لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

بزرگترین خودروی شاسی بلند آلفا رومئو

هدف بعدی کمپانی آلفا رومئو تولید یک SUV جدید بوده که این خودروی شاسی بلند قرار است تا قالب بزرگتری از استلویو (Stelvio) داشته باشد. کمپانی آلفا رومئو در نظر دارد تا در دو سال آینده، پروژه ی تولید این خودرو را به اتمام رسانده و این خودرو را به بازار عرضه کند. این آلفا رومئو شاسی بلند، قرار است بر پایه ی پلت فرم جیورجیو (Giorgio) طراحی شود. گذشته از این، خودروهای استلویو (Stelvio) و گیولیتا (Giulia) نیز بر اساس همین پلت فرم طراحی شده اند.

بر اساس اعلام آلفا رومئو این SUV، بزرگترین خودروی تولید شده در طول تاریخ این کمپانی خواهد شد. در گزارش های قبلی عنوان شده بود که این خودروی شاسی بلند، در کلاس خودروهایی نظیر بی ام و X5 و مرسدس بنز GLE قرار خواهد گرفت.  از آنجا که تیپ XL خودروی Stelvio در کلاس خودروهایی مانند آئودی Q7 و ولوو XC90 قرار گرفته است، انتظار می رود SUV جدید آلفا رومئو با هفت صندلی نیز در همین کلاس قرار بگیرد.

این آلفا رومئو جدید همچنین جز اولین خودروهای این کمپانی خواهد بود که به موتور الکتریکی و سیستم قدرت هیبریدی مجهز است. رئیس بخش فنی کمپانی آلفا رومئو، در مصاحبه با اتو اکسپرس عنوان کرد که این SUV به موتور الکتریکی 48 ولتی مجهز خواهد بود. استفاده از سیستم هیبریدی سبب می شود تا وزن این خودرو تنها 200 کیلوگرم سنگین تر باشد. وی همچنین اعلام کرد که آلفا رومئو، یک سیستم قدرت متشکل از یک پیشرانه ی 2.0 لیتری 4 سیلندر به همراه یک e-Turbo را شبیه سازی کرده که بر اساس این شبیه سازی، قدرت خروجی این سیستم قدرت 350 تا 400 اسب بخار تخمین زده شده است.

در سایت اینترنتی اتولاین اعلام شده بود که تولید خودروی آلفا رومئو 4C به دلیل کاهش شدید در میزان فروش، در سال 2020 متوقف خواهد شد. این در حالی است که اتو اکسپرس عنوان کرد که کمپانی آلفا رومئو تمهیداتی برای طراحی مجدد خودروی 4C برای نسل جدید و استفاده از شاسی جدید در آن اندیشیده است. از طرفی مدل 2019 خودروی 4C، تغییرات زیادی نسبت به مدل های قبلی داشته و تغییرات ایجاد شده در آن در راستای بهبود این خودرو بوده است.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین