لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

معرفی دو موتور سیکلت اسکرمبلر از کمپانی نورتون

کمپانی نورتون (Norton) در بدو فعالیت خود به تولید قطعات موتور پرداخت. از سال 1908 به بعد، این کمپانی به تولید موتورسیکلتی با نام نورتون (Norton) اقدام کرد. تجربه ی تولید در این سال ها، دلیلی شد تا این کمپانی با سابقه ی بیش از یک قرن تولید موتورسیکلت، به بازار تولید و ویژگی های پیچیده ی آن اشراف داشته باشد. امروزه این کمپانی روزهای سخت را پشت سر گذاشته و خود را در بازارهای موتورسیکلت به ثبات رسانده است.

بعد از استقبال خوبی که از موتور نورتون وی 4 (V4) به عمل آمد، کمپانی بریتانیایی نورتن، قصد دارد تا به معرفی دو مدل جدید از موتورسیکلت های خود از سری موتورهای اسکرمبلر (Scrambler)، بپردازد. هر دو نوع این موتورسیکلت ها، به سیستم قدرت 650 سی سی از نوع (Parallel-Twin) مجهز خواهند بود. این کمپانی در نظر دارد تا در نمایشگاه بریتانیا از این دو موتور رونمایی نماید.

این دو موتور با فریم فولادی و نقاط اتصال آلومینیومی بوده که بدین ترتیب علاوه بر استحکام لازم، از وزن پایینی نیز برخوردار هستند. یکی از این دو موتور اسکرمبلر (Scrambler) مخصوص موتورسواری در جاده ها و دیگری به آفرود اختصاص دارد. چرخ جلوی نسخه ی آفرود، 19 اینچی و چرخ جلوی نسخه ی مخصوص جاده 18 اینچی خواهد بود. هر دو نسخه با چرخ عقب 17 اینچی طراحی شده اند.

هدف کمپانی نورتون از تولید این دو موتور اسکرمبلر، تولید موتورسیکلت هایی است که موتورسواران بتوانند تمام روز را به راحتی با آن بگذرانند و حتی در شرایط نامساعد مسیر ( شرایط آفرود) نیز به راحتی از پس مشکلات برآیند. در واقع کمپانی نورتون به دنبال تولید موتورهایی هدفمند و کارآمد است.

طراحی سیستم قدرت این موتورها شبیه به موتور وی 4 (V4) است. این موتورها مجهز به پیشرانه ی 650 سی سی (Parallel-Twin) خواهند بود که با توجه به تیپ موتور، از قدرت های خروجی متفاوتی برخوردار هستند. نسخه ی مجهز به سوپرشارژر، توانایی تولید 175 اسب بخار قدرت را خواهد داشت. نسخه ی دیگر این پیشرانه توانایی تولید 100 اسب بخار قدرت را خواهد داشت و در نهایت، نسخه ی پایه ی این پیشرانه نیز قادر به تولید 70 اسب بخار قدرت خواهد بود.

از امکانات الکترونیکی این موتورسیکلت ها، می توان به سیستم کنترل کشش و سیستم ترمز ای بی اس (ABS) اشاره کرد. تاکنون به صورت رسمی، قیمت فروش این موتورها اعلام نشده اما کمپانی نورتون در نظر دارد تا نسخه ی مخصوص جاده را با قیمت 10 هزار یورو و نسخه ی مخصوص آفرود را با قیمت 12 هزار یورو به فروش برساند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین