لطفا منتظر بمانید...

زمان تقریبی مطالعه مقاله :6 دقيقه

17 نکته ی آموزشی که هر راننده باید آن را بداند | ترفند همراه با تصاویر آموزشی

در این مقاله به بیان 17 نکته ی ضروری که هر راننده ای باید در مورد آن بداند، خواهیم پرداخت. برای مشاهده ی ترفندهای ویژه ای که هر راننده نیاز است تا در مورد آنها بداند، به ادامه ی مقاله مراجعه نمایید. 

 

 1. روشی راحت برای پاک کردن یخ و برف از روی شیشه ی خودرو!

به جای اینکه یخ و یا برف قرار گرفته در سطح خودرو و یا شیشه ی خودرو را با خراش دادن پاک کنید، می توانید با استفاده از الکل و اسپری کردن آن بر سطح یخ به راحتی آن را پاک نمایید.

 1. نیازی به تعویض زود هنگام برف پاکن های کثیف نیست!

برف پاکن های کثیف می تواند برای هر خودرو و راننده ای خطر آفرین باشد، اما تنها راه حل این مشکل تعویض آن ها نیست، بلکه می توانید برای تمیز کردن آن ها از الکل استفاده کنید تا مثل قبل تمیز باشند.

 1. مراقب یخ زدن درها خودرو در روزهای سرد زمستانی باشید!

رانندگی در شرایط زمستانی بسیار سخت و دشوار است و قطعا هیچ راننده ای نمی خواهد علاوه بر این مشکلات رانندگی، با مشکلی نظیر یخ زدن درهای خودرو نیز دست و پنجه نرم کند. راه حل این مشکل، استفاده از اسپری های WD-40 و اسپری کردن آن در لابه لای درها است. یک بار اسپری کردن در ابتدای زمستان برای کل زمستان کافی است.

 1. زمانی که در برف گیر کردید!

اگر با خودروی خود در یک مسیر یخ زده گیر افتاده باشید و نتوانید به حرکت خود ادامه دهید، کف پوش های خودرو را بیرون بیاورید و زیر چرخ های خودرو قرار دهید. بدین ترتیب می توانید خود را به یک مسیر ایمن و با شرایط مساعد برسانید و به رانندگی عادی خود ادامه دهید.

 1. شیشه ها و آینه های بغل خودروی خود را از یخ زدگی محافظت کنید!

اگر مجبورید در فصل زمستان خودروی خود را در محیط باز، پارک نمایید و هواشناسی اعلام بارش برف و یخ زدگی کرده باشد، می توانید شیشه های خودرو را با دستمال هایی بپوشانید و با استفاده از کیسه های زباله، آینه های بغل خودرو را بپوشانید. بدین ترتیب صبح در زمان استفاده از خودرو با برداشتن دستمال ها و جدا کردن کیسه های زباله از یخ زدگی در امان خواهید ماند.

 1. از یخ زدن قفل های خودرو محافظت نمایید!

برای محافظت از قفل درهای خودرو در برابر یخ زدگی در ایام سرد زمستانی می توانید از یک آهنربای یخچال و یا یک آهنربای ساده ی قدیمی برای پوشاندن روی قفل استفاده نمایید.

 1. مسافت عملکرد ریموت خودروی خود را افزایش دهید!

یک روش عجیب برای افزایش رنج عملکرد ریموت خودرو تا 30 درصد وجود دارد و آن این که در زمان استفاده از ریموت خودرو، آن را به سر خود فشار دهید. بدین ترتیب سیگنال رادیویی مغز باعث تقویت سیگنال فرستاده شده از طریق ریموت می شود. اگرچه این روش خیلی عجیب و غیر واقعی به نظر می رسد اما واقعیت دارد!

 1. از سیب زمینی برای از بین بردن گل چسبیده به کف پوش خودرو استفاده کنید!

در ماه هایی که بارندگی زیاد است، تمیز نگه داشتن خودرو کار بسیار دشواری است و معمولا به دلیل گلی بودن سطح خیابان ها، کف پوش خودروها نیز کثیف می شوند. برای جدا کردن گل خشک شده از کف پوش خودرو، ابتدا تا می توانید محل کثیف را جارو بکشید و سپس با نوار چسب به کندن گل چسبیده، اقدام نمایید. در نهایت با استفاده از سیب زمینی خام، باقی مانده ی گل خشک شده را از کف پوش جدا کنید. آنزیم های موجود در سیب زمینی موجب حل شدن کثیفی در آن می شود. پس از خشک شدن سطح مورد نظر، با استفاده از یک دستمال مرطوب سطح را کاملا تمیز نمایید.

 1. از روکش چرم داخل کابین خودرو مراقبت کنید!

برای مراقبت بهتر از چرم داخل کابین بهتر است مقداری روغن بچه و یا زیتون بر روی آن مالیده و سطح آن را تمیز کنید. حتی با استفاده از این روغن ها، می توانید لکه ها و شکاف های کوچک موجود در داشبورد و سایر بخش های پلاستیکی خودرو را بپوشانید.

 1. بازده جارو کردن خودرو را بالا ببرید!

حدود یک ساعت قبل از جارو کردن داخل خودرو بهتر است از پودر کیک در داخل کابین و کف خودرو استفاده کنید. آنزیم های موجود در این پودر، بوی بد و رطوبت را جذب می کند و در زمان جارو کردن همه ی آن ها را جمع خواهید کرد.

 1. چگونه به جاهای باریک داخل کابین در حین جارو کردن دسترسی داشته باشید!

قطعا اکثر افراد در جارو کردن داخل کابین با این مشکل که نمی توانند به برخی جاهای باریک نفوذ کنند، روبرو خواهند شد. راه حل این مشکل این است که با استفاده از نی کلفت ( مورد استفاده برای نوشیدنی هایی نظیر اسموتی و یا میلک شیک ) می توانید به این نقاط دسترسی داشته باشید. کافی است این نی را به جارو وصل کرده و از آن استفاده کنید.

 1. چگونه بوی بد خودرو را از بین ببرید؟!

به جای استفاده از خوشبو کننده های مصنوعی که بسیاری از افراد در خودرو از آن ها برای از بین بردن بوی بد استفاده می کنند، شما می توانید از ورق های خشک کننده در زیر صندلی ها و یا در صندوق عقب استفاده نمایید. بدین ترتیب هر زمانی که در خودرو را باز می کنید با بوی خوشی مواجه خواهید شد.

 1. نحوه ی صحیح و راحت جدا کردن استیکرهای چسبانده شده به شیشه ی خودرو

برای راحت تر جدا کردن استیکرهای چسبیده شده به شیشه ی خودرو، بهتر است در ابتدا مقداری محلول لاک پاک کن را روی استیکر مورد نظر بریزید. پس از آنکه محلول کاملا جذب استیکر شد، با استفاده از یک تیغه می توانید به راحتی استیکر را جدا نمایید.

 1. از شر استیکرهایی قدیمی که به خودروی خود چسبانده اید رها شوید

برای اینکه ظاهر خودروی شما، بهتر و به روزتر دیده شود، استیکرهای قدیمی را از آن جدا کنید. برای این کار بهتر است کرم سرد را روی آن ها مالیده و به مدت 10 دقیقه منتظر بمانید. سپس به راحتی می توانید این استیکرها را از سطح خودرو جدا نمایید.

 1. راحت ترین راه برای تمیز کردن شیشه های خودرو

بهتر است همواره در صندوق عقب خود یک اسپری که از محلول نوشابه پر شده است به همراه داشته باشید. این محلول به دلیل قدرت پاک کنندگی قوی خود، به راحتی می تواند لکه های مربوط به کثیف کاری پرندگان  و لاشه ی حشرات را تمیز نماید. پس از استفاده از این محلول با به کار انداخت برف پاکن ها و استفاده از آب شیشه ی خودرو کاملا تمیز خواهد شد.

 1. همواره چراغ های اصلی خودروی خود را تمیز نگه دارید

همواره چراغ های اصلی خودرو را چک نمایید و حواستان باشد تا آن ها همواره تمیز باشند. در زمستان معمولا لایه ای از نمک روی چراغ های خودرو را می پوشاند. بهتر است پس از تمیز کردن این لایه، روی چراغ ها را با واکس خودرو پوشش دهید.

 1. از شر حشراتی که به خودروی شما می چسبند خلاص شوید

هیچ راننده ای دوست ندارد که حشرات به خودروی او بچسبند و بدتر از آن این است که سعی کنید لاشه های مربوط به این حشرات را از خودروی خود جدا کنید. برای خلاص شدن از این مشکلات، بهتر است زمانی که قصد سفر دارید مقداری روغن گیاهی بر روی گریل خودرو بمالید. این کار باعث می شود حشرات به گریل خودروی شما نچسبند.

 

منبع: quickanddirtytips 

دسته بندی مقالات

خودرو

موتور سیکلت

ماشین ‌آلات سنگین