لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

نظرات کارشناسان در مورد تویوتا کمری 2018 : پرقدرت در عین حال ایمن ترین

کمپانی تویوتا، مدل 2018 خودروی تویوتا کمری را معرفی کرد و به نظر می رسد که این خودرو، قابلیت لازم جهت تبدیل به پرفروش ترین خودرو در بازارهای آمریکا در سال 2018 را داشته باشد.

در سال های گذشته، مشتریان و کارشناسان خودرو نظرهای متضادی نسبت به مدل های قبلی خودروی تویوتا کمری داشتند. برای مثال از دید مشتریان، خودروی تویوتا کمری خودرویی قابل اطمینان محسوب می شد که علاوه بر قیمت مناسب، در زمان فروش نیز مشتریان، ضرر زیادی را متحمل نمی شدند. از طرفی کارشناسان معتقد بودند که این خودرو کیفیت ساخت و تولید خوبی نداشته و در داخل کابین آن از مواد اولیه ی ارزان قیمت استفاده شده است.

اما داستان در مورد مدل جدید تویوتا کمری کاملا متفاوت است. کمپانی های تویوتا و لکسوس در سال های اخیر توانسته اند حتی نظر سرسخت ترین مخالفان خود را نیز برگردانند و اعتماد آن ها را نیز جلب کنند.

در ادامه به بررسی نظر دو کارشناس درباره ی تویوتا کمری مدل 2018 خواهیم پرداخت: جوئل استاکدیل و ریز کانتس.

جوئل استاکدیل، کارشناس خودرو نظرات خود را اینگونه اعلام کرد: " مدل جدید تویوتا کمری، بسیار شگفت انگیز به نظر می رسد. این خودرو به خصوص با پیشرانه ی V6، سبب شد تا رانندگی با این خودرو برایم بسیار جذاب به نظر برسد. زمانی که از حالت رانندگی اسپرت در این خودرو استفاده کنید، فرمان به خوبی تنظیم می شود و بازخوردهای خوبی را از این حالت رانندگی دریافت خواهید کرد. اگرچه خالی از ایراد هم نیست. به خصوص در حالت رانندگی نرمال نیز رانندگی کمی کسل کننده خواهد بود. اما در کل، نمره ی قبولی را دریافت می کند.

پیشرانه ی V6 این خودرو، بر جذابیت های رانندگی با آن افزوده، اما همچنان کمپانی تویوتا می تواند بر روی نرم تر کردن خروجی این پیشرانه کار کند. داخل کابین این خودرو به زیبایی طراحی شده به طوری که چنین طراحی را در سایر خودروهای موجود در بازار نمی توان یافت. البته کمپانی تویوتا همچنان راه حل بهتری برای کاهش هزینه های تولیدی این خودرو پیدا نکرده و استفاده از مواد ارزان قیمت در برخی قسمت ها بد جلوه می کند. البته به نظر می رسد که ارگونومی صندلی های این خودرو خالی از ایراد نیست و هنگام رانندگی، صندلی های جلو خیلی سفت به نظر می رسند. سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو نیز اگرچه منوی وسیعی دارد اما مشکلاتی در کار کردن با آن وجود دارد. در مجموع باید گفت که تویوتا کمری 2018 جدید، رقیبی جدی برای سایر خودروهای موجود در کلاس خودروهای سدان سایز متوسط خواهد بود. "

ریز کانتس، دیگر کارشناس خودرو، نظرات خود را در مورد تویوتا کمری 2018 اینگونه بیان می کند: "سیستم قدرت این خودرو فوق العاده است. به هر حال رانندگی با خودرویی که مجهز به پیشرانه ی V6 باشد، جالب خواهد بود. پیشرانه ی قدرتمند این خودرو، 301 اسب بخار قدرت تولید کرده که این رقم به شما ضمانت می دهد که در هیچ شرایطی کمبود قدرت را احساس نخواهید کرد. جعبه دنده ی 8 سرعته ی اتوماتیک این خودرو نیز عملکرد نرم و سریعی دارد. خودروهای کمپانی تویوتا از نظر قدرت عملکرد بالایی داشته اما معمولا در مواردی مانند طراحی ظاهری، طراحی داخلی، کیفیت ساخت کابین و دینامیک رانندگی، در مقایسه با سایر رقیبان، عملکردی متوسط و معمولی دارند. البته اوضاع در مورد مدل جدید تویوتا کمری، کمی متفاوت است. با اینکه طراحی ظاهری این خودرو چندان چشمگیر به نظر نمی رسد، اما طراحی داخلی و کیفیت ساخت داخل کابین واقعا بهبود یافته است. اگرچه سیستم اطلاعات و سرگرمی این خودرو کمی قدیمی به نظر می رسد، اما این سیستم به خوبی پاسخگوی نیازهای مشتریان است. حین رانندگی با این خودرو، کمترین صدای ممکن را از بیرون خودرو خواهید شنید، چرا که استفاده از مواد عایق صدا در حین ساخت کابین، موجب حذف بخش زیادی از صدای محیط شده و داخل کابین را به جایی کاملا دنج و بی سر و صدا تبدیل کرده است."

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین