لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

چه دلایلی موجب برتری خودروی رنج روور از مرسدس بنز می شود

در این مقاله به بررسی دیدگاه دو کارشناس بین المللی خودرو را در مورد خودروهای رنج روور Range Rover و مرسدس GLS خواهیم پرداخت. جرمی کرزنسکی (Jeremy Korzeniewski) ، کارشناسی است که اعتقاد دارد Range Rover بهترین و لوکس ترین SUV موجود در بازارهای جهانی است در حالی که در طرف مقابل، الکس کریستن (Alex Kierstein) کاملا بر خلاف جرمی کرزنسکی فکر می کند. او معتقد است که کیفیت خودروهای تولیدی مرسدس بهتر است. با ما در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

جرمی کرزنسکی می گوید: با خودروهای زیادی رانندگی کرده ام و بعد از تجربه هایی که داشتم به این نتیجه رسیدم که Range Rover بهترین و لوکس ترین SUV است. البته این تنها نظر شخصی من بوده و هرچند ممکن است افراد بسیاری با آن مخالف باشند.

الکس کریستن می گوید: با تمام احترامی که برای جرمی کرزنسکی قائل هستم اما باید بگویم که بدون شک مرسدس بنز بهترین خودروهای SUV مخصوص آفرود را تولید می کند. اصلی ترین ویژگی این SUV ها داخل کابین آن هاست و همانطور که می دانید رانندگان بیشترین زمان را در داخل کابین می گذرانند و به همین دلیل باید بهترین امکانات را داشته باشد و کمپانی مرسدس در این زمینه بهترین عملکرد را دارد. به نظر من داخل کابین Range Rover به اندازه ی کافی خوب طراحی و تولید نشده است.

جرمی کرزنسکی در پاسخ اعلام می کند: من نمی خواستم بحث را به کیفیت تولید بکشانم ولی چون الکس کریستن این یحث را مطرح کرد مجبورم نظرم را در این مورد اعلام کنم. سازمان " مطالعاتی قابلیت اطمینان خودرو ( VDS)" سازمانی است که به ارائه اطلاعاتی در باب خودروهایی که سه سال پس از کارکردشان، یعنی اتمام گارانتی پرداخته و همچنین این انجمن به دریافت و جمع آوری اطلاعاتی در باب کیفیت این خودروها می پردازد. از مالکان خودرو پس از این دوره ی سه ساله، در مورد ویژگی های خودروی خود از قبیل هندلینگ، ترمزها، موتور، سیستم انتقال و سایر موارد، نظرسنجی و امتیازدهی انجام می شود که در نهایت، این اطلاعات در این انجمن جمع آوری می شود.  

بنابر اعلام سازمان " مطالعاتی قابلیت اطمینان خودرو ( VDS)" که هزینه های نگهداری و استهلاک خودروها را بعد از سه سال منتشر می کند، رنج روور Range Rover از این حیث در رتبه های میانی قرار دارد.

 در حالی که مالکان مرسدس بنز بعد از بی ام و، بیشترین هزینه برای نگهداری و استهلاک را می پردازند. از طرفی مشکلاتی که برای خودروی رنج روور Range Rover بوجود می آید، بعد از مدتی از بین می رود و تا قبل از بروز دوباره ی آن مشکل، می توانید آن را تعمیر کنید. در حالی که اگر مرسدس شما دچار نقصی شد دیگر تکان نمی خورد و باید منتظر بماند تا یدک کش، خودروی شما را به تعمیرگاه حمل کند و در نهایت رقم بالایی برای تعمیرات انجام شده بپردازید. جرمی کرزنسکی نیز همانند الکس کریستن معتقد است که داخل کابین بنز، نسبت به رنج روور، لوکس تر است اما این حرف به این معنی نیست که طراحی داخل کابین رنج روور Range Rover بد باشد. یک هفته است که این خودرو را در تمامی شرایط تست کرده ام و واقعا هم از عملکرد و هم از طراحی کابین آن راضی هستم.

الکس کریستن در ادامه مطرح می کند که: بحث من خوب بودن نیست بلکه بهترین و لوکس ترین بودن است. یعنی چیزی که تنها در مرسدس وجود دارد. به نظر من خودرو باید به گونه ای باشد که زمانی که مشتریان به آن نگاه می کنند، حیرت زده شود و بگویند این خودرویی است که به دنبالش بودم.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین