکتریکی استفاده کرده و قرار است اولین نمونه ی این نوع از خودروها در سپتامبر سال جاری تولید شود. در این زمینه، تسلا رقیبانی همچون شرکت Uber و شرکت Alphabet را در مقابل دارد.

تسلا سال گذشته از تلاش خود برای تولید کشنده های الکتریکی خبر داده بود و "ایلان ماسک" در توییترش اعلام کرده بود که اولین نمونه در ستامبر معرفی خواهد شد اما خبری از استفاده از تکنولوژی خودران بودن در این کشنده ها اعلام نشده بود.

چندین کمپانی دیگر که در مسیر پیشبرد تکنولوژی خودران و همچنین استفاده از این نکنولوژی در کشنده ها نیز کار می کنند. آن ها به خوبی می دانند که صنعت خودروهای سنگین به خوبی از این تکنولوژی استقبال خواهد کرد. با استفاده از این تکنولوژی، رانندگان کشنده ها می توانند در بزرگراه ها استراحت کرده و خودرو به صورت اتوماتیک به مسیر خود ادامه دهد.

برخی از کمپانی ها نیز بر روی تکنولوژی " Platooning" کار می کنند که در صورت استفاده از آن در کشنده ها، کشنده ها مسیر یکدیگر را دنبال کرده و پشت سر یک خودروی دیگر حرکت می کنند. کشنده ی عقبی توانایی کنترل اتوماتیک خودرو و دنبال کردن خودروی جلویی خود را داشته باشد در این صورت می توان بدون استفاده از راننده، از این کشنده ها استفاده کرد.

برای مثال استارت آپ Peloton Technology همراه با چندین کمپانی تولید کننده ی کشنده از جمله کمپانی ولوو بر روی سیستم Platooning کار می کند و در واقع این استارت آپ دسترسی به تکنولوژی Platooning را یک گام کمکی برای خودران کردن کشنده ها می بیند.

در گفتگوهایی که بین کمپانی تسلا با سازمان خودروهای موتوری نوادا رد و بدل شد، در نهایت این نتیجه حاصل شد که کمپانی تسلا دو نمونه از کشنده های خودران خود را در Nevada تست نماید.

کمپانی هایی که بر تولید کشنده های الکتریکی کار می کنند با یک مشکل جدی دست و پنجه نرم می کنند. "ونکات ویسواناتان"، محقق باتری های لیتیم – یون، می گوید که: تولید کشنده های الکتریکی تا بدین لحظه از نظر اقتصادی قابلیت اجرایی ندارند. چراکه برای تولید قدرت مورد نیاز کشنده نیاز به باتری های غول پیکر خواهد بود که در صورت استفاده از آنها ظرفیت بار کشنده به میزان قابل توجهی کم خواهد شد.

 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین