لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

موتورسیکلت دوکاتی دیاول با مشخصاتی جدید

موتورسیکلت دیاول (xDiavel) برای اولین بار در نمایشگاه EICMA در شهر میلان در سال 2015 معرفی شد و تمامی توجه ها را به خود جلب کرد. کشیدگی، ارتفاع کم، خطوط زیبا در بدنه و ارتفاع پایین صندلی این موتور باعث تولد موتوری شده بود که کاملا متفاوت با سایر محصولات کمپانی دوکاتی بود. این موتور علاوه بر طراحی زیبا دارای عملکرد فوق العاده ای است.

این موتور همواره دارای ظاهر خشن و ترسناکی بوده به همین دلیل لقب "جنتلمن خشن" را به خود اختصاص داده است. اما کمپانی دوکاتی این بار تیپ S این موتور را کاملا متفاوت با نسخه های قبلی به رنگ سفید یخی طراحی کرده است.

اگر چه از استایل موتورهای کروزر قدیمی در طراحی موتور های xDiavel الهام گرفته شده است، طراحی این موتورها اصلا مشابهتی به موتورهای معمولی ندارد. اما همانطور که گفته شد این بار دوکاتی تصمیم گرفته تا طراحی این سری را کمی تغییر دهد. نسخه ی جدید این موتورسیکلت دوکاتی را به دلیل داشتن طراحی نسبتا معمولی، "تکنو کروز" لقب دادند. البته این موتور همچنان دارای همان سیستم قدرت قبلی با تغییرات جزئی در آن است.

نسخه ی S، علاوه بر تغییرات ظاهری، دچار تغییر در سیستم قدرت و سایر بخش ها نیز شده که از جمله ی این تغییرات می توان به چرخ ها، چراغ ها، فرمان با پوشش DLC، ترمز های Brembo M50، صندلی مخصوص و سایر بخش های مربوط به ظاهر خودرو اشاره کرد.

در موتورسیکلت دوکاتی دیاول (xDiavel) از پیشرانه یDVT استفاده شده که توانایی تولید 156 اسب بخار قدرت و 95 پوند فوت گشتاور را دارد. این موتور با توجه به پیشرانه ی قدرتمندی که دارد می تواند در عرض 2.5 ثانیه از سرعت صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت شتاب بگیرد و حداکثر سرعت 160 مایل بر ساعت را طی کند. سیستم های الکترونیکی این موتور شامل سیستم DPL، سیستم کنترل کشش با قابلیت تنظیم در 8 حالت و سیستم موقعیت یابی IMU اشاره کرد. این موتور همچنین دارای 3 حالت راندن شهری، توریستی و اسپرت است.

قیمت نسخه ی دوکاتی دیاول Black x Diavel S برابر با 23.495 دلار و قیمت نسخه ی جدید تیپ S با رنگ سفید یخی برابر با 23.795 دلار است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین