لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

جدیدترین تکنولوژی گوگل در سال 2018: Google Assistant

گوگل نیز در نمایشگاه الکترونیک (CES) حاضر بود و از نسخه های مختلف سیستم های دیجیتالی کمکی و اسپیکرهای خود برای صفحه های نمایش خودرو رونمایی کرد. اسپیکرهای جدیدی که به همراه " دستیار گوگل"  (Google Assistant) معرفی شدند، شبیه به اسپیکرهای اکو شو (Echo Show) و اکو دات (Echo Dot) شرکت آمازون هستند. بدین ترتیب افراد می توانند سوال خود را از دستیار گوگل یا (Google Assistant) بپرسند و جواب سوال آن ها در صفحه ی نمایش نشان داده خواهد شد.

اگرچه الکسا (Alexa) تنها با سخت افزار مخصوص اکو (Echo) بر روی صفحه نمایش کار می کند، اما تکنولوژی جدید دستیار گوگل (Google Assistant) با تمامی دستگاه های ساخته شده توسط کمپانی های دیگر از جمله مدل های جدید سونی، ال جی، لنوو، جی بی ال و سامسونگ نیز کار می کند.

سیستم دستیار گوگل (Google Assistant) همچنین این امکان را برای افراد فراهم می کند تا با سیستم های مجهز به دوربین، تماس تصویری برقرار کنند. با استفاده از این سیستم افراد می توانند به ویدیوهای یوتیوب نیز دسترسی داشته باشند که این مهم به عنوان یکی دیگر از تفاوت های دستیار گوگل (Google Assistant)  با اکو شو (Echo Show) و اکو اسپات (Echo Spot) است چرا که گوگل جلوی پخش ویدیوهای یوتیوب در این سیستم ها را گرفته است.

معرفی این سیستم تنها بخشی از چشم انداز گوگل جهت دستیابی به سخت افزارهای نسل آینده است. کمپانی گوگل در حال حاضر بر روی اسپیکر گوگل هوم (Google Home) مجهز به صفحه نمایش، کار می کند. این پروژه، منهتن (Manhattan) نام دارد که این سیستم قرار است در سال 2018 نیز معرفی شود.

شرکت آلفابت نیز یک نسخه از اسیستنت (Assistant) را برای اندروید اتو (Android Auto) در کشور آمریکا معرفی کرده که با استفاده از این سیستم، دستورات توسط موبایل هوشمند در صفحه نمایش خودرو نشان داده می شود. کمپانی گوگل در گذشته نیز استفاده از صدا برای تنظیم سیستم مکان یابی توسط سیستم عامل اندروید را معرفی کرده بود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین