لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :1 دقيقه

نسخه ی هاچ بک تویوتا کرولا 2018

معرفی نسخه ی کانسپت تویوتا Supra می تواند یکی از مهم ترین اتفاقات نمایشگاه خودروی ژنو 2018 تلقی شود. اما کمپانی تویوتا در نظر دارد تا مدلی دیگر را نیز در این نمایشگاه معرفی کند. این مدل جدید، نسخه ی هاچ بک نسل جدید از خودروی تویوتا کرولا (Corolla) 2018، پرفروش ترین مدل کمپانی تویوتا است. این نسخه با نام تویوتا آئوریس (Auris) در اروپا شناخته شده اما در صورتی که وارد بازار کشور آمریکا شود احتمالا با نام کرولا آی ام (Corolla iM) شناخته خواهد شد.

در حال حاضر اطلاعات مفصلی از نسخه ی هاچ بک خودروی تویوتا کرولا (Corolla) در دست نیست. تنها چیزی که راجع به این نسخه می توان اشاره کرد این است که نسخه ی هاچ بک قرار است همزمان با نسل دوازدهم خودروی سدان تویوتا کرولا (Corolla) تولید شود. همانند نسخه ی سدان، نسخه ی هاچ بک تویوتا کرولا نیز بر پایه ی پلت فرم TNGA ساخته خواهد شد. این پلت فرم همان پلت فرم استفاده شده برای ساخت دو خودروی تویوتا کمری و پریوس است.

کمپانی تویوتا سعی کرد تا نسخه ی هاچ بک تویوتا کرولا (Corolla) از دید خبرنگاران و عکاسان به دور نگه دارد. هرچند عکس های محدودی از نسخه ی تست این خودرو منتشر شده که این تصاویر نیز اطلاعات زیادی در مورد نحوه ی طراحی خودرو آشکار نمی کنند. البته خود کمپانی تویوتا، تیزری از نسخه ی تویوتا هاچ بک کرولا نیز منتشر کرده که حتی این تیزر نیز اطلاعات چندان مفیدی راجع به خودرو فاش نکرده است.

کمپانی تویوتا تایید کرده است که خودروی هاچ بک تویوتا آئوریس (Auris) که مخصوص اروپا بوده به پیشرانه ی جدید 2.0 لیتری 4 سیلندر با آرایش خطی مجهز خواهد بود. این پیشرانه دارای بازده گرمایی 40 درصد بوده و میزان گشتاور تولیدی آن به طور چشمگیری افزایش یافته است. این پیشرانه ی 4 سیلندر به احتمال قوی به یک سیستم هیبرید متصل خواهد شد تا هم عملکرد خودرو و هم میزان مصرف سوخت بهبود یابند.

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین