لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

بزرگترین کراس اوور بی ام و : بی ام و X7

کمپانی بی ام و اعلام کرده که در سال آینده یک خودروی جدید به کلاس خودروهای کراس اوور خود اضافه خواهد کرد. بی ام و X7، بزرگترین و جادارترین خودروی بی ام و خواهد بود.

 کمپانی بی ام و در اولین گام رونمایی از این خودرو، نسخه ی کانسپت آن را با نام BMW X7 iPerformance در نمایشگاه خودروی فرانکفورت معرفی خواهد کرد. به گفته ی رئیس بخش طراحی بی ام، این نسخه ی کانسپت اطلاعات خوبی را ازخودروی بی ام و X7 در اختیار همگان خواهد گذاشت.

همانطور که گفته شد، این خودرو از جمله بزرگترین خودروهای کراس اوور این کمپانی بوده که با  سه ردیف صندلی دوتایی، تولید خواهد شد. هرچند که بنابر اعلام رییس بخش طراحی، می توان از دو ردیف صندلی نیز استفاده کرد. در واقع هدف از طراحی این خودرو، نه تنها افزایش میزان ظرفیت، بلکه فراهم آوردن راحتی بیشتر سرنشینان خودرو است.

به گفته ی آقای هوی دانک، رییس بخش طراحی بی ام و، سعی شده تا در طراحی این خودرو، بیشترین دقت و ریزه کاری را به کار برده تا در نهایت، خودرویی کاملا لوکس را به بازار عرضه کنند.

هرچند که تمامی این گمانه زنی ها در مورد نسخه ی کانسپت آن بوده و طبیعی است که برخی از طراحی های درنظر گرفته شده را نمی توان در واقعیت اعمال کرد. طراحی کابین این خودرو را می توان در ایجاد فضای جادار برای سرنشینان و استفاده از مواد اولیه ی لوکس خلاصه کرد.

در این خودرو از چرم به رنگ زیتونی – برنزی استفاده شده و در اکثر جاهای کابین می توان نشانه هایی از آلیاژ آلومینیوم را مشاهده کرد. البته باید باز هم تاکید کنیم که این یک نسخه ی کانسپت بوده و نسخه ی واقعی قطعا دارای تغییراتی خواهد بود.

سیستم سرگرمی داخل کابین دارای یک صفحه نمایش 12.3 اینچی در قسمت جلو و دو صفحه نمایش در قسمت عقب برای سرنشینان عقب است. این صفحه های نمایش از طریق سرویس های اتصالی Cloud به یکدیگر متصل می شوند.

تاکنون اطلاعات چندانی در مورد قدرت پیشرانه ی بی ام و X7 منتشر نشده اما کمپانی بی ام و اعلام کرده که این خودرو دارای دو پیشرانه ی بنزینی و هیبریدی خواهد بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین