لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :2 دقيقه

هیوندای توسان N محصول 2019 در راه است

در روزهای اخیر، خبرهای بسیاری از بازار داغ خودروی سئات کاپرا Ateca به گوش می رسد. در این بین، کمپانی هیوندای اعلام کرده است که سئات کاپرا Ateca، به زودی رقیب سرسختی در کنار خود خواهد داشت. کمپانی هیوندای در ادامه با معرفی خودروی هیوندای توسان نسخه ی N، خط و نشان جدی برای سایر رقبا کشیده است.

در زمان معارفه ی خودروی هیوندا سانتافه ی جدید مدل 2019 در کره، مدیر فروش اصلی کمپانی هیوندا، اعلام کرد که نسخه ی N خودروی هیوندای توسان 2019 به زودی تولید خواهد شد و اکنون نسخه ی N خودروی توسان 2019، مراحل آخر عرضه ی خود به بازار خودرو را طی می کند.

کمپانی کره ای هیوندای با توجه به استقبالی که از خودروی هیوندای i30 N به وجود آمد، تصمیم گرفته است تا نسخه ی N خودروی هیوندای توسان را نیز تولید کرده و روانه ی بازار نماید. البته این نسخه فعلا مراحل اولیه ی خود را طی می کند و بعید به نظر می رسد تا کمپانی هیوندا بتواند تا آخر امسال این خودرو را روانه ی بازار کند. نکته ی جالب در مورد خودروی هیوندای i30 N این است که این خودرو زیر نظر، آلبرت بریمن، مدیر سابق کمپانی بی ام و تولید شده است.

آلبرت بریمن، سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد تا یک نسخه ی خاص از خودروی توسان که پر فروش ترین خودروی هیوندا در بریتانیا محسوب می شود، تولید نماید. در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد مشخصات فنی نسخه ی N خودروی هیوندا توسان 2019 منتشر نشده اما می توان انتظار داشت که این نسخه نیز به پیشرانه ی 2.0 لیتری توربوی موجود در هاچ بک هیوندایi30 N، مجهز است. البته کمپانی هیوندا می تواند برای نسخه ی جهانی این خودرو، پیشرانه ای با حجم بالاتر نیز در نظر بگیرد. بر اساس این واقعیت که خودروی توسان از نوع SUV است، تنها گزینه ای که می توان از پیشرانه های درنظر گرفته شده برای هیوندای i30N در نسخه ی N خودروی توسان مورد استفاده قرار بگیرد، پیشرانه ی با قدرت خروجی 271 اسب بخار است. البته کمپانی هیوندا برای اینکه بتواند توان رقابت این خودرو را با خودروی سئات کاپرا Ateca بالا ببرد، می تواند از پیشرانه ای با قدرت بیشتر نیز استفاده کند.

علاوه بر قدرت بیشتر نسخه ی N خودروی هیوندای توسان 2019 از نسخه ی پایه ی توسان، این خودرو همچنین از سیستم تعلیقی با عملکردی بهتری نیز برخوردار خواهد بود. انتظار می رود هندلینگ هیوندای توسان N  نیز تیزتر و چابک تر شده و در نهایت با چهار حالت گوناگون رانندگی تولید خواهد شد. با توجه به اینکه برترین تیپ خودروی توسان، پایه دارای سیستم دیفرانسیل 4 چرخ است، می توان انتظار داشت که هیوندای توسان N نیز به همین سیستم دیفرانسیل مجهز باشد.

در حال حاضر، اولین بازار خارج از کشور کره برای معرفی این خودرو مشخص نشده است. اما می توان انتظار داشت که کشورهای اروپایی، اولین مقصد کمپانی هیوندا برای فروش نسخه ی N خودروی توسان باشد. همچنین پیش بینی شده است که این خودرو در نیمسال دوم سال 2019 وارد بازار فروش شود.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین