لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :3 دقيقه

معرفی آخرین خودروی سلول سوختی : هیوندای نکسو Nexo

کمپانی هیوندای از جدید ترین مدل خودروی شاسی بلند (SUV) الکتریکی مجهز به سلول سوختی خود در نمایشگاه الکترونیک (CES) 2018، که در لاس وگاس برگزار می شود، رونمایی کرد. این SUV جدید با نام هیوندای Nexo، به عنوان نسل جدیدی از خودروهای الکتریکی مجهز به سلول سوختی(FCEV) این کمپانی بوده که ویژگی های ارتقایافته ی توسان FCEV را داراست.

نمایشگاه نمایشگاه الکترونیک (CES)، بستر مناسبی برای نمایش دستاوردهای تکنولوژیکی در زمینه ی صنعت خودروسازی در تمامی حوزه ها است. به همین جهت کمپانی هیوندای در نظر دارد تا از جدیدترین سیستم قدرت و تکنولوژی های رانندگی خودران در SUV جدید هیوندای Nexo به کار گیرد.

نایب رئیس کمپانی هیوندا، در این مورد افزود:" انرژی هیدروژنی، یکی از راه های مناسب برای دستیابی به جامعه ای سالم تر و پاک تر است. کمپانی هیوندا پیش از این با معرفی خودروی توسان که مجهز به سلول سوختی بود، قدم بزرگی در تکنولوژی هیدروژن برداشته است. در راستای این کار ارزشمند جهت حفظ کره ی زمین، با افتخار نسل دوم خودروهای الکتریکی مجهز به سلول سوختی (FCEV) را معرفی می کنیم که در آن از تکنولوژی های فوق مدرن استفاده شده است."

در سال های اخیر کمپانی هیوندا به شدت مشغول بهبود تکنولوژی سلول سوختی خود بوده است و که پیشرفت های حاصل از این کار را می توان در امکانات و تجهیزات موجود در Nexo مشاهده کرد. طراحی سیستم سلول سوختی در خودروی الکتریکی Nexo بسیار بهتر از خودروی Tuscon می باشد و علاوه بر وزن کمتر فضای بیشتری در داخل کابین Nexo وجود دارد.

قدرت این خودرو از طریق موتورهای الکتریکی تامین می شود و قدرت تولیدی آن نسبت به خودروی توسان افزایش یافته است. سیستم قدرت این خودرو، علاوه بر وزن کمتر، فضای کمتری را نیز اشغال کرده است. این تغییرات سبب شده تا مدت زمان صفر تا صد آن به 9.5 ثانیه کاهش یابد. در حالی که مدت زمان شتاب صفر تا صد خودروی توسان، برابر 12.5 ثانیه است. موتورهای الکتریکی هیوندای Nexo توانایی تولید 120 کیلو وات قدرت و 291 پوند فوت گشتاور را دارد. این در حالی است که قدرت و گشتاور تولید شده در توسان، به ترتیب برابر با 100 کیلو وات و 221 پوند فوت است.

کمپانی هیوندای اعلام کرده است که این خودرو در انواع شرایط آب و هوایی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد به طوری که هیوندای Nexo می تواند در دماهای بین -20 تا 120  درجه فارنهایت کار کند. هیوندا همچنین سیستم سلول سوختی این خودرو را بهبود داده و در نتیجه تنها 5 دقیقه زمان برای شارژ سوخت این خودرو نیاز است. هیوندای Nexo با مخزن سوخت کاملا پر، می تواند مسافت 592 کیلومتر را بدون نیاز به شارژ سوخت، طی کند. این مسافت 160 کیلومتر بیشتر از مسافت طی شده توسط توسان با مخزن سوخت پر است.

داخل کابین این خودرو نیز به خوبی طراحی شده است. خودروی هیوندای Nexo به آخرین نسخه ی سیستم سیستم کمک راننده ی پیشرفته مجهز کرده است. این سیستم شامل امکاناتی نظیر پارک کردن هوشمند و خودکار، سیستم حرکت بین خطوط و سیستم مشاهده ی نقاط کور است. این خودرو همچنین مجهز به سیستم " پارک هوشمند از راه دور" بوده که می تواند به صورت خودکار خودرو را در محلی پارک کرده و یا از پارک در بیاورد.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین