لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

خودروی جدید الکتریکی بی ام و i3s : پرقدرت اما گران قیمت

در سال های اخیر روند رو به رشدی را در تولید خودروهای الکتریکی شاهد هستیم که قطعا کمپانی بی ام و، نیز به عنوان یک شرکت خودروسازی، سهم بسزایی در تولید این خودروها داشته است. کمپانی بی ام و، اخیرا نسخه ی قدرتمند تر BMW i3s را معرفی کرده است.

بی ام و i3s، تغییراتی را در ظاهر و سیستم قدرت خود تجربه کرده است. از مهم ترین تغییرات ظاهری ایجاد شده می توان به استفاده از چرخ های بزرگتر، دریچه های ورودی هوا با طراحی جدید و گلگیر جدید اشاره کرد. استفاده از سیستم قدرت جدید در این خودرو باعث شده تا قدرت و گشتاور تولیدی آن به ترتیب 14 اسب بخار و 15 پوند فوت افزایش یابد. به طور کلی، پیشرانه ی نسخه ی جدید i3s توانایی تولید 184 اسب بخار قدرت و 199 پوند فوت گشتاور را دارد.

از نکات بحث برانگیز در این خودرو می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد که خرید بی ام و i3s را از توان اقشار متوسط، خارج می سازد. اگر چه تاکنون قیمت رسمی این خودرو اعلام نشده اما بر اساس قیمت مدل 2017 آن می توان قیمت مدل جدید را نیز ارزیابی کرد. بی ام و i3s مدل 2017، در دو نسخه ی الکتریکی با باتری های 94 و 60 آمپر – ساعتی و یک نسخه ی هیبریدی با نام REX عرضه می شود.

 قیمت نسخه ی پایه ی i3 مدل 2017 برابر با 45.445 دلار و قیمت نسخه ی REX آن 49.295 دلار خواهد بود. با توجه به تغییرات ایجاد شده در مدل جدید، انتظار می رود تا قیمت نسخه ی پایه ی i3s مدل 2018، از قیمت نسخه ی REX مدل 2017 نیز فراتر رود. با توجه به قیمت بالای این خودرو، احتمال این که i3s بتواند فروش قابل توجهی داشته باشد، کمی دور از ذهن به نظر می رسد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین